News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Pretty url

Started by Dgnttnc, July 29, 2019, 05:02:00 PM

Previous topic - Next topic

Dgnttnc

Merhaba, pretty url'yi kurdum. Enable url rewriting yaptığımda site çöküyor. Google'da ayarları onar dosyası buldum oda işe yaramıyor forumu yeniden kurmam gerekiyor. Smf 2.1 Rc2 kullanmaya çalışmaktayım.

Alpay

Merhaba, yüklerkene hata aldınız mı ?

Dgnttnc

Hayır yüklerken herhangi bir hata vermiyor. Hepsinde test başarılı yazıyor.

Dgnttnc

Görselleri ekledim belki bir yol gösterir

Dgnttnc

Merhaba, php versiyonubu 5.6'dan 7.3'e yükselttim sorunum çözüldü. Ama şuan şöyle birşey var kateogori ismini değiştirdiğimde pretty url'yi kaldırıp bir daha kursamda eski kateogori url'si kalıyor. Kateogorinin urlsini nasıl değiştirebilirim.

Sizofersin

Ben harika bir şekilde kurdum muhteşem olarak çalışıyor. Çok mutluyum umarım seninde sorunların düzelir.
hxxp:booktan.net/forum [nonactive] adresinde denedim ziyaretlerini beklerim.

Seyit replikacep.com

Quote from: Dgnttnc on August 10, 2019, 01:36:39 PM
Merhaba, php versiyonubu 5.6'dan 7.3'e yükselttim sorunum çözüldü. Ama şuan şöyle birşey var kateogori ismini değiştirdiğimde pretty url'yi kaldırıp bir daha kursamda eski kateogori url'si kalıyor. Kateogorinin urlsini nasıl değiştirebilirim.

Sanırım bu modun tablosu var kayıt yapıyor tabloyu boşaltma lazim

Pikselizasyon

Yeni kategori oluşturup içerisindeki konuları buraya taşımayı deneyebilirsin.

tarantula901

Quote from: Dgnttnc on August 10, 2019, 01:36:39 PM

Kategori isimlerini değiştirebilmen için kategoriler kısmına girip. izinler taşı yada değiştir butonunun sağında bulunan "Pretty URLs" butonuna tıklayarak  karşına çıkan input alanına girmek istediğin kategori adını girip kaydedin ardından üstekini silin. yeni kategori eklenmiş olacaktır.

Alpay

UTF-8 olmayan sitelerdede bu hatarı görüyorum.. Tablonun uft olması gerekiyor ( pretty url topic tablosunun )

Advertisement: