"Illegal copy of SMF" Hatası ile ilgili

Started by goldman, November 27, 2005, 11:38:02 AM

Previous topic - Next topic

Harzem

Sen şu tüm dosyaları baştan bir yüklesene ftp'den! Bir yerlerde hata olmalı ama nerede acep? Sen de nerede yaptığını bilmiyorsun hatayı. En temizi baştan yüklemek dosyaları.

settings.php dosyasının yedeğini al. Sonra tüm dosyaları siteye baştan yükle. Kurduğun modlar varsa önce onları kaldır ama!

Sindorf

Ya HarzeM, aslında, forum sürümü için gerekli kod index.php'de mevcut. Belki onda bir değişiklik olmuştur. Ne dersin?

Harzem

Quote from: Sindorf on March 14, 2006, 03:39:39 PM
Ya HarzeM, aslında, forum sürümü için gerekli kod index.php'de mevcut. Belki onda bir değişiklik olmuştur. Ne dersin?

Aynısını derim, ama değiştirdim dosyanın eskisini attım yine düzelmedi dedi.

Neyse son bir şans, index.template.php ve boardindex.template.php dosyalarının orijinalini at. Eski yedeklerden bahsetmiyorum. Yeni bir kurulum indir ve içindeki dosyaları at.

Sindorf

Ancak senin bahsettiğin index.turkish.php sanırım. Benim bahsettiğim forum kökünde (rootta) bulunan index.php...

Yoksa dedin ama ben kaçırdım mı?

Harzem

Sorun template dosyasında olabilir. Ben onu dedim.

Bak, her dosyada olabilir ;) En iyisi baştan yüklemek dosyaları :P

Sindorf

index.php'de 35. satırda

$forum_version = 'SMF 1.1 RC2';

diye bir kod var. Bence onu kontrol et. Bu kodu "comment" ettiğimde aşağıdaki gibi bir yazı ile karşılaştım forumun en altında.

"Comment"'i kaldırınca düzeldi tabii :D :D :D

nesoist

1.1. rc1 den rc2 ye upgrade yapayım derken site uçtu ya...
sitede kocaman Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is using an ILLEGAL copy of SMF!  yazısı çıktı ne yapacam şimdi yaa

Harzem

Upgrade.php dosyasını çalıştırdın mı?

Dil dosyalarını yenile. Bazen öyle düzeliyor :D

Ardaak

blue jeans templatinin en altında bulununan designed by owny kısmını doyalarla oynama yaparak deiştirdim we kendi siteme link koydum.. daha sora heralde templatenin ureticileri bunu farkettiler ve site bozuk gorunmeye başladı .. anasayfanın en altında template illegal dir gibi ingilzce şeyler yaziyo bunu nasıl duzeltebilirim. yedekteki dosyları attım ma değişen bişi olmadı bi yardım edin site ole saçma sapan duruyo...

Harzem

Bir link verirsen durumu daha kolay anlayabiliriz.

4LP3RUZ1

seni gidi template korsanı seni ;D

Arkadaşım, bir yazılım kurduğunda bu yazılımı bir lisans çerçevesinde kullanıyor oluyorsun. Bu yüzden lisansta yazılanları uygulamak durumundasın. SMF temanın alt tarafında görünen copyright bölümü ile oynamanı yasaklamıştır, kullanmaya devam etmek istiyorsan o bölümü hiç ellememen gerek.
Frozen frogs are back :(

nefret119

smf 1.0.7  kullanıyorum.. durup duruken sitede böyle bişey çıktı  temada bişey var sanırım ama  admin paneline de girmiyo  hiçbişeye girmiyo   ilk girişte böyle????

Harzem

nefret119

valla hiç bişey yapmamıştım akşam eve geldim bi açtım   source içinde bi dosyada hata veriyodu  sonra  yeniden yükledim o source  burda indirdim  smf 1.0.7 yi   sonra açtım böyle demeye başladı ???

Sessizlik Senfonisi

Forumu ingilizce yap yine.. Sonra da dil dosyalarını Türkçe dil dosyalarını tekrar yükle ve Türkçeye çevir...  ;)
http://www.kafkasuniversitesi.com

SMF Versiyon : 1.1.1
Kullanılan Tema : Default

nefret119

ya forumda hiçbişeye girilmiyo   sadece ana sayfa geliyoo     themes  dosyasını tamamen  yeniden  yüklesem acaba düzelir mi?

Harzem

Quote from: nefret119 on May 05, 2006, 03:23:43 PM
valla hiç bişey yapmamıştım akşam eve geldim bi açtım   source içinde bi dosyada hata veriyodu  sonra  yeniden yükledim o source  burda indirdim  smf 1.0.7 yi   sonra açtım böyle demeye başladı ???

bak demek ki durup dururken olmamış :-\

DOsyaları baştan yükle, evet. Themesi yükle, işe yaramazsa Sources'i de yükle.

nefret119

nefret119

olmadııı :((     yaa  eski kullandığım tema çıkıyo hala   ama   sadece  classic ve default tema yüklü  nasil oluyo bu ??

nefret119

yaa    yine o alttaki büyük yazı çıkıyo ama  şuan hiç tema yok gibi bembeyaz oluyoo bide kullanıcı adı şifre yazılan kutucuklar fln çıkıyo işte???      il defa böyle bişeyle karşılaşıyomm     yardımcı olabilecek olan yok mu????:(

Advertisement: