Problem sa velikim slovom R

Started by Pedja, January 18, 2006, 02:02:35 PM

Previous topic - Next topic

Pedja

Imate li vi problema sa kucanjem cirilicnog slova R u porukama. Kod mene forum to zamenjuje sa nekom cudnom kombinacijom znakova...


JovanT

Приметио сам ову појаву и на SMF-у који се налази код мене у локалу. Када погледам изворни код странице, уместо слова Р, пише Ц . Проверио сам и базу и у бази пише исто. И овај форум користи верзију 1.1RC2 а проблем се код њега не јавља. Можда проблем настаје негде при уписавању података у базу?

Pedja

Problem je u SMF-u, jos ucvek ima delimicnu podrsku za UTF. Pozvali su me da ucestvujem u debagovanju nove beta verzije u kojoj upravo rade na poboljsanju i po svemu sudeci otklonili su dosta problema. Ja jos nisam pustio tu beta verziju na radnu verziju foruma ali cu i to napraviti ovih dana.

Pedja

Uradio sam update na betu koja ima poboljsanu podrsku za UTF i vise nema problema sa velikim R.

JovanT

Да, приметио сам да проблема више нема. Ја у локалу користим 1.1RC2 и стално ми прави проблем. Не могу да претражујем поруке на ћирилици, не могу да шаљем ПП кориснику који има ћирилично корисничко име, велико Р се не приказује како треба, понекад неће да ме пусти у администраторски панел... Где могу да пронађем ту бета верзију коју ти користиш и прекинем више ово мучење?

Pedja

Javi se administratorima i trazi pristup u beta test forum. Tu imas sve sto treba.

MegraPortal.com

Da li nešto može da se promeni u nekom kodu? lang/nešto index.template sam probao da podesim na UTF-8 ali ne vredi.
Voleo bih da može da čita normalno sve jezike kao na verziji 1.0.7 (sada je RC2)

MegraPortal.com

Rešen problem: instalirana verzija RC3!

Advertisement: