SMF 2.1.0.

Started by Dzonny, February 09, 2022, 12:50:58 PM

Previous topic - Next topic

pikeman

Ubacio sam.
Jedino je ovaj stajao:

    // Please don't index these Mr Robot.
    if (!empty($context['robot_no_index']))
        echo '
    <meta name="robots" content="noindex">';

Meni je ranije bilo podešeno:

<meta name="robots" content="index, follow" />
Šta da ostavim?

Dzonny

Ovaj prvi deo se odnosi na sadržaj koji se ne indeksira, a verujem da takav nemaš na forumu :)
Tako da možeš slobodno da staviš da se indeksira, ovaj drugi ;)
Samo ga naravno nemoj staviti pod tu if petlju, dodaj ispod echo i taj tag, mada i ne moraš obzirom da će svakako biti indexiran :)

A za description ga dodaj negde isto ispod tipa možeš i zajedno oba:
echo'
<meta name="robots" content="index, follow" />
<meta name="description" content="Opis ovde..." />';

pikeman

Da li da ovaj komplet obrišem?

    // Please don't index these Mr Robot.
    if (!empty($context['robot_no_index']))
        echo '
    <meta name="robots" content="noindex">';

On je u skripti po difoltu ubačen. Neće se sukobljavati ako ostanu oba?


Sem njega stoji i ovaj:

    <title>', $context['page_title_html_safe'], '</title>
    <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">';

Tu sam dodao svoj:

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=', $context['character_set'],'"/>
<meta name="author" content="pikeman"/>
<meta name="copyright" content="&copy; 2008 Vukovi sa DUNAVA"/>
<meta name="description" content="Forum o reci Dunav i ribolovu. Ako ne znate odgovor na neko pitanje u vezi ribolova proverite da li odgovor postoji na Vukovima sa DUNAVA.">
<meta name="keywords" content="Vukovi, sa, DUNAVA, ribolov, pecanje, Dunav, forum, vuk, varaličarenje, ribolov šarana i amura, ribolov prirodnim mamcima, ribolov bele ribe, morski ribolov, mušičarenje, štuka, smuđ, som, bucov, šaran, amur, mamci, primame, dubinka, feeder, plovkarenje, štapovi, mašinice, varalice, sitan pribor, odeća, obuća, kamp oprema, servisiranje pribora, čamci, motori, sonari, fotografija, tereni za ribolov, reke, jezera, kanali, stara korita, bare, rukavci, dunavci, komercijalni reviri">
<meta name="robots" content="index, follow"/>
<meta http-equiv="Reply-to" content="[email protected]">
<meta http-equiv="content-language" content="SR">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
<meta name="revisit-after" content="1 days">

Dzonny

Ne potrebe da brišeš bilo šta, neće se sukobljavati jer se on učitava samo ukoliko si u admin panelu čekirao da nećeš da ti forum bude indeksiran od strane pretraživača, što verujem nisi uradio :)

pikeman

Nisam, to bi bilo kontraproduktivno. :D



Ne znam kako da podesim veličinu fotografija kao što je bila na 2.0 skripti, koliko se sećam isto je bilo podešeno kao i na 2.1.

Postoje polja Maksimalna širina postavljenih ili priloženih fotografija i Maksimalna dužina postavljenih ili priloženih fotografija, oba sam podesio na 800px. Na staroj skripti je funkcionisalo tako da ukoliko je poslata fotografija veća od 800px klikom na nju ona se uveliča na punu veličinu, ponovnim klikom se vrati na umanjene dimenzije. Ovde to ne mogu da postignem, ili ne znam gde da podešavam?

Dzonny

Pričaš o attachmentima, tj prilozima, ili u img tagu sa externim slikama?
Svakako nisam siguran kako funkcionišu, ali mogu jedino da istestiram kod mene ;)

pikeman

Mislim na eksterne linkove.

Dzonny

Test



..
Biće da se automatski radi resize na setovanu dimenziju ako je veća.. Ali ne vidim mogućnost da se prikaže originalna na klik, mada znam da je prijavljen jedan mali bug sa css-om baš na slikama, tako da je vrlo moguće da je to to... A trenutno nisam pri 2.1 instalaciji da testiram kod sebe..

pikeman

Da, 2.0 skripta je tako radila, automatski je smanjivala na setovanu dimenziju a klikom na fotografiju uveličavala. Ponovnim klikom se vraćalo na umanjenu dimenziju.

Dzonny

Nadam se da ću stići da sredim sve custom skripte koje imam kod mene i da sredim temu i prelazim i ja ubrzo na 2.1 ;)
Ovako mi je sve sa test foruma, gde nemam sadržaj, pa i ne mogu sve da istestiram :D

pikeman

Odlična je nova skripta, veliki iskorak na bolje.

Dzonny

Evo i ja najzad posle visinskih priprema predjoh na 2.1.1. :)
Snimih par jezičkih greškica koje ću ispraviti..

Inače, što se tiče slika u postovima možda ti ovo bude korisno:
https://custom.simplemachines.org/index.php?mod=3303

pikeman

Super :) , lepo si sredio forum.
Primetio sam i ja par jezičkih greškica a ima i neprevedenih fraza.
Mod sa linka je sasvim zadovoljavajuće rešenje, bolji nisam pronašao, hvala!

Dzonny

Molim te (a i svakoga drugog ko primeti) da prijaviš sve jezičke greške da bi ih ispravio, verovatno će mi nešto promaći, pa da ispravimo sve što pre :)

pikeman

#54
Trebalo bi prevesti stavke iz pregleda ličnog profila:

Informacije o profilu
Add to buddy list
Show stats
Prikaži poruke>Unwatched topics
Show alerts

Profil na forumu
Obaveštenja i mejlovi>Notification Preferences
Watched Topics

Akcije
Report this memeber
Download profile data

Dzonny

Prevedeno..
Mada Unwatched topics - Nenadgledane teme i Watched topics - Nadgledane teme.
Konsultovaću se oko ovoga sa kolegama sa jezičkog foruma, ima gomila izraza za koju nisam siguran kako ispravno da ih prevedem, jer i nemaju odgovarajući prevod za srpski jezik.

pikeman

Vidim da je sređena greška koja nije dozvoljavala uvid u statistiku foruma na početnoj stranici.
Da li to znači da su dodate stavke koje smo nabrojali, mogu nanovo da instaliram Srpski jezik?

pikeman

Kada pokušam da se ulogujem na forum preko linka koji ima u sebi www (https://www.vukovisadunava.com/) dobijam identičnu grešku koju sam pominjao a bila je vezana za Pretty URLs .


Ovog puta je nevezana za njega jer se pojavljuje i kada je isključen. Šta bi mogao biti problem?

Dzonny

Da li ti je file cache uključen? Ako jeste isključi ga i vidi ima li promena...

pikeman

Misliš na keširanje? Podešeno je na Nivo keširanja 1 - Memcached. Kada ga isključim nema promena, ostaje pomenuta greška.

Advertisement: