News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

Diferenta intre texte pe prima pagina

Started by uricanez, April 02, 2020, 01:04:36 PM

Previous topic - Next topic

uricanez

Buna , as dori sa stiu si eu cum pot diferentia forumul de descriere ! adica

Exemplu: forum

Regulament
aici veti gasi regulamentu jocului etc.

as vrea ca textul regulament sa il pot ingrosa , sa ii pot schimba culoarea .

a2a intrebare este ce ar trebui sa imi apara sub nume ? imi apar niste patratele ca si cum de acolo lipseste o imagine ceva . am apasat o poza acestui subiect.

a3a intrebare dece nu pot instala pachetul de a afisa avatarele ?

ACȚIUNI DE INSTALARE PENTRU "AVATARS DISPLAY INTEGRATION"
Pachetul pe care încercați să îl descărcați sau să îl instalați este fie corupt, fie nu este compatibil cu această versiune de SMF.

alta versiune nu am gasit , inca nu sa scot o versiune compatibila cu ultima versiune de smf ?

Multumesc !


-=[Vyorel]=-

Quote from: uricanez on April 02, 2020, 01:04:36 PM
Buna , as dori sa stiu si eu cum pot diferentia forumul de descriere ! adica

Exemplu: forum

Regulament
aici veti gasi regulamentu jocului etc.

as vrea ca textul regulament sa il pot ingrosa , sa ii pot schimba culoarea .
Foloseste codul HTML pentru ingrosarea textului. Acelasi cod il poti folosi si in denumirea sectiunii (forumului) dar si in descrierea ei.
<b>Regulament</b>

Quote from: uricanez on April 02, 2020, 01:04:36 PM
a2a intrebare este ce ar trebui sa imi apara sub nume ? imi apar niste patratele ca si cum de acolo lipseste o imagine ceva . am apasat o poza acestui subiect.
Acolo iti apar acele patratele din cauza temei pe care o ai, probabil are ceva erori sau lipsa de iconite. Lasa un link catre forum aici si iti zic exact ce este acolo si ce lipseste.

Quote from: uricanez on April 02, 2020, 01:04:36 PM
a3a intrebare dece nu pot instala pachetul de a afisa avatarele ?

ACȚIUNI DE INSTALARE PENTRU "AVATARS DISPLAY INTEGRATION"
Pachetul pe care încercați să îl descărcați sau să îl instalați este fie corupt, fie nu este compatibil cu această versiune de SMF.

alta versiune nu am gasit , inca nu sa scot o versiune compatibila cu ultima versiune de smf ?

Multumesc !
Probabil ca nu s-a mai facut update la acel mod, pentru versiunea actuala de SMF. Lasa un link catre mod ca nu stiu la care te referi, si incerc eu sa ti-l fac compatibil.
My mods for SMF - [6].

uricanez

Viorel mersi frumos de raspuns , codul HTML nu merge probabil tot din cauza temei , tema se numea Studio dar acum am schimbato cu alta

acea problema de rank am observat ca si asta o are . daca intru in optiuea Grupuri Membri si selectez eu de exemplu ( star.gif ) acolo imi apare imaginea dar in forum nu apare ... link catre forum  http://www.forum.thunderzone.ro [nofollow]

-=[Vyorel]=-

Quote from: uricanez on April 03, 2020, 07:03:23 AM
Viorel mersi frumos de raspuns , codul HTML nu merge probabil tot din cauza temei , tema se numea Studio dar acum am schimbato cu alta
Probabil. Am testat-o la mine si a mers.

Quote from: uricanez on April 03, 2020, 07:03:23 AM
acea problema de rank am observat ca si asta o are . daca intru in optiuea Grupuri Membri si selectez eu de exemplu ( star.gif ) acolo imi apare imaginea dar in forum nu apare ... link catre forum  http://www.forum.thunderzone.ro
Pai, m-am uitat pe forum. Din cate vad, este trecut starmod.gif , nu star.gif
My mods for SMF - [6].

uricanez

am tot incercat sa schimb dar nu merge din panou de admin imi arata ca se schimba insa pe forum nu se schimba nimic

sub nume imi scrie nou venit si imi arata stelele de la hero member

am atasat 2 poze sa iti dai seama

-=[Vyorel]=-

Quote from: uricanez on April 04, 2020, 05:43:58 AM
am tot incercat sa schimb dar nu merge din panou de admin imi arata ca se schimba insa pe forum nu se schimba nimic

sub nume imi scrie nou venit si imi arata stelele de la hero member

am atasat 2 poze sa iti dai seama
Probabil e ceva problema de setari la permisiuni (cred). N-am idee si nici nu am intampinat problema asta.

Am intrat pe forumul tau si mie imi apare totul corect.
My mods for SMF - [6].

Advertisement: