Modifikasyonların Manuel Kurulumu - Ayrıntılı Anlatım

Started by Elmacik, October 23, 2005, 01:29:14 AM

Previous topic - Next topic

mastema

Ama o şekilde yaptım şu anda çalıştı.Ama dediğinde haklısın. post.php dosyasası benim kullnadığım temada vardı ondan çalıştı.Ama olmayan dosyalar var onlarda değin gibi hata verdi.Ama onada bir kolay yol bulunabilir belki.Ben uğraşıyorum yapıcağımı hiç tahmin etmiyorum ama yaparsan iyi olur hepimiz için. :P

spirit31-31

Arkadaşlar İyi Geceler SAat Baya Geç Oldu Biliyorum 2 Güne Yakındır Manuel Kurulumun Mantığını Çözmeye Çalışıyorum ... Harzem Abinin Çevirdiği Board_Viewers_06_TR Adlı Modu Çevirmeyi Başardım Sanırım... İşte Board.İndex.template.php Board.index.php Klasörlerine gerekli kodları yerleştirdim SafBlue Teması için Tabiki Neyse Gerekenleri Yaptım Peki Şimdi Ne Yapacğım Yani Bu Editlediğim Dosyaları Üzerlerinemi Yazıcam Ne Yapıcam ? Bir Az Bahsedermisiniz ? Acaba

Eğer Forumunuz Rc2 'yse ve Kategori İçindeyken VeriTabanı (Mysql) Hatası Veriyorsa
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=107023.0

Arbalot

bende seni tam olarak anlayamadım
sen şimdi bir mod indirdin ve onu manuel kurdun buraya kadar tamam
sonrası nedir?

spirit31-31

Şimdi Şöyle Arbolat Abi İndirdim Modu Açtım. Rc2 Kullandığım İçin Rcx.xml dosyasına girdim. dediği herşeyi yaptım işte board.index.php ve normalde default olan  tabi ben değiştireceğim için safblue temamdaki board.index.template.php yi editledim kdolarını girdim Peki şimdi napacağım ? package-info.xml e dokunmam lazımmı ? bu dosyalar ı ftp dekilerin üzerinemi yazcam sonra ne olcak ? www.pchastasi.net - Rc2 - SafBlue

Eğer Forumunuz Rc2 'yse ve Kategori İçindeyken VeriTabanı (Mysql) Hatası Veriyorsa

Arbalot

evet aynen o şekilde
package.xml adından anlaşılacagı uzere bir info yanii bilgi dosyasıdır...
modu kurmaya çalıştıgında yani otomatik kurmaya çalıştıgında smf forum ilk once bu dosyaya bakar daha sonra ona gore modu kurar...
sen şimdi modu kurduguna gore o dosyayı upload et ftpden ev diğeri ile değiştir...
birde adres verde yaptıgın şeye bakalım bi...  ;)

spirit31-31

Çok Çok Teşekür Ederim Gecenin Bir Saati Yordum Seni Saolasın :) Heheyyy Beni Bekleyin Modlar     :P

Arbalot

sen sağol kardeş...
amacımız paylaşım...
bazen gece bazen gündüz...
bazen p4 3.2 de bazen celeron 500 de
mutsuzken ve ağlarken veyahut mutluyken ve gülerken...

bu saatlerde şaçmalamaya başlıyorum yaramıyor bana  ;D ;D ;D

spirit31-31

:'(  :'(   :'( :) Şimdi Duygulandım Be Abi Bu Ne Biçim Bir Smf Aşkıdır Helal Olsun Valla

deSire

Quote from: spirit31-31 on April 29, 2006, 04:57:27 AM
:'(  :'(   :'( :) Şimdi Duygulandım Be Abi Bu Ne Biçim Bir Smf Aşkıdır Helal Olsun Valla

Birşeyler yaptığını görmek, birilerine yardım etmek insana çok huzur veriyor işte bu yüzden bu işin saati olmaz bence, şahsen bende böyle ;)

enisen

abi her şeyi çok güzel anladım eline sağlık ama şimdi bu search yapıyoz ya ondan sonra add'de ekleyeceğimizi searchdakileri silerek mi altına mı üstüne mi ekliycez..biraz karışık oldu ama anlayamadığım tek nokta bu.

deSire

Quote from: enisen on May 05, 2006, 02:49:36 AM
abi her şeyi çok güzel anladım eline sağlık ama şimdi bu search yapıyoz ya ondan sonra add'de ekleyeceğimizi searchdakileri silerek mi altına mı üstüne mi ekliycez..biraz karışık oldu ama anlayamadığım tek nokta bu.

Hayır, add' kodu ondan önceki kodda yapılan açıklamaya göre örneğin "beforge" varsa bulduğun kodlardan önce, "after" varsa bulduğun kodlardan sonra ekleyeceksin. "replace" yazıyosa bulduğu kod u silip onun yerine yazacaksın

Kolay gelsin

enisen

Quote from: deSire on May 05, 2006, 03:51:02 AM
Quote from: enisen on May 05, 2006, 02:49:36 AM

Hayır, add' kodu ondan önceki kodda yapılan açıklamaya göre örneğin "beforge" varsa bulduğun kodlardan önce, "after" varsa bulduğun kodlardan sonra ekleyeceksin. "replace" yazıyosa bulduğu kod u silip onun yerine yazacaksın

Kolay gelsin

saolasın arkadaşlar çok kolay bişey uzun olduğuna bakmayın okuyun çok basit anlatılmış..hepinize teşekkür ederim.

OGtr

Elmacıkk supersin gençtürkün son konular modunu 7danaya kurdum mod dosyasını açıp inceledim.Allah razı olsun.

sanguinary

merhaba arkadaslar önecelikle hepinize emekleriniz için teşekkürler.gercekten cok sagolun.benimde ufak bir sorunum var.forumda aradım bulamadım.sorun su:sitemize shoutbox mesajlasma eklentisini kurmak istiyoruz.ama sürekli bu hatayı veriyo
1.     Çıkartılacak Dosya     ./Sources/shout.php     
2.    Çıkartılacak Dosya    ./Themes/default/shout.template.php    
3.    Çıkartılacak Dosya    ./Themes/default/script_shout.js    
4.    Çıkartılacak Dosya    ./Themes/default/images/deleteshout.gif    
5.    Çıkartılacak Dosya    ./Themes/babylon/images/deleteshout.gif    
6.    Çıkartılacak Dosya    ./Themes/classic/images/deleteshout.gif    
7.    Kod Uygulanacak    shoutPdb.php    
8.    Değişiklik Yapılacak    shoutbox_v1.36.mod    Düzenleme inceleme hatası

bu srounu nasıl giderebilirz.siteye tr dil eklentisini yükledik.ayrıca  SMF 1.0.7 / 1.1 RC2 Update      1.0 eklentiside mevcut.ama bir türlü bu chat i kuramdık yardımınız için şimdiden teşekkürler

kostad.org

ben manual olarak user online today modunu farklı bir temaya kuracağım fakat , $themedir , stats.template.php yazan dosya benim yeni temamda yok defaulttaki temanın stats.template.php sini oraya atarakmı yapmam gerekiyor. veya nasıl yapmalıyım.

Huzeyfe

vallahi elmacik okudum örneklere baktım xml deki gibi değiştirilecek kısımlara baktım ama neyi nereye ekle değiştir vs. işlemi yapacak olsam orda hem search yaptım hem de add olaak kon bulunuyordu zaten modu adminden kurarken herhangi bir hata vermedi başarılı demişti ama ben hala user online todayin işlevini göremiyorum
Bazı zamanlar vardır dostluğun, sevginin göstergesidir. Yürek yüreğe değer. Sadık dost EBUBEKİR mağarada yılan deliğine ayağını kapattığında, miracı duyunca " EĞER O SÖYLÜYORSA DOĞRUDUR" dediğinde yüreği Allah dostunun yüreğine dokunmuştur.

pspturkey

ben safblue'ya gençtürk'ün boardicon modunu kuruyorum ama, bi yere geldim kaldım :D

benden $themedir/ManageBoards.template.php istiyor ama safblue temasının içinde yok böyle bir dosya ne olacak  :)
Türkçe PSP Kaynağı: www.pspturkey.net
Türkçe Konsol Kaynağı: www.konsolum.net
Türkçe Oyun Hileleri Kaynağı: www.hiletr.net

McRoyaL

Genel komutlar

C.1.1.1- require-dir ve require-file komutları
C.1.1.2- code komutu
C.1.1.3- remove-dir ve remove file komutları
C.1.1.4- move-dir ve move-file komutları
C.1.1.5- create-dir ve create-file komutları
C.1.2- .mod veya .xml uzantılı dosyalar ve içerdikleri komutların anlamları
C.2- Uygulama

C.2.1-  .mod uzantılı dosyalara sahip paketlerle uygulama

C.2.1.1 <edit file>     </edit file>
C.2.1.2 <search for>     </search for>
C.2.1.3 <add after>      </add after>
C.2.1.4 <add before>     </add before>
C.2.1.5 <replace>     </replace>
C.2.1.6 <append>      </append>
C.2.2-  .xml uzantılı dosyalara sahip paketlerle uygulama

C.2.2.1 <file> komutu
C.2.2.2 <operation> komutu
C.2.2.3 <search> komutu
C.2.2.4 <add> komutu
Bunlarin hangisine tiklayib baksam arcade ziyaretci ve shotbox modulunu kura bilirim?SMF 1.1 Rc2 icin indirdim kurdum olmadi yardimci olurmusunuz?Simdiden Tesekkur ederim

Arbalot

onların hepsini okuman gerekiyor...

onları hepsi zaten manuel mod kurlumunun aşamalarını anlatıyor...

McRoyaL

Okudum ama bi sey anlamadimki hangi kodu hangi dosyaya eklicez yazmiyo sadece kodu yazilmis Bideki modullerin icinde bazi dosyalar bulunmuyo niye?Ben Default tema kullaniyom bi arkadas dediki modullarin hepsi default temaya otomatik kuruluyo sorunsuz ama sorunlar cikdi hangi temani kullansam tum moduller sorunsuz calisir?yani manual kurulum diyil otomatik kura biliyim?paylasdigin icin tsk

Advertisement: