News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

e-posta smtp ayarları hakkında?

Started by hareketvakti, December 03, 2018, 05:41:53 AM

Previous topic - Next topic

hareketvakti

İyi günler öncelikle doğru yerde miyim bilmiyorum ama google ve simplemachines.org'ta baya araştırdım çözüm bulamadım. En son konu açmaya karar verdim.

Alt alan adıma forum.xxxxxx.com [nofollow] şeklinde smf 2.0.15 sürümünü kurdum. Daha önce ana dizindeyken mailler giderdi. Her ne yaptıysam bi türlü mail gitmiyor. Defalarca kurulum yaptım,temiz boş forum kurdum ama olmadı. Aktivasyon maili,iletişim maili,duyuru hepsini denedim olmadı. Farklı yazılım kurduğumda örneğin joomla,wordpress,mybb gibi e-posta ayarlamasını yaptıktan sonra mailler gidiyor. Ancak SMF beni bu işten soğutmak üzere; php varsayılanda seçsem, smtp ayarı yapıp gmail'de ayarlasam olmadı gönderemedim bir türlü.

Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

tarantula901

Düzgün şekilde araştırma yapmadınız sanırım.

mail fonksiyonu hostinginize aktif ise zaten ayar yapmanıza gerek yok.

smtp ayarlarını cpanel mail ayarları kısmından bakarak smf admin panelden eposta ayarları kısmından yapabilirsiniz.

hareketvakti

Quote from: tarantula901 on December 03, 2018, 12:32:05 PM
Düzgün şekilde araştırma yapmadınız sanırım.

mail fonksiyonu hostinginize aktif ise zaten ayar yapmanıza gerek yok.

smtp ayarlarını cpanel mail ayarları kısmından bakarak smf admin panelden eposta ayarları kısmından yapabilirsiniz.
O ayarları yaptım. Sizin anlatimlarinizi da inceledim. Sorun hosting kaynaklı gibi ama onlar kabul etmediler. Sıkıntı olmadığını söylediler.

hareketvakti

Testmail.php ile testte yaptım hostinginizle görüşün diyor. Bu sıkıntı beni mybb ye yönlendirecek hiç isinamadigim script ama onda mail sıkıntısı yok

tarantula901

Quote from: hareketvakti on December 03, 2018, 12:57:47 PM
Testmail.php ile testte yaptım hostinginizle görüşün diyor. Bu sıkıntı beni mybb ye yönlendirecek hiç isinamadigim script ama onda mail sıkıntısı yok

Test mailini test etip hostinginizle iletişme geçin diyorsa eğer smtp ayarını yapmanız lazım. smfye ısınamdıysanız sizin için hangisi kolaysa ona geçin derim.

hareketvakti

Quote from: tarantula901 on December 03, 2018, 01:03:02 PM
Quote from: hareketvakti on December 03, 2018, 12:57:47 PM

Test mailini test etip hostinginizle iletişme geçin diyorsa eğer smtp ayarını yapmanız lazım. smfye ısınamdıysanız sizin için hangisi kolaysa ona geçin derim.
Abi ben 11 yıldır SMF kullanıyorum. Başka sisteme alışık değilim. Mybb hiç sevemedim. Kullanmak zor gelecek. Smtp ayarını her türlü denedim ama mail gitmiyor. Daha önce gidiyordu. Alt alan adına taşınınca böyle oldu. Mesajımı tam okumadınız herhalde.

hareketvakti

Smf 2.1 beta 3 kurdum sorun yok. 2.0.15 te var sadece bu e-posta göndermeme sorunu. Php sürümü ile alakalı olabilir mi en son sürüme getirmiştim. En son tahminim o yönde.

Bir de SMF 2.1 Beta 3 kurmak sıkıntılı mıdır? Tavsiye ediyor musunuz?

Seyit replikacep.com

Quote from: hareketvakti on December 07, 2018, 01:36:24 AM
Smf 2.1 beta 3 kurdum sorun yok. 2.0.15 te var sadece bu e-posta göndermeme sorunu. Php sürümü ile alakalı olabilir mi en son sürüme getirmiştim. En son tahminim o yönde.

Bir de SMF 2.1 Beta 3 kurmak sıkıntılı mıdır? Tavsiye ediyor musunuz?

Ben 1 yila yakindir 2.1 kullaniyorum  modlarda sikinti cekersin sadece  modlarin cogu uyumsuz

Kodlamadan anliyorsan sorun olmaz tabi ama

Advertisement: