News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Pretty URLs iyi mi?

Started by arslan_türk, August 01, 2017, 02:35:07 PM

Previous topic - Next topic

Antes

Quote from: gecitli on August 03, 2017, 06:22:17 PM
PrettyURLs smf kulanicilarina yapilan en büyük kotülüktur ne yaziki bu smf ekibi tarafindan destekleniyor gerekce güvenlik hangi kiritere gore güvenlik? örnek kod bilgisi olan lar sitelerinin sgl dosyasini masa ustune indirip bir tex editoru yardimiyla acsinlar
ya acilan her konu deta basa ya link olarak ekleniyor site adi.com/alinin koyunlari(bundan sonrasinada adam kendi imzasini atmis smfhack.bilmem ne)vede bunun geri donusu yok malesef bu kulanicilardan biri de benim kisacasi seo sef url ozeliği taşirsa seo dur yani vitural ozelik bunu js ile yaparsaniz anlam tasir wp deki gibi yada bu vatandaşin yaptiği gibi https://github.com/MissAllSunday/SimpleSEF bilir bilmez PrettyURLs i tavsiye edipte insanlara bilmeden kotuluk yapmayin.

Siz şu anda SMF 2.1 için geliştirilen bi SEF eklentisini önererek çok iyi bi iş yaptığınızı mı sanıyorsunuz ? SimpleSEF uzun süre önce büyük bi sükse yaparak SMF eko sistemine dahil oldu sonra eklentinin içerisindeki hatalar yüzünden siteden kaldırıldı. Suki eklentiyi aldı şimdi sadece SMF 2.1 için geliştiriyor.

Quote from: Emre Y. on August 03, 2017, 07:10:58 PM
Şu bir gerçek ve açıkça ortada. SMF için gerçekten SEO yok :) Yıllardır bunu söylüyorum. Sırf bu yüzden başka yazılımlarla projemi ilerletiyorum. Şuan için xenForo kullanıyorum. SMF forumlarına sadece yardıma ihtiyacın olan varsa bildiklerim doğrultusunda cevaplamaya giriyorum :)

Şöyle bir şey daha var.  2005/2006 yıllarında tanıştım SMF ile. Eğer 2.1 sürümünde SEO olursa şayet SMF 'ye geri döneceğim.

Ben başlamadan bitireyim, öyle bi beklentiniz varsa 2.1 için özellik yazılmayacak. SMF 3.0 veya 2.2 için tekrar tartışılır.

Quote from: arslan_türk on August 04, 2017, 02:37:41 AM
Engelli arkadaşlarla, engelli forumu açacağız. Fakat olmayan bu özellikler dolayısıyla açamıyorum. Şunu tasarladım: http://www.teveccuh.com/smfd/
Şimdi tek isteğim sağlam bir seo ve full bildirim modu. Onun içinde:
https://www.smfpacks.com/alertmod/
ve
https://www.smfpacks.com/seomod/

modlar iyi gözüküyor.

165 tl host+domain
107 tlm alerts pro modu
177 tl seo pro modu

449 tl tutuyor toplam.

Smf 2.1 kararlı sürümü bu sene bitmeden çıkarsa ve seo+alerts modu full içinde olursa ücretli olsa dahi alırım. Bence smfnin çok kullanılmamasının ya da kullanılıp hemen bırakılmasının tek nedeni içinde seo, alerts ve responsive olmaması. 2.1'in görünüm ve tasarımı çok iyi. Bu özellikleri de taşırsa süper bir sistem olur.

Şimdi 450 tl bunlara vermektense 600 tl verip full vb geçerim mantığı da var.

Bence IP.Board'a göz atın. Kesinlikle vBulletin'e bulaşmayın, asrın hatasını yaparsınız.

arslan_türk

sağ ol antes. ipboard indirme linki bulamadım sitesinden.

Emre A.

O zaman ben şahsi düşüncem olarak SMF 'yi artık bırakma taraftarıyım. Sanırım artık bırakma zamanı geldi. :)

gecitli

QuoteSiz şu anda SMF 2.1 için geliştirilen bi SEF eklentisini önererek çok iyi bi iş yaptığınızı mı sanıyorsunuz ?
önermedim örnek gösterdim  o yapıda olması lazim diye yazma kolayliğina kaçmak yerine biraz incelensey din keşke

Quote from: arslan_türk on August 04, 2017, 11:12:20 AM
sağ ol antes. ipboard indirme linki bulamadım sitesinden.

üye olun size bir hesap no verecekler ona 170$ dolar yatirdiktan sonra anahtar no ile birlikte indirme linkin ide verirler bence de en iyisi ip board
http://www.webtiryaki.com
webmaster forumu
Free & Premium Responsive Themes for SMF.

arslan_türk

geçitli. baktım 170 dolarmış. Ya sırf şu smf'nin seo olayı yok diye yaşadığım duruma bak. İnsan yaptığı emeklere üzülüyor. Seosuz forum sistemi mi kaldı şimdi?

Emre A.

Quote from: arslan_türk on August 04, 2017, 03:10:19 PM
geçitli. baktım 170 dolarmış. Ya sırf şu smf'nin seo olayı yok diye yaşadığım duruma bak. İnsan yaptığı emeklere üzülüyor. Seosuz forum sistemi mi kaldı şimdi?

Size tavsiyem xenForo sistemini kullanmak. Extra SEO ücreti vermenize gerek yok bu sistemlerde. İçerisinde istediğin URL yapılandırması mevcut.

Konu çok dağılmaya başladı. Konuyu kilitlendirmeden kapatsak güzel olacak :)

tarantula901

İşinizi temiz yaptığın sürece sitene kaliteli içerik eklediğin sürece seo linki olmasına gerek yok google sıralmaya sokara seo linki olan sitelerden bile önce çıkabilirsiniz. Burada işi yapan seo modları değil sizsiniz örnek verebileceğim çok site var.

cee山

Eğer parada vermek istemezseniz Wordpress + forum eklentisi ile halledebilirsiniz daha iyi olur duyuru haberleri güzel şekilde sunar iyi bir şekilde yön vererek forumu değerlendirebilirsiniz.Bir de kendinize göre güzel bir tema buldunuz mu tamamdır.

Advertisement: