Google index problemi

Started by Plus, August 12, 2023, 07:23:17 PM

Previous topic - Next topic

Plus

Merhaba arkadaşlar, 2004'den beri aktif olan sitemizin indexi her geçen gün düşüyor ve google index yapacaksa sadece profilleri indexliyor.

Her şey yeni versiyona güncellememle başladı. Her şeyi kontrol ettim ama google tarıyor fakat dizine eklemiyor. Bu arada site copy paste sitesi değil orjinal içerik site.

Seyit replikacep.com

Quote from: Plus on August 12, 2023, 07:23:17 PMMerhaba arkadaşlar, 2004'den beri aktif olan sitemizin indexi her geçen gün düşüyor ve google index yapacaksa sadece profilleri indexliyor.

Her şey yeni versiyona güncellememle başladı. Her şeyi kontrol ettim ama google tarıyor fakat dizine eklemiyor. Bu arada site copy paste sitesi değil orjinal içerik site.

2.0 daki kurulu modların listesini yazarmisiniz
Size tavsiyem zaman kaybetmeyin fazla

Egerki unuttuğunuz birsey varsa bir an önce düzeltin

Bu arada ehportal kullanıyorsunuz. Mobilde hatalar. Var. Bunları düzeltin
Bende eh portal kullanıyorum web siteme girip farka bakınız

Plus

Quote from: Seyit replikacep.com on August 13, 2023, 05:06:36 AM
Quote from: Plus on August 12, 2023, 07:23:17 PMMerhaba arkadaşlar, 2004'den beri aktif olan sitemizin indexi her geçen gün düşüyor ve google index yapacaksa sadece profilleri indexliyor.

Kullandığım eklentiler bunlar : https://hizliresim.com/du6n1ug

Sıkıntı şu index düşüyor ama sadece profilleri indexliyor. Google Search Console'de hatalar vermiyor. 2.1.14 kurulu

Seyit replikacep.com

Quote from: Plus on August 13, 2023, 09:15:14 AM
Quote from: Seyit replikacep.com on August 13, 2023, 05:06:36 AM

Kullandığım eklentiler bunlar : https://hizliresim.com/du6n1ug

Sıkıntı şu index düşüyor ama sadece profilleri indexliyor. Google Search Console'de hatalar vermiyor. 2.1.14 kurulu

Siz beni anlamadınız 2.0 serisinde kullandığınız modların listesini istedim ben

Seyit replikacep.com

Pretty URL bu moddan kaynaklı  tahminim bu modu yenimi kurdunuz yeni kurduysanız  2.1.x serisi ile kullanmaya başladıysanız modu derhal kaldırın silin modu

Plus

2.0 dan geçiş yapmadım direk 2.1.x temiz yükleme yaptım db update yaparak.

edit : şimdi fark ettim ki ben bir şekilde db update için kullandığım modu sistemde bırakmışım nasıl becerdim....

ForumSever

Merhabalar, telefondan çok inceleyemedim ama eğer pretty url modu uzun süredir kurulursa kaldırmayın, indexlenmiş linklerinizide kaybedersiniz. Seyit hocam ile pretty url ve smfseo4 modları konusunda ayrı fikirlerde olsakta ikiside iyi mod ama indexleri kaybetmemek için değişiklik yapmamak mantıklı olanı. 

Google bir süre önce bu indexler konusnda saçmalamıştı, buna benzer bişeyle karşılaşıyor olabiliriz. Algoritmasında değişiklik mi yapacakmış neymiş, saçma sapan siteleri ilk sıralara taşıyıp birçok sitenin ındexini ve sırasını olumsuz etkiledi. Neyse benim görebildiğim bir iki eksik var sitenizde.

Eski sürümde muhtememelen profil bilgileriniz kapalıydı, yeni sürümde açık olduğu için profiller indexleniyor.

Sitemap kurarsanız faydalı olacaktır. Biliyorsunuz arama motorları bir yol haritası ister. 

Robots txt dosyanızıda düzenlemenizde fayda var.

Meta açiklamalarınız eski sürümde nasıldı bilmiyorum ama sanki şuan eksik gibi, bir düzenleme istiyor. Optimus modu işinizi görecektir ya da manuel olarak düzeltebilirsiniz.

Advertisement: