Ziyaretçi Sorunu (Aynı İp)

Started by yemliha24, February 07, 2019, 11:42:26 PM

Previous topic - Next topic

yemliha24

Merhabalar.

Web sitemde şuan bir ziyaretçi sorunu bulunmakta. Yeni bir vps'ye taşıdım.

herkes aynı ip de görünüyor sunucu ip sinde. Birde benim ismim ziyaretçi listesinde görünmüyor.

Sitede 1 Ziyaretçi Görünüyor normalda 300 tane felan olması gereken yerde.

Daha önce aynı sorun olduğun da

"REMOTE_ADDR olanları Windows sunucu ise HTTP_CLIENT-IP Linux sunucularda ise HTTP_CLIENT_IP olarak not defteriyle acıp değiştiriyoruz dikkat ederseniz birinde yan cizgi diğerinde ise alt cizgidir."

Yukardaki açıklamaya göre düzelmişti ancak şimdi yeni vps de bu işlemi yapsam dahi ziyaretçi sayısı 1 ip ler hep aynı görünüyor.

Bunu nasıl çözebilirim teşekkür ederim.

CoDTurkiye

CloudFlare kullanıyorsanız ziyaretçi IP'leri CF tarafından atanıyor. Bu sorunu aşmak için bağlantıdaki halen kullanmakta olduğum Cloudflare IP Referral Support SMF modunu kullanmanızı tavsiye edebilirim.

CloudFlare kullanan başka siteler de host ediyorsanız, bu sorunu kökten çözmek için vds sunucu üzerine kurulan ve CloudFlare sitesinde bulabileceğiniz resmi modu da mevcut.

Quote from: yemliha24 on February 07, 2019, 11:42:26 PM
Merhabalar.

Web sitemde şuan bir ziyaretçi sorunu bulunmakta. Yeni bir vps'ye taşıdım.

herkes aynı ip de görünüyor sunucu ip sinde. Birde benim ismim ziyaretçi listesinde görünmüyor.

Sitede 1 Ziyaretçi Görünüyor normalda 300 tane felan olması gereken yerde.

Daha önce aynı sorun olduğun da

"REMOTE_ADDR olanları Windows sunucu ise HTTP_CLIENT-IP Linux sunucularda ise HTTP_CLIENT_IP olarak not defteriyle acıp değiştiriyoruz dikkat ederseniz birinde yan cizgi diğerinde ise alt cizgidir."

Yukardaki açıklamaya göre düzelmişti ancak şimdi yeni vps de bu işlemi yapsam dahi ziyaretçi sayısı 1 ip ler hep aynı görünüyor.

Bunu nasıl çözebilirim teşekkür ederim.

yemliha24

yemliha24

hata günlüğü sayfasında şöyle bir hata alıyorum

8: Undefined index: HTTP_CLIENT_IPFiltreyi Uygula: Sadece bu dosyaya ait hataları göster Dosya: /home/admin/web/sitesitesite.com/public_html/forum/Sources/ManageSearchEngines.php
Satır: 468

SATIR 468 DE ŞÖYLE
preg_match('/^(\d{1,3})\.(\d{1,3})\.(\d{1,3})\.(\d{1,3})$/', $_SERVER['HTTP_CLIENT_IP'], $ip_parts);

Advertisement: