Ne prikazuju se znakovi

Started by Balsa., December 31, 2017, 07:44:23 AM

Previous topic - Next topic

Balsa.

Ovako,ja sam uradio forum kao ispocetka ali sa iston databazom,i sve top, isti sam jezik uzeo sa onim uftp8 nzm. I  kada upišem ovaj znak ■ (kockicu) meni se kada posaljem pojavi ? ,a kada 3 kockice za redom onda mi se pojavi smajli,a prie tog kao backupa je bilo normalno i vidjele su se kockice

Dzonny

Koji je collation u tabelama u bazi?

Balsa.

Quote from: Dzonny on December 31, 2017, 07:53:00 AM
Koji je collation u tabelama u bazi?
mos mi malo detaljnije,ne znam na sta mislis

Balsa.

Izvinite za dp, evo colation,ovo kolko ja znam latin1_swedish_c

Dzonny

Ok, prvo napravi backup foruma (baze podataka iz phpMyAdmina + svih fajlova), a onda u admin panelu odradi konverziju u utf8. Kada to uradiš proveri koji je collation u bazi ponovo, apdejtuj jezički paket na utf8 takođe (ako već ne koristiš utf8 paket), i testiraj da li znakovi na forumu rade ok, uključujući i latinične/ćirilične karaktere i te kockice o kojima si pričao.

Balsa.

Quote from: Dzonny on January 01, 2018, 08:59:38 AM
Ok, prvo napravi backup foruma (baze podataka iz phpMyAdmina + svih fajlova), a onda u admin panelu odradi konverziju u utf8. Kada to uradiš proveri koji je collation u bazi ponovo, apdejtuj jezički paket na utf8 takođe (ako već ne koristiš utf8 paket), i testiraj da li znakovi na forumu rade ok, uključujući i latinične/ćirilične karaktere i te kockice o kojima si pričao.
Ja sam vec 1 uradio backup i u admin stavio da sve predje u utf i jezik mi je bio na utf, gledao sam sve google i forum pretrazivao, i sve sam ovo uradio sto si mi ti rekao al je u bazi i dalje isti latin_swedish onaj. Jel sad sve 1 po jedno da promenim pa ce mi raditi? Hvala unapred

Balsa.

Ne mogu edit,procitaj i ovaj i prosli post a evo kod ovog dodajem da sam pronenio neke stvari u utf8 ono default znate, i meni padne na lamet da probam,i ja da promenim ime i ispade mi ovo
GREŠKA U BAZI PODATAKA
Illegal mix of collations (latin1_swedish_ci,IMPLICIT) and (utf8_general_ci,COERCIBLE) for operation 'like'
Datoteka: /home/vol2_1/byethost9.com/b9_21301728/htdocs/Sources/Subs-Members.php
Linija: 987

Dzonny

Da li si išao na konverziju u utf8, ne mislim na promenu jezika na utf8 verziju, već na konverziju samog foruma u utf8?
https://wiki.simplemachines.org/smf/SMF2.0:Forum_Maintenance

Što se tiče greške koju si dobio, vrati collation te tabele kao što je bio ranije.

Balsa.

Quote from: Dzonny on January 01, 2018, 03:06:38 PM
Da li si išao na konverziju u utf8, ne mislim na promenu jezika na utf8 verziju, već na konverziju samog foruma u utf8?
https://wiki.simplemachines.org/smf/SMF2.0:Forum_Maintenance

Što se tiče greške koju si dobio, vrati collation te tabele kao što je bio ranije.
Ma nez sta si rekao, ne kontam se ja u to, ALI HVALA PUNO <3 , uzeo sam i sve colatione izmenio 1 po 1 i sad radi , a u maintance sam stavio sve na utf <3 hvala druze.

Dzonny

Obzirom da koristiš SMF kao administrator, trebao bi razumeti neke osnovne stvari i snalaziti se u admin panelu bar. Predlažem ti da pročešljaš wiki stranicu ovde i upoznaš se sa tim stvarima, kad-tad će ti trebati ;)

Pozdrav!

Balsa.

Quote from: Dzonny on January 01, 2018, 05:27:50 PM
Obzirom da koristiš SMF kao administrator, trebao bi razumeti neke osnovne stvari i snalaziti se u admin panelu bar. Predlažem ti da pročešljaš wiki stranicu ovde i upoznaš se sa tim stvarima, kad-tad će ti trebati ;)

Pozdrav!
Znam ja dosta stvari,ali eto ima dosta koje ne znam, gledao sam tutorijale danas i juce pa sam naucio dosta stvari, a ono sto najbolje znam je bbc kod, zatim permisije i tako te stvari koje su jednostavnije,znam i jezike da postavljam,  ali to opet nije to. Naucio sam i kod kodova u css i tim stvarima. Npr. Pomocu tutorijala nekih shvatio sam kako ti kodovi funkcionisu
Hvala na predlogu

Advertisement: