News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Kako da dodam.. ?

Started by nstankovic, August 22, 2017, 05:22:56 AM

Previous topic - Next topic

nstankovic

Novi sam ovde i ne znam mnogo oko SMF i tema i ostalih svari, zanima me na forumu kako da dodam sa strane da pise rekord clanova na forumu i najnovije teme i postovi ? I ako bi mogli objasniti kako da to sve ubacim na forum

Dzonny

Pozdrav i dobrodošap na SMF zajednicu! :)

Nisam siguran kako misliš "rekord", verovatno misliš na članove sa najviše postova?
Sve što si naveo možeš dodati korišćenjem nekog od portal modova, npr SimplePortal:
https://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1104
Pomoću portala trebaš dodati u levi ili desni stubić blokove koji već postoje u SP opcijama, ako se ne snađeš pitaj ovde ;)

nstankovic

Iskreno ne znam ni ja sam sta si rekao , uglavnom ima li sredjen mod za to , potreban portal? Kako da ga izradim koji nije na free?

nstankovic

Mislim na to da sa strane ima kod datuma je najvise korisnika bilo i u kom broju + ispod toga najnovije teme i odgovori koji su poslani u skorasnje vreme ako me razumete

Dzonny

Ostavio sam ti link do moda koji ti treba - SimplePortal.
To će ti omogućiti da napraviš strukturu kao ovde npr:
https://simpleportal.net/index.php
Kontam da to što želiš je u ovim sidebarovima sa strane?
Kada instaliraš taj mod u podešavanjima ćeš videti između ostalog i opciju da uključiš levi i desni stubić, ti tu uključi koji želiš od ta dva, ili oba, i ubaci u njih odgovarajuće blokove. Sve objašenjeno imaš u dokumentaciji Simple Portala:
https://simpleportal.net/index.php?action=docs;area=setup_blocks

nstankovic

Sta treba da skinem ? Portal poslednji sto je ponudjeno i ubaciti na forum?

Dzonny

Quote from: DzoniS on August 23, 2017, 07:08:51 AM
Sta treba da skinem ? Portal poslednji sto je ponudjeno i ubaciti na forum?

Da, SimplePortal_2.3.7.zip je paket.
Pročitaj usput dokumentaciju o instalaciji modova ako ti je potrebno, i dokumentaciju o Simple Portalu obavezno jer ima gomila opcija sa kojim se treba snaći.

nstankovic

I imamo jos pitanja , na SCM Player [nofollow] modu ako znas na sta mislim , preko cega da upload muzike i posaljem tu link da bi ljudi mogli pustiti muziku ?
Ako mozete odgovoriti u toku dana ?

Dzonny

Misliš na ovaj mod?
https://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=4132
U podešavanjima tog moda imaš opciju da uploaduješ pesme koje želiš i one se direktno smeštaju na tvoj server, odakle se puštaju preko plejera koji si naveo.

nstankovic

Imam jos jedan problem , a to je da ne mogu da se sacuvaju forumski profil kad se dodaje slika ili menja osobni text godine i sl. nema opcija " Sacuvaj " kako mogu to srediti , ako treba SS poslacu

Dzonny

Moraš poslati SS, zvuči kao da je problem sa temom? I URL ako možeš.


nstankovic

Poslao sam u PM posto ovde ne moze

Dzonny

Probaj da prebaciš temu na default i vidi ima li onda dugme na istom mestu? Imaš li nešto u error logu? Instalirani modovi?

nstankovic

Ima , ali ja bi da ostane ovakav forum samo da se to doda da bi clanovi mogli slike menjati , nekako mi haj reci " glupo " izgleda Default i Core tema , ako mozes pomoci posalji mi PM kako i sta da sredim to

Dzonny

Mislio sam da prebaciš na default samo da vidiš da li se tu prikazuje dugme, i vratiš na tu koju koristiš. I nisi mi odgovorio na pitanja iz prethodnog posta.

nstankovic

Odgovorio sam , ima opcija na default ali na ovom sto sad koristim nema , stavio sam na default ima ali na ovom sto imam trenutno nema

Dzonny

Quote from: Dzonny on August 24, 2017, 10:03:48 AM
Imaš li nešto u error logu? Instalirani modovi?
Ovo je očigledno problem sa temom, verovatno da je neki mod zeznuo stvar, ali ne mogu napamet ništa da ti kažem.

nstankovic

Imam problem veliki , forum ne radi zbog portala , sad kako da to sredim na forum se ne moze uci uopste ne reaguje

Dzonny

Ne možemo ti napamet pomoći dok nam ne kažeš detaljnije šta je problem, da li si imao greške prilikom instalacije, koju grešku sada dobijaš itd?

Advertisement: