Advertisement:

Author Topic: Potreban mod  (Read 2960 times)

Offline almond

• Semi-Newbie
  • *
    • girly forum
Potreban mod
« on: February 21, 2018, 03:51:42 PM »
Treba mi mod koji proverava IP ili cashe od browsera pri registraciji i ako pronađe korisnika da iskoči prompt i da pita "da li si ti $user? po pravilima foruma dozvoljeno je imati samo jedan nalog! " i onda dugmići "uloguj se" (redirektueje na login) i "ovaj nalog nije za mene" (nastavlja se registracija). Pod uslovom da nema prepoznatog korisnika, registracija se nastavlja normalno.

da li postoji ovakav mod, i ako ne kako bi moglo ovo da se implementira na neki drugačiji način?

Offline Dzonny

• Local Moderator
  • SMF Super Hero
  • *
  • No sleep...
    • dzontra.nikola on Facebook
    • Dzonny on GitHub
    • dzontranikola on LinkedIn
    • @opusteniforum on Twitter
    • Samo opusteno
Re: Potreban mod
« Reply #1 on: February 21, 2018, 06:23:31 PM »
Pozdrav.

Ja ne znam za ovakav mod da ima, ali bi bilo lepo da postoji, to je slično onome što već imaju gugl, facebook, instagram i slični sajtovi.
Zapravo ne bi trebalo da je mnogo komplikovano napraviti ga, samo se mora slati u kolačić username prilikom logovanja, i onda isti čitati kada se otvori login stranica naredni put, ako postoji upis.

Offline steva2013

• Semi-Newbie
  • *
« Reply #2 on: February 25, 2018, 10:07:45 PM »
I ja sam trazio ovaj mod ali ga nisam nasao...

Offline Founder 2008

• Full Member
  • No limit.
    • ZvanicnaStranica.MojForum.net on Facebook
    • MojForum.net
« Reply #3 on: March 04, 2018, 05:12:10 PM »
   Prva stvar, ovakva modifikacija u skripti neće rešiti problem duplih naloga. Zašto? Pa taj posetilac može namerno da pravi novi nalog, može da koristi drugi internet browser ili slučajno izbriše cashe i cookies. I još jedna stvar...  većina njih koja želi da koristi vaš sajt neće ni da zaboravi da već ima otvoren nalog... oni koji zaborave napraviće 10 i neće se vratiti.

Što se tiče forsiranja da se sajt ne posećuje u formi gosta pa interesantno bi bilo staviti "forever" logovanje pod default. Ko ostane ulogovan, ostane.

A sad pitanje. Šta želite da postignete?

Ako želite da goste prevedete u aktivne članove onda ukinite registraciju i neka se poruke odobravaju.
   Ako želite da neaktivne članove pretvorite u aktivne. Teško da ćete sa ovakvom modifikacijom.