News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Potreban mod

Started by almond, February 21, 2018, 03:51:42 PM

Previous topic - Next topic

almond

Treba mi mod koji proverava IP ili cashe od browsera pri registraciji i ako pronađe korisnika da iskoči prompt i da pita "da li si ti $user? po pravilima foruma dozvoljeno je imati samo jedan nalog! " i onda dugmići "uloguj se" (redirektueje na login) i "ovaj nalog nije za mene" (nastavlja se registracija). Pod uslovom da nema prepoznatog korisnika, registracija se nastavlja normalno.


da li postoji ovakav mod, i ako ne kako bi moglo ovo da se implementira na neki drugačiji način?

Dzonny

Pozdrav.

Ja ne znam za ovakav mod da ima, ali bi bilo lepo da postoji, to je slično onome što već imaju gugl, facebook, instagram i slični sajtovi.
Zapravo ne bi trebalo da je mnogo komplikovano napraviti ga, samo se mora slati u kolačić username prilikom logovanja, i onda isti čitati kada se otvori login stranica naredni put, ako postoji upis.

steva2013

I ja sam trazio ovaj mod ali ga nisam nasao...

Founder 2008

   Prva stvar, ovakva modifikacija u skripti neće rešiti problem duplih naloga. Zašto? Pa taj posetilac može namerno da pravi novi nalog, može da koristi drugi internet browser ili slučajno izbriše cashe i cookies. I još jedna stvar...  većina njih koja želi da koristi vaš sajt neće ni da zaboravi da već ima otvoren nalog... oni koji zaborave napraviće 10 i neće se vratiti.

   Što se tiče forsiranja da se sajt ne posećuje u formi gosta pa interesantno bi bilo staviti "forever" logovanje pod default. Ko ostane ulogovan, ostane.

   A sad pitanje. Šta želite da postignete?

   Ako želite da goste prevedete u aktivne članove onda ukinite registraciju i neka se poruke odobravaju.
   Ako želite da neaktivne članove pretvorite u aktivne. Teško da ćete sa ovakvom modifikacijom.

Advertisement: