Yeni oluşturduğum sayfaya kullanıcı adını nasıl çekebilirim ?

Started by Pragga, March 03, 2021, 12:38:42 PM

Previous topic - Next topic

Pragga

Selamlar. Smf forum siteme başka bir veritabanı bağladım. Bu veritabanından veri çekiyorum. Bağladığım veritabanı index ve display sayfalarında bağlı durumda. Bağlama şeklini de şu şekilde anlatayım. $nick = $context['user']['name']; bu kod ile forum adını nick isimli değişkene atıyorum. Sonra veritabanında @$arat = mysql_num_rows(mysql_query("SELECT * FROM `hesaplar` WHERE `forumnick` = '$nick' ")); bu kod ile aratıyorum. Veritabanında hesaplar sekmesinde forumnick kısmı ile kişinin forum nicki uyuşursa bilgiler geliyor. Sistem şu an çalışıyor o konuda sıkıntı yok. fakat yeni bir sayfa oluşturuyorum. Bu sayfaya da aynı sistemi kurarak veri çekmek istiyorum. $nick = $context['user']['name'] bu kod orada işlevsiz oluyor. Bu kodu yeni oluşturduğum smf sayfasına nasıl tanıtabilirim. Muhtemelen yeni oluşturduğum sayfada ['user']['name'] komutunu görmüyor. Bu yüzden forum ismini çekemiyorum. Yeni oluşturduğum sayfaya nasıl forum ismini çekebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

l1nux1ng

Hocam sıfır foruma veritabanı yedeği kurmayı resimli anlatabilirseniz gerçekten büyük sevap işlersiniz.

Pragga

Quote from: l1nux1ng on March 04, 2021, 01:33:37 AM
Hocam sıfır foruma veritabanı yedeği kurmayı resimli anlatabilirseniz gerçekten büyük sevap işlersiniz.

O konuda bilgim olsa yardımcı olmaya çalışırdım ama üzgünüm.

Plus

Quote from: l1nux1ng on March 04, 2021, 01:33:37 AM

Merhaba,

HeidiSql ile db sunucuna bağlan. Sonra temiz bir smf kurulumu yap. Daha sonra eski db'de ki tabloları heidisql ile tablo listesinden aktarmak istediğin member, message, vb tabloları sağ tıkla yeni yi seç orada başka db seç üstüne yazı seç tamam butonuna bas böylece yedek db den yeni bir forum kurmuş olursun

Advertisement: