News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Problem s prijavom na forum

Started by SATmax, October 29, 2017, 06:51:28 AM

Previous topic - Next topic

SATmax

Pozdrav.
Od danas ( sa CCleaner obrisani coockis ) ne mogu se prijaviti na forum iako sam vlasnik i administrator na forumu. Vracen je backup database od prije nekoliko dana a greska se i dalje ponavlja. Nisu instalirani modovi u zadnje vrijeme ( par mjeseci ) a verzija foruma je 2.0.14 Nisu mijenjane admin postavke kao ni username i password za pristup forumu.

Greska koji izbacuje je:
Došlo je do Greške!
Žao nam je Gost, zabranjen vam je pristup ovom forumu!
Ova zabrana nije postavljena da istekne.


U cemu bi mogla biti greska tj. kako je ispraviti ?
Hvala na odgovorima.
Pozdrav.

Dzonny

#1
Ako si radio update na 2.0.14 verziju, i koristiš custom temu, a vidim da koristiš, moraš uraditi sledeće.

U themes/tvoja_tema/index.template.php

Nađi:
</form>


Posle toga dodaj:
<input type="hidden" name="', $context['session_var'], '" value="', $context['session_id'], '" />
Ako imaš više form tagova za svaki login form tag moraš dodati ovaj input nakon njega. Isto važi i ža bilo koju custom stranicu na kojoj imaš login formu, ako imaš takve ;)

SATmax

Hvala Dzonny ali ne ide. Izmijenio sam kako si naveo u index.template.php, upload datoteke, promijenjna dopustenja na 666 i dobio slijedecu gresku:

Parse Greška predloška!

Izgleda da je došlo do problema sa predloškom foruma. Ovaj problem trebao bi biti samo privremen pa vas molimo da se vratite kasnije i pokušate ponovno. Ako se ova poruka bude i dalje pojavljivala, molimo vas da kontaktirate administratora.

You can also try refreshing this page.

Dzonny

Moraš da vodiš raćuna na sintaksu ;) Probaj ovaj fajl.

SATmax

Hvala Dzonny, ubacio ovaj tvoj file index.template.php u temu koju koristim na forumu ( Thing ), dodijelio 666 datotecna prava datoteci i otvori naslovnu stranicu za prijavu/registraciju u Thing temi ali izbaci opet istu gresku:
Došlo je do Greške!
Žao nam je Gost, zabranjen vam je pristup ovom forumu!
Ova zabrana nije postavljena da istekne.

Koristim jos dvije teme. Treba li i na njima ovu datoteku izmjeniti/ubaciti ili samo ovu koju trenutno koristim ?
Zahvaljujem jos jednom na trudu i odgovorima.
Budi pozdravljen.

Dzonny

Moja greška, probaj ovaj prikačen, pa javi.

SATmax

Hvala dzonny.
Ubacen tvoj novi index.template.php u default temu Thing na forumu, dodjeljena datotecna prava na 666 i opet ista greska kod prijave:

Došlo je do Greške!
Žao nam je Gost, zabranjen vam je pristup ovom forumu!
Ova zabrana nije postavljena da istekne.

Pitanje:
Treba li i u ostalim temama na forumu ovu datoteku index.template.php promijeniti ili samo na ovu default temu sa kojom sam se prije logirao ?
Hvala unaprijed na odgovoru.

Dzonny

Pa ovo treba izmeniti na bilo kojoj temi koju koristiš trenutno, na temama koje nisu aktivne nema potrebe.
Možeš li ostaviti link do foruma?
Da li imaš neke modove instalirane na forumu?

SATmax


Dzonny

Ja uspevam da se ulogujem i sa početne stranice i sa login stranice bez problema, sad sam više puta pokušao. Probaj da očistiš keš u pretraživaču pa proveri može li.

SATmax

Hvala Dzonny velika. Sada moze se logirati na forum.
Jos jednom velika hvala i budi pozdravljen.
Svako dobro.

Dzonny

Nema na čemu, drago mi je da radi sve kako treba. Pozdrav! :)

bule

Ja sam se uspio logirati u gornje boxove  ubacivanjem koda koji si napisao (293 red kod mene)
<input type="hidden" name="', $context['session_var'], '" value="', $context['session_id'], '" />
Međutim ne mogu se logirati na dnu početne strane
Označio sam na slici.
Gdje da ubacim kod da i to proradi?
Koristim Core temu



Probao sam ubaciti gornji  kod prije drugog </form> taga (kod mene red 320) ali nije pomoglo.
Imam samo ta 2 </form> taga

Hvala!


Dzonny

Pogledaj u BoardIndex.template.php fajlu, trebalo bi da se druga forma nalazi tu, ako se ne varam.

bule

Istina.
Ubacio u BoardIndex.template.php, red prije taga </form)
<input type="hidden" name="', $context['session_var'], '" value="', $context['session_id'], '" />
i "doljnja" forma proradila.

Puno hvala Dzonny! :) :) 8) 8)

<form id="infocenter_login" action="', $scripturl, '?action=login2" method="post" accept-charset="', $context['character_set'], '">
<ul class="reset horizlist clearfix">
<li>
<label for="user">', $txt['username'], ':<br />
<input type="text" name="user" id="user" size="15" class="input_text" /></label>
</li>
<li>
<label for="passwrd">', $txt['password'], ':<br />
<input type="password" name="passwrd" id="passwrd" size="15" class="input_password" /></label>
</li>
<li>
<label for="cookielength">', $txt['mins_logged_in'], ':<br />
<input type="text" name="cookielength" id="cookielength" size="4" maxlength="4" value="', $modSettings['cookieTime'], '" class="input_text" /></label>
</li>
<li>
<label for="cookieneverexp">', $txt['always_logged_in'], ':<br />
<input type="checkbox" name="cookieneverexp" id="cookieneverexp" checked="checked" class="input_check" /></label>
</li>
<li>
<input type="submit" value="', $txt['login'], '" class="button_submit" />
</li>
</ul>
<input type="hidden" name="', $context['session_var'], '" value="', $context['session_id'], '" />
</form>

Dzonny

Nema na čemu, drago mi je da je problem rešen ;)

Advertisement: