Гости не могат да виждат началната страница

Started by corsobg, April 06, 2020, 01:19:38 AM

Previous topic - Next topic

corsobg

Някой има ли този проблем: При опит нерегистриран потребител да посети началната страница на форума се отваря празна страница. Иначе линкове към конкретни туми и публикации се отварят коректно.
версията е SMF 2.0.17
Mods:    Pretty URLs 2.2; Simple Audio Video Embedder 5.0.4;Gaming nation theme
SMF cache изчистен и кеширането изключено
repair_settings е използван без резултат
PHP version 7.0.25
В логовете няма грешки

Проблемът изглежда да е свързан с езиковия модул. Проявява се при използване на български UTF. При задаване на език по подразбиране "английски" проблем няма, но тогава пък кирилицата не се изобразява правилно.

Speed King

Първо, бих препоръчал да обновиш форума до версия 2.0.18. Версиите 2.0.16 и 2.0.17 имат един много гаден бъг с постингите на кирилица, при бърза редакция текста става на маймуница и е абсолютно нечетим.
За българския модул използването на версията UTF-8 е задължително. Провери дали използваш последната версия на българския езиков модул, ако не е така, изтегли и инсталирай последната версия.

Аз съм имал подобен проблем с една нестандартна тема и след като я махнах, проблема изчезна. Пробвай как се държи форума със стандартната тема, ако там всичко е наред, премахни темата Gaming Nation и инсталирай някоя друга :)

zaks_bg

И при нас го има абсолютно същия проблем и то с последна версия на форума 2.0.19 и последна версия на езиците

https://motivirai.me/forum/index.php [nofollow]

За момента съм включил на английски, но форумът е нечетим... Включа ли на български и гостите не могат да зареждат начална страница. Чиста инсталация, с последна версия, без никакви модули. Темата няма значение

Ето линк към вътрешен поуст, който е четим
https://motivirai.me/forum/index.php?topic=48 [nofollow]
началната страница, обаче умира

Speed King

Все пак виждам че имаш един инсталиран модул - SMFAds for Free Forums.
Как се държи форума ако изтриеш или дезактивираш този модул?

Друг възможен проблем е колацията на базата данни на форума. Моят 2.0.19 форум е с колация utf8_general_ci
Провери в phpmyAdmin колацията за всяка таблица в базата данни и ако има нещо нестандартно го смени с utf8_general_ci
Може това да помогне.

П.П. Между другото, статистиката на твоя форум също е достъпна за гости: https://motivirai.me/forum/index.php?action=stats

zaks_bg

По-късно добавих SMFAds , когато видях, че не е от него проблема (бях го махнал, за да проверя). Не е в него проблема

Всички таблици са utf8_general_ci

Скрихме статистиката, мерси

(за сега все същото, сменим ли на УТФ-8 език, без значение, дали английски или БГ, майн пейджа не се отваря от гости. Ако променя на друг език не УТФ-8, примерно пак английски - форумът се отваря - началната страница - от гости, но разбира се съдържанието е нечетимо... тъпотия)

@Bogo

Quote from: zaks_bg on August 16, 2022, 12:19:46 PMПо-късно добавих SMFAds , когато видях, че не е от него проблема (бях го махнал, за да проверя). Не е в него проблема

Всички таблици са utf8_general_ci

Скрихме статистиката, мерси

(за сега все същото, сменим ли на УТФ-8 език, без значение, дали английски или БГ, майн пейджа не се отваря от гости. Ако променя на друг език не УТФ-8, примерно пак английски - форумът се отваря - началната страница - от гости, но разбира се съдържанието е нечетимо... тъпотия)

Здравей, проблема е съвсем различен, но трябва да се погледне отвътре. Така е хвърляне на боб.

Поздрави!

Advertisement: