News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Kako da dodam.. ?

Started by nstankovic, August 22, 2017, 05:22:56 AM

Previous topic - Next topic

nstankovic

Instalirao sam onaj portal koji si mi poslao poslednju verziju , radio ono normalno , promenuo sam nazive blokova sa strane i od jednom kad sam poceo skidat grupe od clanova nekih u bloku Forum Staff se pojave oni a clanovi bez ikakve grupe i permisije , i resio sam deinstall portal i instalirati , i tako ja deinstaliro portal i isao da skinem vidim nesto je neuspesno i nastavim skidanje i odjednom ne radi ceo forum , preko panela izbrisem taj Smf Portal i jos uvek ne radi , kako to da sredim ne znam , ako moze detaljniji odgovor za to , hvala

Dzonny

Modovi se ne deinstaliraju ako je prijavljena greška, jer obično dodje do ovakvih stvari. Znaš li na kom fajlu je prijavljena greška?
Pogledaj imaš li backup u Packages/backup folderu pre instalacije SP-a, ako imaš vrati te fajlove.

nstankovic

Zanima me jos jedno samo , kako mogu menjati s leve strane rubrike slicice , posto na svakoj rubrici je Simple slika

Dzonny

Možeš li uslikati to, ne znam na koju sliku misliš?

nstankovic

Slike [nofollow]
Samo kako to da promenim i da izbacim ovu gore sliku , i izgled foruma kako da promenim , znam da je potreban PHP il tako nesto za to , ako moze link za skidanje tog programa

Dzonny

Za board ikone ti treba mod:
https://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=511

A da uklonis SMF logo udji u Index.template.php fajl tvoje teme i pronadji kod koji vuče tu sliku, te ga ukloni.

nstankovic

Moze li link tog programa PHP i ima li inace tutorijala da naucim menjati izgled i vise stvari na default il' core temi?

Dzonny

PHP je programski jezik :)
http://php.net/docs.php
Ne možeš ga naučiti preko noći, ali ako te zanima imaš gomilu tutorijala i dokumentacije na netu o istom.

nstankovic

Hvala , pocecu time da se bavim mozda izadje na nesto korisno sto ce mi bar malo promenuti zivot . hvala

Advertisement: