News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

SEO websajta

Started by hfaruk10, March 07, 2019, 02:14:50 AM

Previous topic - Next topic

hfaruk10

Pozdrav,

Zovem se Faruk i prije mjesec dana sam prvi puta dosao u susret sa SMF-om. Obzirom da volim pravo i uživam ljudima pomagati oko pravnih zavrzlama, problema koje imaju, a na kraju i obogatim svoje pravno znanje i iskustvo odlucio sam da izradim websajt koji bi učinio mene sretnim a koji bi drugim ljudima bio koristan.

Susretao sam se sa mnogim problemima jer sam apsolutni početnik što se tiče izrade, hostinga i optimizacije websajta. Redovno sam prijavljivao probleme na ovom forumu tražeći pomoć naravno. Članovi su bili više nego susretljivi i dali bi mi preporuke kako da riješim te bugove.

Trenutno sam u fazi da je moj sajt indeksiran na google-u i bingu (možda i ostalim pretraživačima ali nisam gledao jer mi nisu relevantni - correct me if I am wrong:) ) ali nikako da podignem traffic odnosno da postane vidljiv u pretragama.

Čak ga ne mogu ni naći na rezultatima pretrage, iako je indeksiran na google ne pojavljuje se. Utjeha bi mi bila da je i na posljednjoj stranici ali jednostavno ga nema.

Ono što sam uradio jeste da sam preko googla dodao sitemap, odredio govorno područje i teritoriju koju targetiram, instalirao Optimus mod gdje sam podesio meta tags i naslov websajta, od juče sam počeo graditi backlinkove na forum sajtovima ostavljajući url u potpisu i registrovao se na nekoliko regionalni webdirektorija.

Takođe sam ekperimentisao i sa googleadwords ali se moj websajt ne nalazi u oglasnom dijelu iako sam odabrao keywords u keywords planneru, a za kampanju izdvojio nekih 10$. Nije mi toliko zbog para, već imam osjećaj da je gotovo nemoguće da ozbiljnije poradim na optimizaciji mog websajta a volio bih da zaživi.

Napominjem da websajt i nema neke ozbiljne konkurencije koja bi spriječila da bude na prvoj stranici, uglavnom su to websajti koji su ili vrlo maloaktivni ili su neaktivni. Za područje BiH ne postoji neka ozbiljna konkurencija, možda 2-3 websajta koji se jedva održavaju.

Zarada od reklama mi uopšte nije bitna, dakle ovaj projekat nisam počeo radi toga, već čisto da mogu diskutovati o pravu i ujedno pomagati ljudima.

Ono zbog čega sam odlučio da postavim topic na ovoj stranici (BiH/SRP/HRV) je što smatram da je SMF vrlo jedinstven i da mi samo osobe koje već imaju iskustvo sa SMF websajtima mogu dati najrelevantniji savjet.

Dakle, imate li preporuka odakle da počnem i koji mi je najbolji način da moj websajt se pojavi na google rezultatima a kasnije i na prvoj strani rezultata google pretrage, odnosno kako da dodjem do traffica i posjeta?


Dzonny

Pozdrav Faruk,

Generalno ništa se na guglu i sličnim pretraživačima ne menja preko noći, posebno ne za novoindeksirane sajtove. :)
Ukoliko govoriš o forumu koji ti je linkovan na profilu, koliko vidim to je sve novi sadržaj, nema ga nešto ni mnogo, znači pored svega što si preduzeo moraš imati dosta strpljenja kako bi google primetio da se tu nešto dešava i pogurao tvoj sajt u rezultatima pretrage.

Ono što možeš dodatno uraditi kako bi ovaj proces koliko-toliko ubrzao, a da mi sad pada na pamet: uvedi SSL sertifikat na forum (vidim da ga sada nemaš), radi razmenu linkova sa drugim sajtovima, još bolje vidi na koji način tvoji linkovi mogu da se nađu na drugim sajtovima/foruma (a da to naravno, ne bude spam) i slično. Ono što je najvažnije svakako jeste dosta unikatnog, kvalitetnog sadržaja, koji gugl neće ignorisati, i dosta strpljenja :)

pedja82

Dzonny ti je dao više nego korisne i prave smernice.
1. Ništa preko noći
2. strpljenje
3. strpljenje
4. sadržaj
5. sadržaj
6. strpljenje
7. linkovi
8. tehnički delovi
itd itd
tehnički delovi, eto taj ssl, brzina učitavanja sa osvrtom na mobilne uređaje itd

leminex

Obratite posebnu paznju na brzinu sajta. Neki sajtovi koje sam pravio su sa poslednjim updejtom su pali sa rankingom

user999

Kaj je bilo sa sajtom?
Dobivam Hmm. We're having trouble finding that site.

Advertisement: