News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

SMF Forum, İçeriklerde toplu değişiklik yapmak.

Started by soner5252, March 19, 2018, 06:27:07 AM

Previous topic - Next topic

soner5252

Merhaba,

Sormak istediğimi bir örnek ile anlatayım. Mevcut kullandığım forumda bazı bağlantılar kullanıyorum örn; 123.123.123.1/index.html gibi. Hemen hemen açılan her konunun içerisinde de aynı bağlantı içerik olarak girilmiş. Burada kullanılan linkte bir değişiklik oldu ve konuları tek tek açıp bunu düzeltmek neredeyse mümkün değil.

eskisi 123.123.123.1/index.html olan girdileri 333.333.333.2/index.html olarak topluca değiştirmenin bir yolu var mıdır?

rekyo

Quote from: soner5252 on March 19, 2018, 06:27:07 AM
Merhaba,

Sormak istediğimi bir örnek ile anlatayım. Mevcut kullandığım forumda bazı bağlantılar kullanıyorum örn; 123.123.123.1/index.html gibi. Hemen hemen açılan her konunun içerisinde de aynı bağlantı içerik olarak girilmiş. Burada kullanılan linkte bir değişiklik oldu ve konuları tek tek açıp bunu düzeltmek neredeyse mümkün değil.

eskisi 123.123.123.1/index.html olan girdileri 333.333.333.2/index.html olarak topluca değiştirmenin bir yolu var mıdır?

verdiğin örneklerde tam olarak ne demek istediğin anlaşılmıyor canlı örnek verirsen belki daha iyi anlaşılır.
İzmir SEO Uzmanı

bolubeyi61

Yasaklı kelimeler özelliğini kullanarak değiştirebilirsiniz.

{••тєηηιѕєя••}

phpMyAdmin'den yapabilirsin.

Veritabanını seçip smfnin messages tablosunu açın, üstten ARA yazan yere tıklayın sonrasında alttaki gelen yerde BUL ve DEĞİŞTİR kısmından istediğiniz mesajların içinde veya konu başlığında vs. vs. seçerek (aynı not defterindeki bul ve değiştir şeklinde) işlem yapabilirsiniz.

(İşlem yapmadan önce veritabanının yedeğini muhakkak alın, ne olur ne olmaz, hata olur bir sorun olur geri dönüşü kolay olsun..)
Yaramın üstünde yürümeyi öğretti bana celladın bıçağı...
Yürümeyi, hem de yorulmadan yürümeyi...
Direnmeyi öğretti...
Direnmeyi..

• Dünya Alem Burada
• Elektronik ve Bilişim Dünyası

rekyo

İzmir SEO Uzmanı

Snrj

herkes bir yöntem söylemiş en hızlısından bir yöntemde ben söyleyim madem :D
veritabanınıza girin sql sekmesinde şu sql kodunu çalıştırın
UPDATE smf_messages SET body = REPLACE (body, 'Siteadresi.com', 'smf.konusal.com' ) ;
buluncak Siteadresi.com
değiştirilecek smf.konusal.com
kendinize göre düzeltin

soner5252

Cevaplar için çok teşekkür ederim. Verilen cevaplar doğrultusunda denemelerimi yapıp, sonuç ile ilgili bildirim yapacağım.

Açıklayıcı olmadığını söyleyen arkadaşlar da olmuş, tekrar bir örnek vermem gerekirse;

Forumum içerisinde açılan tüm konularda ve tüm cevaplarda yer alan "soner" kelimelerini bulup, "ilker" olarak değiştirmek istiyorum. Bunu tek tek konuların içerisine girerek düzenlemek çok uzun süreceği için bir seferde tüm forum içeriğinde bulunan "soner" kelimelerininin tamamını "ilker" olarak düzenleyecek bir yöntem arıyorum.

Herkese iyi geceler.

rekyo

Quote from: soner5252 on March 19, 2018, 04:53:29 PM
Cevaplar için çok teşekkür ederim. Verilen cevaplar doğrultusunda denemelerimi yapıp, sonuç ile ilgili bildirim yapacağım.

Açıklayıcı olmadığını söyleyen arkadaşlar da olmuş, tekrar bir örnek vermem gerekirse;

Forumum içerisinde açılan tüm konularda ve tüm cevaplarda yer alan "soner" kelimelerini bulup, "ilker" olarak değiştirmek istiyorum. Bunu tek tek konuların içerisine girerek düzenlemek çok uzun süreceği için bir seferde tüm forum içeriğinde bulunan "soner" kelimelerininin tamamını "ilker" olarak düzenleyecek bir yöntem arıyorum.

Herkese iyi geceler.

Anladım teşekkür ederim bilgilendirme için snj yazdığı cevap en doğru ve en kısa yöntem sanırım. SQL komutları yazmak.
İzmir SEO Uzmanı

soner5252

Quote from: Snrj on March 19, 2018, 02:50:44 PM
herkes bir yöntem söylemiş en hızlısından bir yöntemde ben söyleyim madem :D
veritabanınıza girin sql sekmesinde şu sql kodunu çalıştırın
UPDATE smf_messages SET body = REPLACE (body, 'Siteadresi.com', 'smf.konusal.com' ) ;
buluncak hxxp:siteadresi.com [nonactive]
değiştirilecek hxxp:smf.konusal.com [nonactive]
kendinize göre düzeltin

Bu yöntem ile tam olarak istediğim şeyi gerçekleştirebildim. Herkese tekrar teşekkür ederim arkadaşlar.

Antes

Ben sadece uyarı mayetinde yazıyorum, bu sorguyu sadece çok net değişiklikler için kullanın (örneğin link değişimi gibi). Aksi halde istenmedik sonuçlarla karşılaşabilirsiniz, sorguların geri alınması gibi bi durum olmadığı için doğrudan veritabanı üzerinde sorgu çalıştıracağınız zaman önce yedek alın (hatta mümkünse günlük yedek alın).

Snrj

hmm ben mesaja kullanmadan önce yedek alın diye yazmamışım :S bilgilendirme için tşkler @Antes
mesajı editleme şansımızda yok :D resmi sitenin güzellikleri hatayı hemen gör ve düzelt veya hep hatalı mesajın olsun :D

bu konu ne oldu yalan mı oldu @Antes http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=540072.0

Advertisement: