News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Restore Database

Started by Stefannn, August 18, 2017, 08:33:04 PM

Previous topic - Next topic

Stefannn

Pozdrav ljudi, hitno mi treba pomoc.
Dakle imao sam SMF forum do pre oko 2 godine, imam sacuvano backup, i sad hocu da pokrenem forum opet, ali prvo bi hteo da ga malo sredim/izmenim, pa pokusavao sam dici bazu na Localhost ali ne mogu, prvo mi je pisalo da moze max 2MB da se uploada a fajl je oko 220, ali to sam resio pa je na kraju opet izbacio neki error..

Takodjer bih zamolio ako moze malo detaljnije da objasni neko ko ima vremena jer sam zaboravio dosta toga sto se tice SMFa a i samog localhosta / XAMPa.. Trazim po google i forumima vec dugo ali nisam naso resenje, ako ima neki link mozete staviti da se ne mucite da pisete, moze i na engleskom da je nije mi problem. Hvala puno unapred.

Stefannn

Eh ljudi, izvinjavam se jos jednom, pre svega i za duplo post, ali samo hocu da vam javim sto se ovoga tice da sam se snaso.
Ali sad imam drugi problem pa necu da otvaram novu temu nego cu tu postavit.

Dakle, instalirao sam SMF na localhost, ubacio staru temu, sve je bilo u redu sa temom, e sad kad sam uradio backup, nemam temu nego je onaj Blank, i sto je najgore ne mogu se logirat kako bi usao u admin panel pa da pogledam neke stvari.


Ja znam da nemam pojma to mi je jasno pa ne napadajte me :) Radio sam ranije na temu, male updatove sto se CSS i malo php tice, ali uglavnom iskreno nemam pojma, pa ako moze mala pomoc.

Dzonny

Pozdrav.

Pretpostavljam da si instalirao "čist" SMF, pa si pokušao restoreovati staru bazu koju imaš? Ne znam koja je verzija starog foruma, tj backupa koji imaš?
Ukoliko je backup koji imaš iz branše 2.0.x onda je najbolje da:
- importuješ backup u bazu
- pomoću repair_settings.php povežeš bazu sa forumom i popraviš sve putanje dok ne budeš 100% siguran da su tačne
- najverovatnije kada pokušaš učitati forum će ti pokazati praznu stranu ili neku grešku, ali sve dok nije greška tipa da nije moguća konekcija sa bazom - to je okej!
- uploaduj large upgrade paket, i pokreni upgrade.php, te prati sve korake kako bi odradio upgrade na poslednju stabilnu verziju
- posle ovoga bi trebao moći normalno koristiti forum.

p.s - ako ne znaš login podatke za admin nalog, možeš u bazi nakon importa promeniti pass ručno (npr koristeći phpMyAdmin).

Stefannn

Eh, resio sam vec i Mark sam topic kao solved, ali u svakom slucaju hvala ti puno :)

Zaboravio sam dosta toga oko SMFa, glupo mi je da za svaki problem otvaram teme pa se mucim za ono sto ne nadjem da vec ima haha.
Da te pitam tu za jos ovo ako moze, pa onda lockaj temu.

Dakle sve sam nastimao, vratio PW sve, login mogu normalno, ali kad idem da se registriram kao novi clan na forum, ima dole za verifikaciju ona pitanja i kod... Kod radi okej, prvo pitanje je Koliko je jedan + dva, napisi slovima, to radi isto okej, ali ima ispod toga jos jedan prazan prosto kao za jos jedno pitanje, ali tamo gde treba da bude pitanje stoje samo dve tacke ( : ), i sta god da upisem onda dole ne vredi jer pise da nije tacno ...

Da li je to do localhosta ? Sutra ili prekosutra instaliram forum na host pa cu videti svakako, ali ako moze odg .. Nisam hteo da pokusavam menjati u Register.template ista jer mi nije bilo hitno, i da li uopste to vredi ako pokusam tamo da menjam nesto ?

Hvala unaprijed.

Dzonny

Da li u admin panelu tamo gde su pitanja za registraciju imaš nešto ispod tog pitanja jedan + dva?
Pogledaj tu da nije nešto upisano u polja ispod.
Ne bi trebalo da je bilo šta što localhost uzrokuje.. Da li imaš nešto u error logu?

Stefannn

#5
Naso sam sve u postavkama, hvala ti puno Dzonny. I izvinite jos jednom za glupa pitanja.

Dzonny

Nema problema, a nema ni glupih pitanja ;)
Drago mi je da je problem rešen, pozdrav!

Advertisement: