News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Ne prikazuju se znakovi

Started by Balsa., December 31, 2017, 07:44:23 AM

Previous topic - Next topic

Balsa.

Ovako,ja sam uradio forum kao ispocetka ali sa iston databazom,i sve top, isti sam jezik uzeo sa onim uftp8 nzm. I  kada upišem ovaj znak ■ (kockicu) meni se kada posaljem pojavi ? ,a kada 3 kockice za redom onda mi se pojavi smajli,a prie tog kao backupa je bilo normalno i vidjele su se kockice

Dzonny

Koji je collation u tabelama u bazi?

Balsa.

Quote from: Dzonny on December 31, 2017, 07:53:00 AM
Koji je collation u tabelama u bazi?
mos mi malo detaljnije,ne znam na sta mislis

Balsa.

Izvinite za dp, evo colation,ovo kolko ja znam latin1_swedish_c

Dzonny

Ok, prvo napravi backup foruma (baze podataka iz phpMyAdmina + svih fajlova), a onda u admin panelu odradi konverziju u utf8. Kada to uradiš proveri koji je collation u bazi ponovo, apdejtuj jezički paket na utf8 takođe (ako već ne koristiš utf8 paket), i testiraj da li znakovi na forumu rade ok, uključujući i latinične/ćirilične karaktere i te kockice o kojima si pričao.

Balsa.

Quote from: Dzonny on January 01, 2018, 08:59:38 AM
Ok, prvo napravi backup foruma (baze podataka iz phpMyAdmina + svih fajlova), a onda u admin panelu odradi konverziju u utf8. Kada to uradiš proveri koji je collation u bazi ponovo, apdejtuj jezički paket na utf8 takođe (ako već ne koristiš utf8 paket), i testiraj da li znakovi na forumu rade ok, uključujući i latinične/ćirilične karaktere i te kockice o kojima si pričao.
Ja sam vec 1 uradio backup i u admin stavio da sve predje u utf i jezik mi je bio na utf, gledao sam sve google i forum pretrazivao, i sve sam ovo uradio sto si mi ti rekao al je u bazi i dalje isti latin_swedish onaj. Jel sad sve 1 po jedno da promenim pa ce mi raditi? Hvala unapred

Balsa.

Ne mogu edit,procitaj i ovaj i prosli post a evo kod ovog dodajem da sam pronenio neke stvari u utf8 ono default znate, i meni padne na lamet da probam,i ja da promenim ime i ispade mi ovo
GREŠKA U BAZI PODATAKA
Illegal mix of collations (latin1_swedish_ci,IMPLICIT) and (utf8_general_ci,COERCIBLE) for operation 'like'
Datoteka: /home/vol2_1/byethost9.com/b9_21301728/htdocs/Sources/Subs-Members.php
Linija: 987

Dzonny

Da li si išao na konverziju u utf8, ne mislim na promenu jezika na utf8 verziju, već na konverziju samog foruma u utf8?
https://wiki.simplemachines.org/smf/SMF2.0:Forum_Maintenance

Što se tiče greške koju si dobio, vrati collation te tabele kao što je bio ranije.

Balsa.

Quote from: Dzonny on January 01, 2018, 03:06:38 PM
Da li si išao na konverziju u utf8, ne mislim na promenu jezika na utf8 verziju, već na konverziju samog foruma u utf8?
https://wiki.simplemachines.org/smf/SMF2.0:Forum_Maintenance

Što se tiče greške koju si dobio, vrati collation te tabele kao što je bio ranije.
Ma nez sta si rekao, ne kontam se ja u to, ALI HVALA PUNO <3 , uzeo sam i sve colatione izmenio 1 po 1 i sad radi , a u maintance sam stavio sve na utf <3 hvala druze.

Dzonny

Obzirom da koristiš SMF kao administrator, trebao bi razumeti neke osnovne stvari i snalaziti se u admin panelu bar. Predlažem ti da pročešljaš wiki stranicu ovde i upoznaš se sa tim stvarima, kad-tad će ti trebati ;)

Pozdrav!

Balsa.

Quote from: Dzonny on January 01, 2018, 05:27:50 PM
Obzirom da koristiš SMF kao administrator, trebao bi razumeti neke osnovne stvari i snalaziti se u admin panelu bar. Predlažem ti da pročešljaš wiki stranicu ovde i upoznaš se sa tim stvarima, kad-tad će ti trebati ;)

Pozdrav!
Znam ja dosta stvari,ali eto ima dosta koje ne znam, gledao sam tutorijale danas i juce pa sam naucio dosta stvari, a ono sto najbolje znam je bbc kod, zatim permisije i tako te stvari koje su jednostavnije,znam i jezike da postavljam,  ali to opet nije to. Naucio sam i kod kodova u css i tim stvarima. Npr. Pomocu tutorijala nekih shvatio sam kako ti kodovi funkcionisu
Hvala na predlogu

Advertisement: