News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Kategoride Mesaj Limiti

Started by haykirish, May 02, 2018, 11:56:35 AM

Previous topic - Next topic

haykirish

Merhaba,

Yeni forum sitemde herşeyi yaptım. Faaliyete geçireceğim fakat şu problemim var. İleti sayısına göre gruplar oluşturdum ama bu grupların kategori görme sınırı olsun istiyorum ya da "Üyelerimiz" diye kategorim var. Açıklamaya:"Bilgi: Yeni kayıt olan üyelerimiz bu bölümde kendilerini tanıtan bir konu açmadan diğer bölümlere yazamazlar." gibi açıklama yazdım. İlk önce orda kendini tanıtsın sonra forumda her yere mesaj atabilsin. Yeni üye olan kullanıcı Üyelerimiz bölümüne mesaj yazmadan diğer kategorileri görebilir ama cevap yazamaz ya da konu açamaz gibi bir şey yapabilirmiyim ? Admin CP'de ki "ÜYELER" bölümünün herşeyini heryerini kurcaladım ya ben beceremedim ya da öyle birşey yok 1 haftadır uğraşıyorum.

Uzun lafın kısası post baz alınarak okuma / yazma sınırı var mı?

Teşekkürler..

Alpay

Merhaba,

Anladığım şu :
    İlk üye post u 0 >
       Üyelerimiz bölümünü görecek ve yazmadan başka bölümleri görecek ama yazı ve konu açmayaak.
    İlk üye post u 1 olduktan sonra yani Üyelerimiz bölümüne yazı yazdığın da 1 olacağı için,
    Ardından diğer bölümlere konu açacak ve yorum yazabilecek?

Şu yolu izlersen yapabilirsin diye düşünüyorum : Admin > İzinler
     > Bölümlere göre İzin ayarlaman gerekiyor
     > Sadece okuyabilir iznini iletisi sayısına göre ilk üyelere tanımlaman gerekiyor. ( Üyelerde iletisi sayısına göre ilk üyenin 1 ikinci üyenin ise 2 yapman gerekiyor. Gerekli sayısını )

Ardından istediğine kavuşursun diye düşünüyorum.

haykirish

Quote from: Alpay on May 04, 2018, 04:03:43 AM
Merhaba,

Anladığım şu :
    İlk üye post u 0 >
       Üyelerimiz bölümünü görecek ve yazmadan başka bölümleri görecek ama yazı ve konu açmayaak.
    İlk üye post u 1 olduktan sonra yani Üyelerimiz bölümüne yazı yazdığın da 1 olacağı için,
    Ardından diğer bölümlere konu açacak ve yorum yazabilecek?

Şu yolu izlersen yapabilirsin diye düşünüyorum : Admin > İzinler
     > Bölümlere göre İzin ayarlaman gerekiyor
     > Sadece okuyabilir iznini iletisi sayısına göre ilk üyelere tanımlaman gerekiyor. ( Üyelerde iletisi sayısına göre ilk üyenin 1 ikinci üyenin ise 2 yapman gerekiyor. Gerekli sayısını )

Ardından istediğine kavuşursun diye düşünüyorum.

Üstadım öncelikle dönüşünüz için size çok teşekkür ederim. Fakat dediğiniz olmadı. https://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=494061.0 şöyle bir şey buldum tam aradığım ama '0' değer mutabık olmuyor. Bunun '0' değerini faaliyete sokabilirmiyim?

Saygılarımla..

Advertisement: