Problem sa dodavanjem pravila folderima pri instalaciji bilo kojeg moda

Started by fles, November 01, 2018, 11:02:19 AM

Previous topic - Next topic

fles

Pozdrav svima.
Prije neki dan sam instalirao smf forum 2.0.15 na windows server 2008 verziji.
Sve funkionise kako treba osim kad zelim da instaliram bilo koji dodatak na forumu.
Kad pokusam da instaliram na primer smf chat na forumu, uploud prodje kako treba, pokrenem instalaciju chata i dobijem poruku da nemam dozvole za taj folder nisam dodijelio permisije writable. Odem na putanju disk c:/inetpub/wwwroot/ u folderu Packages dodajem pravila writable ali opet isti problem. U folderu sam dodavao jos jedan subfolder sa imenom temp krene proces raspakivanja chata i na kraju dobijem istu poruku da nisam dodijelio dozvole writable za taj folder.

Da li je neko imao ovakav problem, i kako ga mogu rijesiti?

GigaWatt

Si dodal da e writable, ama za kogo? Koi se permisiite na direktoriumot i na fajlovite? Za directoriumi treba da se 775 (eventualno 755), za fajovi treba da se 664 (eventualno 644).
"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"A 500 error loosely translates to the webserver saying, "WTF?"..."

fles

Problem rijesen.
Dodao sam cijelom folderu pod nazivom smf u kojem mi se nalazi raspakovana zip arhiva permisije za sve korisnike modify, read&execute, read, write.
Sada mogu sve instalirat bilo sto na forumu bez ikakvih problema.

GigaWatt

Znachi imash permisii 777 za se, foleri i fajlovi... mozebi host-ot go dozvoluva ova, no ova definitivno NE treba da go napravish! Napravi go ona shto go pishav vo prethodniot post.
"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"A 500 error loosely translates to the webserver saying, "WTF?"..."

Advertisement: