News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Mod nasıl Türkçeleştrilir?

Started by askperest, January 04, 2021, 12:41:55 PM

Previous topic - Next topic

askperest

evet başlıktada belirtildiği gibi yüklediğimiz modlarda eğer türkçe dil paketi yoksa nasıl türkçeleştirilir? bu konuda kaynak bilgisi olan varmı? bende bu smf nin mutfağına dalmak istiyorum bi yol gösterecek arkadaşım varmıdır acaba?

cee山

Basit bir mantık ile çalışıyor Örneğin Smf Türkçe Dil indirin ve Languages attığınızda Dikkat ederseniz index.turkish-utf8.php gibi bir dizim atıyor işte burda Örnek mod : "downloadsystemlang"  ise downloadsystemlang.turkist-utf8.php ile Türkçe dili oluşturulabilir.İçine downloadsystemlang.english.php içindeki dizilimi kopyalayarak türkçeleştirmeye başlayabilirsiniz.

Smf dil mantığı Php değişken denilen mantık ile tutuluyor.

Çok fazla karşılaşılan bir hatada açılan dosyada .php olmasına rağmen UTF8 ise örnek:notepad++ ile Kodlama kısmında UTF8 seçilmeli yoksa sistem işliyemiyor yada karşıdaki geliştirici farklı bir "Yazı Karakter Kodu 'asci_ vs..vs..' " kullanıyorsa çevirmede hata bile görebilirsiniz.

Smf Sisteminde Populer Modları illa  birileri Türkçe dil için çevirmiştir Umarım bir şeyler yapmak yerine "Arama Analiz Mantığını Kullanırsanız" çok daha hızlı yol kat edebilirsiniz.

http://www.w3schools.com/ gibi sitelerden Php öğrenebilirsiniz bu size zaman ve yetenek kazandırıcaktır.Çünkü "Smf" bir Php Script projesidir.Önemli olan neler yapıp insanlara neler sunduğunuzdur.

Bir ayrı kolaylık ise ; Ben Kod editörü olarak Sublime Text 3 kullanıyorum Eklenti olarak https://packagecontrol.io/packages/SublimeLinter-php kullanarak Örneğin bir sayfada bir Php Function kullanmış üzerine gelerek biraz bekliyorum ve bana bu Function'un yada Kodun ana yolunu ve satırını veriyor.Bu sayade projeleri hızlı şekilde kavrayıp yol alabiliyorum.

Notepad++  sağlam bir editördür.Ftp eklentisi Hayat kurtarır.

Bir diğer konu ise WampServer kurarak veya alternatif herhangi "Apache+Mysql+Php" sahip bir yardımcı program ile Pc'nizi sanal sunucu yapıp projelerinizi burada yedekleyip kodlayıp geliştirebilirsiniz.

Umarım faydalı olmuşumdur.İyi Çalışmalar

Advertisement: