News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

SMF SEO Eksikliği

Started by rekyo, March 06, 2018, 09:00:38 AM

Previous topic - Next topic

rekyo

Merhabalar smf kullanan arkadaşların bildiği gibi smf üzerinde SEO tarafında güncel bir mod veya default ayar yok peki neden hala smf geliştiriciler bununla ilgili bir çalışma yapmıyor merak konusu herkesin forum sitelerinde önem verdiği şeylerden biri seo iken.
İzmir SEO Uzmanı

crazy_man

Arkadaşım SMF'de kullabileceğin
Pretty URLs,  paketi var. Buradan bakabilirsin

Seninde bildiğin gibi SEO çok geniş bir konu.
Meta'lardan tutunda içeriğinize kadar her şeyi kapsıyor.

Seo'nun Temel amacı, SMF URL'lerini yeniden yazmaktır.
Pretty URLs, bunu fazlasıyla yapıyor. Gerisi size kalmış.

Bir Damlasıyım Okyanusun...Ama Okyanusum. (I'm a Drop of the Ocean... But I'm the Ocean.)
Uyanan Gençlik
Arif Hocam

rekyo

Quote from: crazy_man on March 07, 2018, 12:57:27 AM

dediğiniz mod geniş bir foruma sahipseniz db çok fazla şişiriyor ve sorunlara yol açıyor seo dediğim olay sadece url ibaret değil wordpress yoast gibi geniş kapsamlı bir eklenti olmaması.
İzmir SEO Uzmanı

swerty111

Quote from: rekyo on March 07, 2018, 08:46:27 AM

dediğiniz mod geniş bir foruma sahipseniz db çok fazla şişiriyor ve sorunlara yol açıyor seo dediğim olay sadece url ibaret değil wordpress yoast gibi geniş kapsamlı bir eklenti olmaması.

ben de smf de seo odaklı bir eklenti arıyorum fakat Pretty URLs paketi dışında düzgün bir paket bulamadım. ama iş görüyor en azından Pretty urls.

rekyo

Quote from: swerty111 on March 07, 2018, 09:45:45 AM
Quote from: rekyo on March 07, 2018, 08:46:27 AM

ben de smf de seo odaklı bir eklenti arıyorum fakat Pretty URLs paketi dışında düzgün bir paket bulamadım. ama iş görüyor en azından Pretty urls.

evet birazda olsa görüyor ama şuanki seo rekabetine göre çok yetersiz kalıyor malesef.
İzmir SEO Uzmanı

Emre A.

@reyko, imzanda İzmir SEO yazıyor. Anladığım kadarıtla seo'dan anlıtor yazabiliyorsun?

rekyo

Quote from: Emre Y. on March 16, 2018, 02:49:23 AM
@reyko, imzanda İzmir SEO yazıyor. Anladığım kadarıtla seo'dan anlıtor yazabiliyorsun?

evet SEO'dan anladığım doğrudur zaten eksikleri gördüğüm için böyle bir konu açma gereksinimi duydum.
İzmir SEO Uzmanı

Emre A.

@rekyo o zaman SMF için neden bir SEO yazmıyorsun? SMF Kullanıcıları da bundan yararlanmış olur?

rekyo

Quote from: Emre Y. on March 17, 2018, 02:40:13 AM
@rekyo o zaman SMF için neden bir SEO yazmıyorsun? SMF Kullanıcıları da bundan yararlanmış olur?

bunun için yazılımcı olmam gerekir zaten yoast gibi bir modul yazılsa yeteri olur seo konusunda.
İzmir SEO Uzmanı

Engellioto

Eklenti değil içinde gömülü bir mod gerek. Bu olmadığı sürece google tarafından hep ikinci planda kalıyor smf siteleri.

rekyo

Quote from: Engellioto on March 17, 2018, 07:01:20 PM
Eklenti değil içinde gömülü bir mod gerek. Bu olmadığı sürece google tarafından hep ikinci planda kalıyor smf siteleri.

Evet buda bir alternatif hem daha verimli çalışır.
İzmir SEO Uzmanı

Snrj

seo denince neden smf de herkes bu url yapısı ile oynayan modları önerir?
konuya yazan iki arkadaşın imzasında seo linki var ama smf deki seo eksiklerini neden yazmazlar?
eleştirmek için yazmıyorum herkes birşeyler söylüyor ama ortaya somut şu eksik diyen yok
örnek
smf de h tagları yanlış yapılandırılmış gibi

bu arada bu eksikleri belirleyip mod istekleri bölümünden mod talep edilebilir

rekyo

Quote from: Snrj on March 19, 2018, 03:05:58 PM
seo denince neden smf de herkes bu url yapısı ile oynayan modları önerir?
konuya yazan iki arkadaşın imzasında seo linki var ama smf deki seo eksiklerini neden yazmazlar?
eleştirmek için yazmıyorum herkes birşeyler söylüyor ama ortaya somut şu eksik diyen yok
örnek
smf de h tagları yanlış yapılandırılmış gibi

bu arada bu eksikleri belirleyip mod istekleri bölümünden mod talep edilebilir

Evet dediğiniz haklı. Müsait olduğum zaman analiz edip eksikleri yazmaya çalışırım. Diğer üyelerde varsa gördükleri belirtirlerse daha verimli olur.
İzmir SEO Uzmanı

eyyupp

testleri çöz [nofollow] ilk adım ayakkabısı [nofollow]

#Serseri

Maalesef ki bir zamanlar severek kullandığımız SMF Forum scripti çağın çok gerisinde kaldı. Bahsi geçen bu konu bir eklenti olarak değilde forum scriptinin kendisinde olması elzemdir fakat nedense SMF geliştiricilerinin bu yönde bir çalışması olmadı hiç.

Eğer bir beklentiniz var ise web sitesinden SMF'yi gözardı etmeniz gerekir.

Emre A.

Quote from: #Serseri on March 30, 2018, 02:23:58 AM
Maalesef ki bir zamanlar severek kullandığımız SMF Forum scripti çağın çok gerisinde kaldı. Bahsi geçen bu konu bir eklenti olarak değilde forum scriptinin kendisinde olması elzemdir fakat nedense SMF geliştiricilerinin bu yönde bir çalışması olmadı hiç.

Eğer bir beklentiniz var ise web sitesinden SMF'yi gözardı etmeniz gerekir.
Sadece bu konuda değil, SMF mobil uyumluluk da çok geri. Şahsen ben bu iki sebepten dolayı bıraktım. Şuan Forum yazılımı olarak sadece xenForo kullanıyor ve Türkçe destek formu oluşturdum bununla uğraşıyorum.

eyyupp

responsive eksikliği var site hızı iyi oldumu zaten yükselişe geçiyor eklentiye pek gerek yok bence başlık açıklama site hızı iyi olduktan sonra güzel bi kaç yerden link alınca bir problem kalmıyor içerikte güzelse zaten tamamdır
testleri çöz [nofollow] ilk adım ayakkabısı [nofollow]

faruk52

Şu an deneme sürümü olan 2.1 beta 3 kullanıyorum. sitenize kurmayın demişler ama ben kurdum.
Yıllar önce hilmi diye birinin yazdığı ve geçen sene replikacep'in geliştirdiği seo4smf'yi kullanıyorum.
Google linklerimi hemen indexliyor.
İyi bir sunucunuz varsa ve aşırı mod kurmadıysanız smf hızlı.
ben memnunum.

Seyit replikacep.com

Quote from: faruk52 on April 12, 2018, 09:41:19 AM
Şu an deneme sürümü olan 2.1 beta 3 kullanıyorum. sitenize kurmayın demişler ama ben kurdum.
Yıllar önce hilmi diye birinin yazdığı ve geçen sene replikacep'in geliştirdiği seo4smf'yi kullanıyorum.
ben memnunum.

Seo 1 kez daha rc versionunda guncellenecek  yeni ozellikler ekliyecegiz

Bakalim basarabilirsek :)

faruk52

Quote from: faruk52 on April 12, 2018, 09:41:19 AM
ben memnunum.

bu arada 2.1 beta 3 sürümünde mobil uyumluluğu gayet iyi.. bir iki buton daha kullanışlı yapılırsa daha iyi olur.

Advertisement: