News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Smf 2.1RC2 Site taşıma

Started by cihancan, April 07, 2020, 02:38:21 PM

Previous topic - Next topic

cihancan

Merhaba arkadaşlar.
Smf 2.1RC2 sürümlerinde site taşıma işlemi yapmak istiyorum. Normal Smf 2.0.x sürümlerinde olduğu gibi PHPMyadmin'den veritabanını dışa aktarıyorum. Daha sonra Smf 2.1RC2 sitesini kurup tekrar PHPMyadmin'e girerek indirdiğim veritabanını içe  aktar yapıyorum. En son olarak da ayarlari_onar.php yardımı ile gerekli onarımları yapıyorum. Bu şekilde Smf 2.0.x sürümlerinde hatasız taşıma yapabildiğim halde 2.1RC2 sürümlerinde aynı işlemi yapınca hata alıyorum. SMF 2.1RC2 sürümleri için ayrı bir taşıma şekli ve ayarlari_onar.php dosyası mı gerekiyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Seyit replikacep.com

2.o serisinden 2.1 rc 2 yemi gecmeye çalışıyorsunuz?

cihancan

Quote from: Replikacep on April 08, 2020, 01:50:55 PM
2.o serisinden 2.1 rc 2 yemi gecmeye çalışıyorsunuz?
Hayır hocam sıfırdan kurulan smf2.1RC2 sieyi nasıl taşıyabilirim onu öğrenmek istiyorum. 2.0 sürümlerinden upgrade yapmada bir sorun yaşamadım.

a11

tüm dosyaları taşıdıktan sonra ; repair settings dosyasını çalıştıracaksın. daha önce taşıma işlemi yaptım, sorun çıkmamıştı.

repair settings dosyası : https://download.simplemachines.org/index.php?thanks;filename=repair_settings.php

cihancan

array(5) { [0]=> array(3) { ["file"]=> string(75) "/home/mehmetku/public_html/subdomains/smf21.mehmetkuru.net/Sources/Subs.php" ["line"]=> int(5077) ["function"]=> string(9) "log_error" } [1]=> array(3) { ["file"]=> string(75) "/home/mehmetku/public_html/subdomains/smf21.mehmetkuru.net/Sources/Subs.php" ["line"]=> int(4844) ["function"]=> string(11) "call_helper" } [2]=> array(3) { ["file"]=> string(75) "/home/mehmetku/public_html/subdomains/smf21.mehmetkuru.net/Sources/Load.php" ["line"]=> int(1810) ["function"]=> string(21) "call_integration_hook" } [3]=> array(3) { ["file"]=> string(68) "/home/mehmetku/public_html/subdomains/smf21.mehmetkuru.net/index.php" ["line"]=> int(191) ["function"]=> string(9) "loadTheme" } [4]=> array(3) { ["file"]=> string(68) "/home/mehmetku/public_html/subdomains/smf21.mehmetkuru.net/index.php" ["line"]=> int(151) ["function"]=> string(8) "smf_main" } } Error loop.

Hocam tüm dosyaları aktarıp repair settings dosyasını çalıştırıyorum. İşlem bittikten sonra bu hatayı veriyor. Taşıdığım sitede kurulu olan bazı modifikasyonlar yüzünden olabilir mi acaba? TinyPortal v.b. bazı modlar yüklü.

a11

hatanın neden verdiğini tam bilmiyorum ama upgrade işlemi yapmadan önce genelde tüm modifikasyonları pasif hale getirir sonra upgrade işlemini yaparım. modifikasyon bir üst sürümü desteklemiyor olabilir, o yüzden modifikasyonsuz sürüm güncelleme yapılıp, sonrasında modifikasyon bir üst sürümü destekliyorsa kurulumunu yapmak en iyisi ;)

cihancan

Normal sıfırdan bir SMF 2.1RC2 sitesi kurup hiç bir modifikasyon kurmadan taşıma yapmak isterseniz sorun çıkmıyor. Ama sitenizde herhangi bir mod kurulu ise (Örnek : EzPortal,Download Sistemi v.b.) o zaman yukarıda yazdığım hatayı veriyor.

Advertisement: