News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Yeni sürüm çıkacak mı? Çıkacak ise ne zaman çıkacak?

Started by kmy, July 23, 2020, 05:19:23 AM

Previous topic - Next topic

kmy

Yeni sürüm çıkacak mı? Çıkacak ise ne zaman çıkacak?

cykilic

smtkuo

Screen Protectors [nofollow]
Laptop [nofollow]

smtkuo

Peki bu yeni sürümde ne gibi farklılıklar olması bekleniliyor ?
Screen Protectors [nofollow]
Laptop [nofollow]

kmy

Şahsen iyi bir seo, mobil uyumu, kendisinden portal eklentisi olursa harika olur diye düşünüyorum. Birde ms office programları ile tam entegre bir yayınlama eklentisi.
Tabi sadece düşünce :)

a11

https://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3935

QuoteBu mod ile SMF geliştiricileri, web sitelerini PDF, Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Visio, AutoCAD, TIFF ve çok daha fazlası dahil olmak üzere 50'den fazla belge ve görüntü türünü görüntüleme becerisiyle sorunsuz bir şekilde geliştirebilirler. Modun kendisi GroupDocs'un .NET / ASP.NET belge görüntüleyicisini bir SimpleMachines forumuna entegre eder.

kmy

Demek istediğim dökümanları göstermek değil dökümanların içeriğini mesaj olarak yayınlamak. Bunun benzeri word uygulamasında var yazdığınız yazıyı blog olarak kaydedin denildiği zaman (gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra) doğrudan bloğa içerik olarak gönderiyor

cee山

Quote from: smtkuo on August 23, 2020, 04:05:24 AM
Peki bu yeni sürümde ne gibi farklılıklar olması bekleniliyor ?
Yazılım Dünyasında yavaş yavaş Trendler değişir.Php yazılımı bile kendi içinde gelişmektedir.Buna kıyas olarak Smf Php'de (5.4 > 7.0 gibi) çalışma mantığını değiştirerek daha az yer kaplama ve daha hızlı çalışma gibi özellikleri bünyesine ekler buda bize Smf sürümleri şeklinde geri döner. Bunu Php Framework'lerinde de görürüz. Diğer her türlü ihtiyaçlar Eklenti ile eklenebilir.

Smf'nin nasıl bir ekibi var ben de hala çözemedim :)

Quote from: kmy on December 03, 2020, 03:45:58 AM
Demek istediğim dökümanları göstermek değil dökümanların içeriğini mesaj olarak yayınlamak. Bunun benzeri word uygulamasında var yazdığınız yazıyı blog olarak kaydedin denildiği zaman (gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra) doğrudan bloğa içerik olarak gönderiyor
Örnek alabilirmiyiz ? Word kullanmıyorum ama böyle şeyler Smf Eklenti olarak yazılabilir.

kmy

Quote from: CeeMoo on December 28, 2020, 07:24:58 AM
....

Smf'nin nasıl bir ekibi var ben de hala çözemedim :)

Quote from: kmy on December 03, 2020, 03:45:58 AM
Örnek alabilirmiyiz ? Word kullanmıyorum ama böyle şeyler Smf Eklenti olarak yazılabilir.

Merhaba.
MS Word  -->  Yeni -->  (ekrana ekteki gibi bir görüntü geliyor) Arama kısmına "blog" yazdığınızda size MS Word tarafından "blog gönderisi" isimli bir şablon veriyor-->  Şablonu seçip, gerekli ayarlamaları yaptığınızda yazınız otomatik olarak blogda yayınlanıyor. 

cee山

https://github.com/SimpleMachines/SMF2.1  burdan  "xml-rpc" için talepde bulunabilirsiniz.

https://tecrubeliyim.com/genel/microsoft-word-wordpress-makale-yazma   -  de ;

Quote"Ekranda yer alan "Yayımla" ile oluşturduğunuz belgeyi siteye gönderebilirsiniz.
"Kategori Ekle" ile hali hazırda sitenizde yer alan kategorilerden seçim yapabilirsiniz.
"Varolanı Aç" ile önceden yayınlanmış makaleleri alıp üzerinde düzenleme yapabilirsiniz.
"Hesapları Yönet" aracılığı ile başka bir kullanıcı ya da web bağlantısı kurabilirsiniz."

yeninesil

Smfnın starndart teması ve bazı özellikleri geliştirilmesi gerek

Alpay

Kaç yıllardır söyleniyor ama Forum sistemleri artık çok kullanılmıyor ki =)
Arz talep meselesi..

#Serseri

SMF'den ümidi kesmelisiniz artık :) Biz keseli yıllar oldu. Hey gidi ne günlerimiz oldu burada :D

Advertisement: