Üye olurken şifre yazdırma ve Şifre değiştirin'ce yazdırma.

Started by G-Defender, June 07, 2020, 03:29:56 PM

Previous topic - Next topic

G-Defender

Merhabalar.

SMF 2.0.17 Sürümünü kullanıyorum.

Bir türlü yapamadım forum'a kayıt olurken düz şifresini members kısmında sifre tablosu oluşturdum. Oraya yazdırmak istiyorum.

"passwd" kısmındaki tabloya sha1 şifresi yazdırıyor.

Ben "sifre" tablosuna gerçek şifreyi yazdırmak istiyorum mesela "123456" olan şifreyi.

Bir'de profil düzenlerken şifre değiştirdiği zaman 2ci bir tablo oluşturdum.

Tablo adı: "yenisifre" buraya'da değiştirilen şifreyi yazdırmak istiyorum.

Burada yapılmak istenen olay foruma üye olduğu zaman oyuna'da üye yapacağız oyundaki kod kısmını yazdık.

Oyuncular 2 defa kayıt olmak istemiyor. Foruma kayıt olunduğu zaman oyuna'da kayıt edeceğiz.

Mesela birisi forum'a üye olduğu zaman "sifre" tablosun'daki şifre "123456" adamın şifresi diyelim.

db.query "SELECT kadi, sifre, uyeonay FROM uyelik_bilgileri WHERE uyeonay = '1' && sifre != '1'";Sifre tablosunu ben oyuna hesap oluştururken "1" olarak güncelliyorum "1" değil ise yeni hesap ve oyuna kayıt ediyorum.

Aynı şekil şifre değiştirme kısmı'da bu şekil'de çalışacak.

db.query "SELECT kadi,yenisifre, uyeonay FROM uyelik_bilgileri WHERE uyeonay = '1' && yenisifre != '1'";Umarım anlatabilmişimdir.

Dosyalar'dan bir türlü çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler.

cee山

Basit olan bir şey var. Sources kısmında üye kayıt .php bulup şifre çevrilmeden aynı db'ye sadece bir sekme açarak halletmen daha sonra şifre güncelleme kısmınada aynısını yaparsan senin için en iyisi olur. Veriyi çekerken sadece SELECT yapman yeterli olur.
Register.php:352
Subs-Members.php:588
Kolay gelsin.

GökTuğ

Soru eski : )

Üye girişi için SMF'nin veritabanını kullan. İkinci bir tabloya gerek yok üye şifresi v.b için. İki ayrı vt de dursun bigiler sıkıntı yok. Sadece üye girişi için gerekli olan bilgiyi alır "oturuma (session)"'a atarsın.

Advertisement: