News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Δεν ανοιγει η σελιδα

Started by andy12gr, March 05, 2022, 02:58:25 AM

Previous topic - Next topic

andy12gr

Τις τελευταιες μερες οταν παω να ανοιξω οτιδηποτε εχει να κανει με το admin στο σελιδα μου δεν το ανοιγει. Μιλησα με godaddy και μου ειπαν οτι απο αυτους δεν εχει προβλημα και οτι πιθανον ειναι απο το browse. Δοκιμασα με mozilla kai chrome και εχω το ιδιο προβλημα. Εχει καποιος καποια ιδεα τι συμβαινει?
Η σελιδα ειναι http://stray-animals.com

andy12gr

Καθε φορα που ανοιγω το admin μου βγαζει το παρακατω μηνυμα...οτι και browse χρησιμοποιω...ακομη και απο τον υπολογιστη της δουλειας μου....δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει...αυτο εγινε ξαφνικα τις τελευταιες 3 μερες
The connection was reset
The connection to the server was reset while the page was loading.

    The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few moments.
    If you are unable to load any pages, check your computer's network connection.
    If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure that Firefox is permitted to access the Web.

d-gr

Δες εδω να φτιαξεις εναν λογαριασμο admin νεο μηπως και σε βαλει.

https://wiki.simplemachines.org/smf/Administration_-_I_accidentally_lost_my_admin_account!_What_can_I_do

andy12gr

Ευχαριστω για την απαντηση. Το θεμα ειναι γιατι εχει δημιουργηθει το προβλημα. Αν δεν βρεθει λυση μπορει να δημιουργηθει και παλι με τη προταση σου. Η Godaddy λεει οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα.
Καπου διαβασα για απενεργοποιηση του mod_security. Δεν ξερω αν λυσει το προβλημα

d-gr

Εκανες κατι εσυ πριν το προβλημα? Πχ να περασεις καποιο προσθετο ας πουμε?

andy12gr

Quote from: d-gr on March 07, 2022, 12:21:19 PMΕκανες κατι εσυ πριν το προβλημα? Πχ να περασεις καποιο προσθετο ας πουμε?
αυτο ειναι το περιεργο, οτι δεν εκανα τιποτα...μετα απο ωρες ανοιξε και βλεπω λεει...You are unable to connect to simplemachines.org's latest news file....λες να το κολαει αυτο?


d-gr

θα πρέπει να απενεργοποιήσεις ολα τα προσέθετα για αρχή. Αν δουλεύει σωστά στο admin και δεν κολλάει, τότε ενα ενα τα κανείς on ξανά και δοκιμάζεις. Ετσι θα βρεις αν ειναι από προσθετο και ποιο ειναι.

d-gr

Μια παρατήρηση. Ειδα ότι στην σελίδα σου δεν έχεις SSL. Να έχεις υπ οψην σου ότι η google θεωρεί αυτές της σελίδες μι ασφαλή. Τέλος θα υπαρχουν πολλοί χρήστες που δεν θα μπορουν να μπουν στην σελίδα σου γιατί θα τους βγάζει ανάλογο μηνυμα ο browser.

andy12gr

Χρόνια διατηρώ σελίδα χωρίς ssl, δεν είχα πρόβλημα. Το περίεργο είναι ότι η σελίδα ανοίγει και τρέχει κανονικά. Όλα μπλοκάρουν όταν προσπαθώ να κάνω εργασίες σαν διαχείριση. Κρατάει πολύ λίγο το κόλλημα αλλά μόλις κάνω ένα βήμα ξανακολαει. Έχω την εντύπωση ότι κάτι φταιει στο script. Το δοκίμασα από 2 άλλες συνδέσεις και είχα το ίδιο πρόβλημα. Έκανα εγκατάσταση νέο φόρουμ με το 2.0.19 και είχα πάλι προβλημα

d-gr

Καλλό θα ήταν να ζητήσεις απο τον host να σου κανει εγκατάσταση ενα δωραν ssl και να προχωρήσεις μετα εσυ στης ανάλογες αλλαγές. Οι αλλαγες στο ssl έγιναν πέρισυ από την google.

Κατι μου λεει ότι οφείλετε στον host το προβλημα πχ σε λανθασμένες ρυθμίσεις. Κάνε εγκατάσταση τοπικά μέσω localhost δες τι παίζει απο εκει. Θα το κάνα εγω αλλά δεν εχω χρόνο.

andy12gr

Σε ευχαριστώ για τη προσπάθεια να με βοηθησεις. Εχω πανω απο 10 χρονια φορουμ στη godaddy και δεν ειχα ποτε προβλημα χωρις SSL. Ο host λεει οτι εχει ελέγξει 2 φορες και δεν βρισκει κατι που να φταινε αυτοι. Μεχρι ρισετ στο ρουτερ, και σβησιμο  cookies και cache εκανα. Οσο κινουμαι στη σελιδα δεν συμβαινει τιποτα...οταν μπω στη διαχείριση τοτε αρχιζουν ολα. Πιστευω κατι  φταιει στο κομμάτι αυτο του smf στο admin...ίσως καποιο bug?

andy12gr

Μου λενε.......
Hello and thank you for getting back to us. We have checked and both websites appear to be working. If you are encountering any errors, please send us a screenshot of the full browser window, including the address bar so we can look into this for you.

και τους το εστειλα...
τους ρωτησα αν το mod_security is enabledκαι μου απαντουν το παρακατω

Hello and thank you for the update. Mod_security is always enabled on our cPanel packages as it monitors web traffic and helps us to control and alert us for any attacks.

Τους ειπα οτι εκανα νεα εγκατασταση σε ενα αλλο domain που εχω μεσα απο τη σελιδα τους απευθειας και οτι εχω το ιδιο προβλημα...οταν βγαινει off το ενα σαιτ το παθαινει και το αλλο....επαναλαμβανω μονο οταν ασχολουμε με το χωρο της διαχειρισης

Τεσπα, μου ζητησαν στοιχεια να κανουν λεπτομερη ελεγχο...περιμενω αφου τους ειπα οτι μετα απο 10 χρονια στη σελιδα τους θα αναγκαστω να παω σε αλλο hosting

andy12gr

Επανερχομαι με νεο θεμα, προσπαθω να κανω εγκριση ενα νεο μελος και μου βγαζει το παρακατω μηνυμα
 ;D  ;D  ;D  ;D
(συγνωμη αλλα ολα αυτα ειναι για γελια)

Forbidden

You don't have permission to access this resource.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ . ΠΑΤΑΩ ΤΟ TOPIC SOLVED ΝΑ ΜΗ ΣΑς ΠΡΙΖΩ ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ. ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑΓΗ HOSTING

d-gr

Ποιο πάνω σου πρότεινα 2 πραγματα να κάνεις.

1 Απενερ/ση ολα τα mods και δοκιμή αν παίζει κανονικα στο admin χωρείς κολλήματα.
2 Δοκιμή σε local host.
3 Να βαλεις ssl και απαντάς ότι έχεις site χρονια χωρίς προβλημα, οκ παω πασο. Προφανώς δεν γνωρίζεις σχετικά με ssl.

Τέλος πως είσαι τόσο σίγουρος ότι το προβλημα οφείλετε στον host χωρείς να δοκιμάσεις της λύσεις που ανέφερα και οτι δεν θα στα παρουσιάσει ξανά?

Kαλο ειναι οταν ζητάμε βοηθεια να ακούμε αυτά που μας λένε, γιατί ίσως έχουν δίκιο.

andy12gr

Έχεις δίκιο, ζητώ συγνώμη για τη στάση μου.
Απλώς νιώθω μια απογοήτευση, όχι από σας.
Είχα απενεργοποιησει όλα τα μοντ. Αλλά δεν έβγαλα άκρη γιαυτό αντέδρασα έτσι.
Σε ευχαριστώ που με επανέφερες στη τάξη.

andy12gr

Πληφοριακα πηρα ssl αλλα τα πραγματα χειροτερεψαν
Το πρωι απο το γραφειο δουλευει και το απογεμα απο το σπιτι οχι

d-gr

Eκανες την ανάλογη αλλαγή στο Settings.php η απλά έβαλες ssl και τέλος? Τελικά άλλαξες host η οχι.

andy12gr

Quote from: d-gr on March 18, 2022, 02:13:00 PMEκανες την ανάλογη αλλαγή στο Settings.php η απλά έβαλες ssl και τέλος? Τελικά άλλαξες host η οχι.
ok τωρα φτιαχτηκε...ειχε προβλημα ο host
Δεν αλλαξα ακομη host γιατι εχω προπληρωμενο ενα χρονο ακομη, το παλευω με αυτους

Advertisement: