Filezilla kullanımı hakkında

Started by cihancan, March 25, 2023, 04:14:17 PM

Previous topic - Next topic

cihancan

Merhaba arkadaşlar.
FTP programı olarak filezillayı kullanıyorum. Sitemi bir yerden başka bir host firmasına taşırken attachments klaöründeki verilerimin zarar görmeden sorunsuz bir şekilde taşınabilmesi için filezilla aktarım tipini ne olarak seçmeliyim. Üç seçenek var. Otomatik, ASCII ve Binary. Bunlardan hangisi seçili olursa tüm dosyalarımı sorunsuz bir şekilde aktarabilirim.

Seyit replikacep.com

Quote from: cihancan on March 25, 2023, 04:14:17 PMMerhaba arkadaşlar.
FTP programı olarak filezillayı kullanıyorum. Sitemi bir yerden başka bir host firmasına taşırken attachments klaöründeki verilerimin zarar görmeden sorunsuz bir şekilde taşınabilmesi için filezilla aktarım tipini ne olarak seçmeliyim. Üç seçenek var. Otomatik, ASCII ve Binary. Bunlardan hangisi seçili olursa tüm dosyalarımı sorunsuz bir şekilde aktarabilirim.
Hic ugrasma zip oparak indir zip olarak yukle

cihancan

Quote from: Seyit on March 27, 2023, 08:40:05 AM
Hocam bundan önce sitemi başka bir hosta taşırken attachments klasöründeki bazı dosyalarım zarar görmüştü. Bununla ilgili filezilla aktarım türünden bir ayar yapılması gerekiyor sanırım. Attachments klasörünü zip olarak nasıl yedekleyip geri yükleyebilirim onu anlamadım.

Seyit replikacep.com

Quote from: cihancan on March 28, 2023, 02:38:55 AM
Quote from: Seyit on March 27, 2023, 08:40:05 AM
Hocam bundan önce sitemi başka bir hosta taşırken attachments klasöründeki bazı dosyalarım zarar görmüştü. Bununla ilgili filezilla aktarım türünden bir ayar yapılması gerekiyor sanırım. Attachments klasörünü zip olarak nasıl yedekleyip geri yükleyebilirim onu anlamadım.
Aktarim tipini 2 li olani secersen zarar görmez

cihancan

Otomatik, ASCII ve Binary seçenekleri var. Bu durumda binary seçmem gerekiyor değil mi?

Seyit replikacep.com

Quote from: cihancan on March 29, 2023, 03:03:05 AMOtomatik, ASCII ve Binary seçenekleri var. Bu durumda binary seçmem gerekiyor değil mi?
Aklimda kalani transfer tipi ikili olan
Ben gerek duymuyorum web sitesi tasirken bayadirda kullanmiyorum

cihancan

Advertisement: