News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Connection Problems

Started by Adanademir01, January 17, 2018, 08:47:36 AM

Previous topic - Next topic

Adanademir01

Belkide bu konu bir çok kez konuşuldu. Bir çok kez tekrarlandı okudum fakat yinede çözemedim. Kendi oluşturdum forumda Türkçe karakter sorunları yaşadığım için ek dosya filan yükledim.
Bi kaç kısımda da şifre değiştirdim sanırım. Şimdi ise foruma girdiğimde '' Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later. ''

Bu hatayı alıyorum. Lütfen bana yardım ediniz. Silmek ve tekrar yüklemek istemiyorum :(

CoDTurkiye

Dosya yüklemenin database bağlantı hatasının olabileceğini sanmıyorum veya ben karşılaşmadım. Bir keresinde bağlantı hatası ile karşılaştığımda tüm yedeklerimi alıp doğrudan şu çözümü uygulamıştım.

* phpMyAdmin'den baktığımda database yerinde duruyordu.

* cPanel > MySQL Databases > Current Users (Kullanıcı) kısmından SMF veri tabanını kullanmaya yetkilendirilmiş kullanıcı hesabını silip ../settings.php içerisinde bulunan bilgilerle yeniden oluşturup veritabanı ile ilişkilendirdiğimde sorun çözülmüştü.

$db_user = 'username';
$db_passwd = 'pass';

Quote from: Adanademir01 on January 17, 2018, 08:47:36 AM
Belkide bu konu bir çok kez konuşuldu. Bir çok kez tekrarlandı okudum fakat yinede çözemedim. Kendi oluşturdum forumda Türkçe karakter sorunları yaşadığım için ek dosya filan yükledim.
Bi kaç kısımda da şifre değiştirdim sanırım. Şimdi ise foruma girdiğimde '' Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later. ''

Bu hatayı alıyorum. Lütfen bana yardım ediniz. Silmek ve tekrar yüklemek istemiyorum :(

Adanademir01

Teşekkür ederim. Şifreyi yeniledim yeniden yazdım düzeldi  :)

Advertisement: