News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Eklentiler ve Avatarlar Çalışmıyor

Started by bFeeL, November 05, 2018, 06:51:20 AM

Previous topic - Next topic

bFeeL

Herkese merhaba. Sitemi taşıdım. Tema yolunu, avatar yolunu vs... her şeyini değiştirdim sanıyorum fakat yine de bir yerde bir hata var belli ki. Avatarlar gelmedi, eklentiler gelmedi. Bu konuda yardımcı olacak birileri var mı? Teşekkürler.

bolubeyi61

ayarları onar dosyasını çalıştırın.

bFeeL

bFeeL

İnternetten ayarlari_onar.php dosyasını buldum. Aynı dizine koydum, 777 iznini verdim ama aldığım hatayı eklentilere ekliyorum.

{••тєηηιѕєя••}

Extra bir dosyaya ihtiyacınız yok aslında, sitenizin admin paneline giriş yapıp "My Board » Yönetim Merkezi » Forum Bakımı" kısmına giriş yaparak orada bulunan "Hataları bul ve varsa düzelt" kısmından bu işlemi yapabilirsiniz.

Bu şekilde sonuç alamazsanız yine yönetim merkezi üzerinden site çalışma adresinizi vs. "My Board » Yönetim Merkezi » Sunucu Ayarları » Veritabanı ve dosya yolları" buradan sunucudaki fiziksel adres ile güncelleyebilirsiniz. Diğer bahsettiğiniz eklentiler ve avatarlar tema vs. içinde yine ayarlarına girdiğinizde fiziksel adres satırları olmalı, düzenlerseniz sorun giderilecektir.
Yaramın üstünde yürümeyi öğretti bana celladın bıçağı...
Yürümeyi, hem de yorulmadan yürümeyi...
Direnmeyi öğretti...
Direnmeyi..

• Dünya Alem Burada
• Elektronik ve Bilişim Dünyası

bFeeL

Quote from: {••тєηηιѕєя••} on November 07, 2018, 09:19:32 AM
Extra bir dosyaya ihtiyacınız yok aslında, sitenizin admin paneline giriş yapıp "My Board » Yönetim Merkezi » Forum Bakımı" kısmına giriş yaparak orada bulunan "Hataları bul ve varsa düzelt" kısmından bu işlemi yapabilirsiniz.

Bu şekilde sonuç alamazsanız yine yönetim merkezi üzerinden site çalışma adresinizi vs. "My Board » Yönetim Merkezi » Sunucu Ayarları » Veritabanı ve dosya yolları" buradan sunucudaki fiziksel adres ile güncelleyebilirsiniz. Diğer bahsettiğiniz eklentiler ve avatarlar tema vs. içinde yine ayarlarına girdiğinizde fiziksel adres satırları olmalı, düzenlerseniz sorun giderilecektir.

İlk söylediğiniz yolu yaptığımda "x adet eklenti hasar almış, silindi" diyor. Neyseki yedeğim vardı, veritabanı geri yerine koydum. Eklenti klasörümün de yedeği vardı. 15 gün öncenin, 1 ay öncenin yedekleri var. Teker teker denedim. Eklentiler ısrarla çalışmıyor. :(

İkinci söylediğinizde de kırmızı uyarı vardı hosting firmasını değiştirdiğimde. Uzantıyı düzelttim. Kırmızı uyarı gitti. Ama lanet olsun ki hala eklentiler çalışmıyor.

bFeeL

Acaba şu menüyle ilgili bir değişiklik gerekli mi?

Bu arada ne olur ne olmaz diye PHP 5.6'yı da denedim. Sorun devam etti.

-BaNNeD-

hxxp:smf.konusal.com/index.php?topic=721.0 [nonactive]

bFeeL

Quote from: -BaNNeD- on November 08, 2018, 03:40:57 AM
http://smf.konusal.com/index.php?topic=721.0

Cevap için teşekkür ederim. Yanlış yapmamak adına soruyorum. FileZilla'da aktarırken hangi modda aktarmak gerekiyor?

bFeeL

Umarım yardımcı olacak biri çıkar. Zor durumdayım. :(

simpleemre

Arkadaşların verdikleri tavsiyeler nasıl işe yaramadı ya?

bFeeL

Quote from: simpleemre on November 12, 2018, 04:01:31 AM
Arkadaşların verdikleri tavsiyeler nasıl işe yaramadı ya?

Oransal olarak bir kısmı geldi. 2014'in sonu ile 2018 arası geldi. Ama 2011 ile 2014 arasında %99 çalışmıyor. 4-5 farklı yedek var, hepsinde de çalışmıyor. FileZilla ayarını yaptıktan sonra tabi bir kısmı çalışmaya başladı.

bolubeyi61

eklentilerin bulunduğu attachments klasörünün içeriğinde bulunan dosyaları filezilla yerine flashfxp ile ikilik (binary) modda ftp yedeğinizden yeniden yükleneyip deneyin bakalım.

Advertisement: