News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

"Illegal copy of SMF" Hatası ile ilgili

Started by goldman, November 27, 2005, 11:38:02 AM

Previous topic - Next topic

nefret119

yok olmuyooo   temalarla da alakası yok sanırım .   smf lisanslı kullanıma mı geçti de benim mi haberim yok ???   

Varista

Bu bende de çıkmıştı ama ben www.siteismi.com/index.php toplist eklerken çıkmıştı.Bende eski index.php dosyamı attım düzeldi.Bence üstünde oynanmıştır yoksa olmaz tabi bu benim görüşüm  ::)

the_shah

Quote from: nefret119 on May 05, 2006, 07:24:19 PM
yok olmuyooo   temalarla da alakası yok sanırım .   smf lisanslı kullanıma mı geçti de benim mi haberim yok ???  
dil dosylarını ve index php dosyanı yenile bide ben yapmadım diyorsan admin şifreni ve panel şifrelerini değiştir. :D

Arbalot

PMA da Şu Sql i Çalıştır
UPDATE `smf_settings` SET `value` = '1' WHERE `variable` = 'theme_guests' LIMIT 1;

nefret119

ya sanırım sorunu buldum birisi hacklemeye çalışmış ...  Source içindeki  dosyalarin hiçbirini açmıyo     .../Sources/Admin.php     yazıyomm   hacking attempt    diye bi yazı çıkıyo.. zaten ilk açtığımda da source içindeki bütün dosyalar kalbolmuştu ... dille temayla alakası yok sanırım .  source yeniden yüklüyom ama yine değişmiyo?????

nefret119

Quote from: Arbalot on May 06, 2006, 05:04:26 AM
PMA da Şu Sql i Çalıştır
UPDATE `smf_settings` SET `value` = '1' WHERE `variable` = 'theme_guests' LIMIT 1;

table smf_settings doesnt exist  diye hata verdi ... sanırım öyle bi table yok    :-\

Arbalot

1.0.7 kullanıyordun değil mi o zaman işler değişebilir cunku ben hiç 1.0.7 kullanmadım :D
sen pma ya bakım ona benzer bir tablo ara...

Harzem

Sen şu tüm dosyaları baştan yüklesene. Sıfır bir kurulum yap. Parçalı yüklemede problem yaşıyorsun sanırım.

Bu arada, "hacking attempt" hack önleyicidir, hacklendiğini gösteren bişey değil, korkma.

nefret119

nefret119

maalesef hala sorun çözülmedi arkadaşar... bütün dosyaları baştan yükleyince  install.php  çalışıyo ve sıfır bi forum gibi oluyo . ...  şuan yine sorunlu bi şekilde   teker teker değişiyom dosyaları ama hala aynı?? daha önce böyle bi hatayla karşılaşan olmadımı ??? sorunun hangi dosyadan kaynaklandığını bulamadım bi türlü

GökTuğ

Eski settings.php göre gerekli yerleri settings.php de değiştir. Tekrar dene..

Bu arada ben lisans bilgisini Türkçe yapmak istiyorum. illegal uyarsı *** ki eklenen kodlardan ileri geliyor. Ben buraları değiştirip Türkeçleştirmek istiyorum.. Ancak 2 gün sonra forumda bir problem meydana gelebilir mi?

Saygılar..

Harzem

Lisans bilgisine herhangi bir şekilde dokunmak yasaktır. Altına ve üstüne bişeyler ekleyebilirsin, ama orijinal lisans kalmak zorundadır.

Foruma teknik anlamda bir zarar gelmez değiştirirsen, ama fark edildiği taktirde yasal işleme varan uyarılar alabilirsin.

Not: dosyanın ismini sildim, ilan etmen gerekmiyor =)

GökTuğ

Eyvallah.. Forumun yapsına uygun kaçmıyor ondan sordum.. Sağolasın.. Ama güzel sistem geliştirmişler.

nefret119

Quote from: goktug on May 09, 2006, 01:58:44 PM
Eski settings.php göre gerekli yerleri settings.php de değiştir. Tekrar dene..

Bu arada ben lisans bilgisini Türkçe yapmak istiyorum. illegal uyarsı *** ki eklenen kodlardan ileri geliyor. Ben buraları değiştirip Türkeçleştirmek istiyorum.. Ancak 2 gün sonra forumda bir problem meydana gelebilir mi?

Saygılar..

baba sen bu işi biliyosun yaaa  ;)   dediğini yaptım settings.php den kaynaklanıyomuş... ama şimdi de şöyle bi hata  çıkıyo     herhangi bi yere tıklayıncaa  küçük bi pencere açılıyo ve 
the connection was refused when attempting to contact 120.0.0.1    ::)

nefret119

sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını buldum. setting.php içinde  $language = 'turkish'    kısmı var   burayı  turkish yapinca  bu sorunu veriyo  english yapinca normal oluyo fakat english olunca da  şğ  gibi türkçe karakterleri tanımıyo... evet yeni bi sorun çıktı  ::)

#10 osmanozc

Forumum SMF 1.0.7 idi.Ben de buradaki yazılanlara göre 1.1.RC2 upgrade dosyasını indirdim ve FTP'ye attım sonra hxxp:www.sitem.com/forum/upgrade.php [nonactive] 'ye girdim.Orada şöyle bir ekren çıktı karşıma:

Neyse Contiune dedik geçtik sonra FTP'den upgrade.php'yi sildik ve 1.1.RC2 Türkçe dosyasını da FTP'ye attık sonra siteye girince böyle bir ekran çıktı karşıma:

Harzem

Dil dosyalarını atamamışsın gibi görünüyor. O aşamadan emin olmaya çalış.

#10 osmanozc

Valla şu anda tema dosyalarını tekrardan yükleyip Türkçelerini tekrardan yükleyeceğim çözüm olr mu?

#10 osmanozc

Valla temaları silip tekrardan yükledim yine olmadı ne yapmam gerekiyor.upgrade'yi bi daha mı yapsam ne yapsam

Advertisement: