News:

Wondering if this will always be free?  See why free is better.

Main Menu

Türkçe mod ve araçlar - 29 Temmuz 2006

Started by Elmacik, November 23, 2005, 05:58:59 AM

Previous topic - Next topic

Teknoloji Kurdu

Quote from: HarzeM on March 31, 2006, 01:33:02 PM
Quote from: Teknoloji Kurdu on March 30, 2006, 03:49:21 PM
BOARD VIEWERS MODU
Arkadaşlar;
Bn modu kurdum ancak sadece rakam yazıyor. Onun yanına nasıl metin ekleriz
Örnek: 1 kişi içerde gibi

Normalde yanında metin var. Ancak bu sendeki sorun bir kişide daha oldu. Forum ile dil dosyaları arasında bir sürüm hatası olabileceğini tahmin ediyorum. İnceleyeyim bir.

İnceledim. Modifications.turkish.php dosyanın en sonuna bir bakar mısın? "kişi içeride" metni eklenmiş mi?

Hatırlatayım dedim. Kişi içerde yazısı modifications.turkish.php dosyasında yok.
Cici Firefox, Kaka IE

Harzem

Quote from: Teknoloji Kurdu on April 02, 2006, 01:23:32 PM
Hatırlatayım dedim. Kişi içerde yazısı modifications.turkish.php dosyasında yok.

O zaman o dosyada en sondaki
?>
satırından önce şunu ekle:

$txt['board_viewer'] = ' kişi içeride'; // 1 viewing
$txt['board_viewers'] = ' kişi içeride'; // 20 viewing

Teknoloji Kurdu

Quote from: HarzeM on April 02, 2006, 01:26:48 PM
Quote from: Teknoloji Kurdu on April 02, 2006, 01:23:32 PM

O zaman o dosyada en sondaki
?>
satırından önce şunu ekle:

$txt['board_viewer'] = ' kişi içeride'; // 1 viewing
$txt['board_viewers'] = ' kişi içeride'; // 20 viewing

OK. Halloldu. Eyvallah
Cici Firefox, Kaka IE

xENIGMAx

Shoutbox  Kurdum Fakat Etkinleştiremedim yani ana sayfada görünmesini yapmadım bir türlü :S Yardım Plz

OzgurX08

osenmer

bende iki acayip sorun var;
1. board viewers kurdum. bölümlerdeki kişileri gösteriyo fakat tek tek gösteriyo. yani bölümde altı kişi varsa (1 kişi içerde) yazısından yan yana altı tane var.

2. ad management modunu kurdum, ondada herhangi bir yere reklam koyduğumda reklamları hep ikişer tane koyuyor. tek kod ekliyorum fakat iki tane kod eklemiş gibi reklamları ikiz gösteriyo. :)

Harzem

Sende bir çoklu gösterme sorunu var :P

Sanırım bir dosya izinleri hatsı yüzünden modlar kuruluyor ve silinmiyor. Sen denedikçe tekrar tekrar kuruluyor. Öyle olunca da kendini birden fazla defa yazıyor.

Modları kurarken "test başarılı" diyen dosyalar var ya, o dosyaları bir yere not et.
Tüm modları kaldır.
Bahsi geçen dosyaların temiz versiyonlarını yükle sitene.
Modları tekrar kur.

Yine aynı sorun çıkacak mı kontrol et.

osenmer

Quote from: HarzeM on April 05, 2006, 04:48:21 PM
Sende bir çoklu gösterme sorunu var :P

Sanırım bir dosya izinleri hatsı yüzünden modlar kuruluyor ve silinmiyor. Sen denedikçe tekrar tekrar kuruluyor. Öyle olunca da kendini birden fazla defa yazıyor.

Modları kurarken "test başarılı" diyen dosyalar var ya, o dosyaları bir yere not et.
Tüm modları kaldır.
Bahsi geçen dosyaların temiz versiyonlarını yükle sitene.
Modları tekrar kur.

Yine aynı sorun çıkacak mı kontrol et.

tamamdır, deniyorum harzem ;D

osenmer

board viewers teki sorunum düzeldi, default/boardindex.template.php dosyasını orjinali ile değiştirdim düzeldi.

fakat reklam modundaki sorun hala devam ediyor. reklamlar yine ikişer tane çıkıyor. birde yeni farkettiğim bişey, aynı isimli aynı versiyonlu modu iki kere kurmuşum. yani aynı moddan iki tane var, bu nasıl olabilir. normalde ikinci kez aynı modu yüklemeye kalktığımda uyarı vermesi lazım.

dandik_mail

arkadaşlar modları nasıl türkçe yapcaz nerelerdekiş yazıları değiştirecez yardı medi naban pls
İMZA YOK

ÜHÜHÜH

keskem

Selam  1.1RC2 & default tema kullanıyorum  boardviewers modunu başarıyla kurdum hiç bir hata vermedi fakat mod dan eser yok yani ana sayfada hiç bir şey görünmüyor içeride şu kadar kişi falan diye , bu konuda yardımcı olabilirmisiniz şimdiden tşk.ler .
www.fantazihack.com

Bilinmedik Kalmasın ...

osenmer

ad manegament modundaki sorunu index.template.php dosyasının orjinali ile değiştirerek çözdüm. tüm modları yeniden kurmak zorunda kaldım ama deydi, bu mod çok rahat.

keşke farklı farklı reklamları forumun farklı yerinede koyabilseydik.

PiRaNa

ben mod larla ilgili bi soru sormicam da şu giriş sayfasındaki linkleri nasıl ayarlıyoruz ? tıkladığımızda aynı sayfanın belli bir bölümü görülüyor ya ?

Elmacik

Quote from: PiRaNa on April 11, 2006, 05:56:34 AM
ben mod larla ilgili bi soru sormicam da şu giriş sayfasındaki linkleri nasıl ayarlıyoruz ? tıkladığımızda aynı sayfanın belli bir bölümü görülüyor ya ?

Sorun modlarla ilgili değilse neden mod başlıiğında sorma ihtiyacı hissediyorsun? :-\
Bir de ne demek istediğini anlayamadım doğrusu..
Home of Elmacik

PiRaNa

illa neden laf sokma ihtiyacı duyuyorsunuz anlamıyorum ..

tamam arkadaşım yok bişe. bişe sormadım farzedin. bu mesajımdan sora da açıklama yapma.

Elmacik

Ne demek istediğini anlasaydım yine de cevap verirdim ama değiyor mu doğrusu diye düşündürtüyorsunuz bazen PiRaNa
Home of Elmacik

DiKMeN

CAPTCHA 0.1_TR.zip modunu kurup aktif edince FireFox'la üyelik sayfasına girildiğinde sayfa boş gelior? Bunun için bir değişiklik yapabilirmiyiz?
SilkRoad
Server: Troy (Nick: DiKMeN)
Guild: ISTANBUL1453 "Lvl4" (Master)
Karakter: Glavie Skill: Fire Lightning Cold
Lvl: 62
Wolf Lvl: 55
Job: Hunter - Trader

MCP - MCSA - MCSE
http://www.dikmen.org

Harzem

Hosttaki bazı sorunlar yüzünden bizim Türklerde bu modun çalışmadığı çok oluyor. Beyaz sayfadan kurtulmanın iki yolu var:

1. Adam gibi bir hosta taşınmak (Host linux olacak ve şirkete ait olacak, tek kişiye değil.)
2. O modu kaldırmak :)

osenmer

Quote from: HarzeM on April 12, 2006, 12:36:25 PM
Hosttaki bazı sorunlar yüzünden bizim Türklerde bu modun çalışmadığı çok oluyor. Beyaz sayfadan kurtulmanın iki yolu var:

1. Adam gibi bir hosta taşınmak (Host linux olacak ve şirkete ait olacak, tek kişiye değil.)

ben ikinci seçeneği uygulamak zorunda kladım.

DiKMeN

Quote from: HarzeM on April 12, 2006, 12:36:25 PM

Ben de ikinci modu uyguladım maalesef :(

Bide konu açılmışken bişi daha sorayım, ben üyelik penceresinde ad soyad mail dışında, doğum tarihi, cinsiyet, güvenlik sorusu gibi bazı başka şeylerin de sorulmasını istiyorum ama bunun için ne yapabileceğimi bulamadım maalesef :( var mı bu iş için bi mod veya başka birşey ???
SilkRoad
Server: Troy (Nick: DiKMeN)
Guild: ISTANBUL1453 "Lvl4" (Master)
Karakter: Glavie Skill: Fire Lightning Cold
Lvl: 62
Wolf Lvl: 55
Job: Hunter - Trader

MCP - MCSA - MCSE
http://www.dikmen.org

Advertisement: