Smf Shop 3.0 ( Market ) + Sanal Hayvan Güncelleme 16 Temmuz 2007

Started by slaytcafe.com, February 01, 2006, 09:29:40 PM

Previous topic - Next topic

slaytcafe.com

SMF Shop 3.0 [ Market ]

Ne işe yarar ?

Forumunuzda üyeler iletilerinden para ya da kredi kazanarak marketinizde bu para ya da kredilerle kendilerine extra özellikler kazanabilir..

Bu extra özellikler :

• Kullanıcı adı değiştirme
  • Kullanıcı başlığı değiştirme
  • Görüntü ismi değiştirme
  • Kullanıcı adı yazı tipi rengi vs değiştirme
  • Admine email gönderebilme
  • Forumdaki herhangi bir başlığı sabitleştirebilme
  • Karma artırabilme
  • İleti sayısını artırabilme
  • Gizli bir dosyanızı downloada sunabilme
  • Diğer üyelerin görüntü ismini ya da kullanıcı başlığını değiştirebilme
  • Diğer üyelerin mesaj ya da karma sayısını düşürebilme
  • Üyelerin avatarlarına öpücük, yumurta ya da boya atabilme ( Bu extra kurulum paketinde yok, isteyen olursa veririm )
  • vs.. vs..

Kurulum :

• Türkçe kurulum paketini indirdikten sonra paketlerden normal kurulumunuzu yapın.
  • Kurulum paketinin içerisindeki /shop klasörünü sources/ klasörünün içerisine ftp den tekrar atın.
  • Kurulum paketindeki "ShopAdmin.template.php" ve "Shop.template.php" dosyalarını tema klasörünüzün içerisine ftp den tekrar atın
  • Kurulum paketindeki "Shop.turkish.php" dosyasını ftp den dil klasörünüze tekrar atın..

Uyumluluk :

• 1.1.rc2 , 1.1.rc3, 1.1, 1.1.1-1.1.99

Demo adres : http://www.paylasbenimle.com/forum/index.php?action=shop
Test hesabı veremiyorum üzgünüm, daha önce tatsız bir olay yaşadım.. İncelemek isteyenlerin üye olması gerekiyor..

SMF Shop 3.0 Türkçe Download eklentiye alınmıştır..

Banka Kazancı Download : Bu dosyayı forum klasörünüzün içerisine atın, bu dosyayı explorerda her çalıştırdığınızda bankadaki paralar belirlediğiniz oranda artacaktır..

Paket Dışı Extralar :

• Şekilli Avatar  (Yeni) :Eklentiden indirebilirsiniz..
    Açıklama : Üyeler istedikleri kişilerin avatarlarına öpücük, kartopu, boya, domates, yumurta atabilir..

• Kurulum :
    1. zipli klasörün içerindeki item_images ve items dosyalarını ftp den shop klasörünüzdeki bölümlerine atın..
    2. avatars/ klasörünüzün içerisine egged/ isminde bir klasör açın ve yazılabilir yapın..
    3. Admin panelinde extra ekleden ekleyebilirsiniz, ancak sunucunuzda GD özelliğininde kurulu olması gerekir. Kurulu olup olmadığını bilmiyorsanız extrayı eklerken zaten size bununla ilgili uyarı verecektir..

• VİP Üyelik Download : Forumunuzda belirlediğiniz bir üye grubuna ekleme yapar.
  • Kurulum :
    1. dosyayı items/ klasörünün içerisine atın..
    2. Admin panelinden ekleyin..
    3. Eğer bir üye bu vip üyelikten satın aldığında forumun bir bölümünde otomatik uyarı mesajı yazsın diyorsanız, indirdiğiniz dosyada şunu aratın :
    Quote$shophistoryID=0;
    hangi bölüme ekleme yapsın istiyorsanız o bölümün id numarasını 0 ile değiştirin..

• Görüntü İsmi Stili Download : Üyelerin mesajlarındaki üye isimlerinin rengini, kalınlığını, stilini  belirler
  • Kurulum :
    1. Zipli download dosyasını paket kurulumu yaparak kurun.
    2. İndirdiğiniz klasörün içerisindeki "ChangeDisplayNameCSS" dosyasını items/ klasörünün içerisine tekrar atın.
    3. Eğer daha önce membercolor modunu kurmuşsanız paket kurulumu yaparken load.php de hata verebilir, yüklemeye devam edin ve bu dosyayı manuel editleyin..
    4. Kurulumdan sonra marketinize kırmızı, mavi ve italik yazı extraları otomatik eklenecektir..
    5. Yeni fontları eklemek için, admin panelinde "Görüntü İsmi Stili"i kullanın. Yeni Stil olan yere alttaki formatları girerek yaratıcılığınızı gösterin :)
    font-style:oblique
    font-size:30px
    font-family:Arial
    vs

• Karmageddon Download : Tüm üyelerin karmasını resetler..
  • Kurulum:
    1. Extrayı items/ klasörünün içerisine ekleyin..
    2. Admin panelinden ekleyin, ancak ücretini pahalı tutun ki önüne gelen karmayı resetleyemesin :)

• ARMAGEDDON Download : Tüm üyelerin sepetindeki ve bankasındaki paraları resetler
  • Kullanım :
    1. Extrayı items/ klasörünün içerisine atın.
    2. Admin panelinden ekleyin, yine bunu da ucuza vermeyin derim :)

• VİP Üyelik 2 Download : Vip üyelik  1 den farkı, üyeyi bulunduğu gruptan çıkarır, sizin belirlediğiniz gruba alır..
  • Kullanım :

• Görüntü İsmi Arkası Download : Kullanıcı adınızın arka plan rengini belirler.
  • Kullanım :
    1. Öncelikle yukarıdaki "Görüntü İsmi Stili" extrasını kurmuş olmanız gerekmektedir..
    2. Kurduktan sonra Görüntü İsmi Arkası extrasını items/ klasörünün içerisine atın..
    3. Admin panelinden ekleyin..

• Ceza Darbesi Download : İstediğiniz bir üyenin karmasını 10 puan düşürür, ayrıca düşürülen üyeye otomatik bilgi pm gider..
  • Kullanım :

• Korunma Extrası : Marketteki zararlı extralardan korur. Mesela, para ve karma eksiltme, kullanıcı başlığı değiştirme extralarından korur. Ayrıca "Korsan Para" extrasını yeniler.
  • Kullanım :
    1. Eklentideki Insurance isimli zipli dosyayı admin panelinden paket kurulumu yaparak kurun.
    2. Admin panelinden ekleyin..Ekleme yaparken üyenin kaç kez korunabileceğini girebilirsiniz.
    3. Eğer bir üye korsan para extrasını kullanırsa, sizin belirlediğiniz bir bölümde otomatik mesaj açılır. Markete hırsız girdi diye..
    Bunun için zipli paketin içerisindeki Steal.php dosyasının içerisinde bul :
    Quote$topicOptions['board'] = 0;
    ve 0 olan yere kendi bölüm numaranızı girin. Ve bu dosyayı shop klasörünüzdeki items/ klasörünün içerisine manuel atın.

Sanal Hayvan Extrası ( 0.2 ): Eklentiden indirebilirsiniz.
Açıklama : Marketinize üyelerinizin yetiştirebileceği bir sanal hayvan ekler.
Kurulum :

• Bu extrayı kullanabilmek için forumunuzda SMF SHOP 3.0 modu ve SMF 1.1.1 ve üzeri versiyon kurulu olmalıdır.
  • Daha önce sanal hayvanın eski versiyonlarını kurduysanız mutlaka kaldırın..
  • Admin panelinden "SMF_Pets_0.2.zip" extrasını paket kurulumu yaparak kurun.
  • Kurulumda ilk olarak köpek satışa çıkar, diğerlerini (tavşan,fil,aslan,maymun,ördek,kanguru) eklemek için /starter_pets klasörü içerisindeki  dosyaları Sources/shop/pets_breeds klasörü içerisine atın, indirdiğiniz zipli sanal hayvanın  "pet_images" klasörü içerisindeki resimleri ftp nizden Sources/shop/pet_images klasörü içerisine atın..
  • Kurulumdan sonra marketinizin menüsünde sanal hayvan satış linki oluşacaktır, buradan üyelerinize toplamda 7 adet sanal hayvan satabilirsiniz.
  • Sanal hayvanı satın alan kişinin market menüsünde "Sanal Yuva" oluşacaktır, buradan da üye kendi sanal hayvanını yetiştirebilir, son durumunu izleyebilir.
  • Market menüsünde ayrıca "sanal hayvanlar" linkinden de tüm forumda satın alınan sanal hayvanlar görüntülenebilir .
  • Kurulumda sanal hayvanların mutluluk ve açlık durumu 10 olarak belirlenir, bu rakamlar zamanla düşecektir, 0 'a geldiğinde ölürler :) Artırmak içinse marketin extralar bölümünden yiyecek satın alınıp kullanılması gerekir. Tabi bunun içinse önce admin paneli/extra ekle-düzenle bölümünden Yiyecek extrası eklenmesi gerekir.. Yiyecek extrasını kendi zekanıza göre şekillendirip sunabilirsiniz (et,su,ot vs)
  • Extralar bölümünde bir extra daha oluşacaktır, o da "Maksimum Sanal Hayvan sayısı" extrasıdır, onunla da üyelerin satın alabileceği maksimum sanal hayvan sayısını belirleyebilirsiniz.
  • Satın alan üyelerin mesaj profillerinde sanal hayvan iconu oluşur, oradan da üyenin sanal hayvanı izlenebilir..

• Zar Oyunu : Üye 1'den 6'ya kadar sayı tahmin eder, zarı attığında tahmin ettiği sayı gelirse sizin belirlediğiniz oranda para kazanır., .
  • Kullanım :
    1. Eklentideki Prediction.php isimli dosyayı items/ klasörünüzün içerisine atın
    2. Admin panelinden, extra ekleden ekleyin ..Ekleme yaparken üyenin kazanabileceği minimum ve maksimum kredi miktarını girmeyi unutmayın.
    3. Eklentideki Dice_Roll_Animations.zip içerisindeki resimleri items_images/ klasörünüzün içerisine atın.

• Market ve Arcade Oyun Entegresi : Marketinizden oyuncularınız için jeton satabilirsiniz
  • Kullanım :
    1. Forumunuzda Smf Arcade 2.0.7 veya üzeri oyun modunuz ve market modunuz kurulu olması gerekir
    2. Eklentideki Smf_Arcade_Shop dosyasını admin panelinden paket kurulumu yaparak kurun
    3. Admin panelinden Extra Ekle/Düzenleden "Oyun Jetonu" extrasını ekleyin. Ekleme esnasında jetonun geçerli olacağı günüde girmeyi unutmayın. Jetonun kullanım süresi bittiğinde üye tekrar jeton satın almak zorunda.
    4. Üye oyunlara girdiğinde jeton almamışsa tepede jeton alması için uyarı görecektir..

• Avatar Extrası : Marketinizden üyelerinize 3 türlü avatar satabilirsiniz.
  • Kullanım :
    1. Eklentideki buyAvatar extrasını shop/items klasörünüze ftp den atın.
    2. Admin panelinden extra/ekleden ekleyin. Ekleme esnasında avatar yüklemesi için metod soracaktır. 1.Kendi sunucunuzdan 2. Harici Link İle 3. Pc den Uploud İle
    1 nolu metodu üyelere normal izinle açıp, diğerlerini satışla yaptırtabilirsiniz (bir mantık :) )

NOT : Buradaki açıklama bilgileri başka forumlarda paylaşıp alıntı sahibini dipnot olarak düşmeyenlerin, moddaki copright bilgilerini ve çevirmen bilgilerini kaldıran ya da değiştirenlerin forumlarına tez zamanda hackerler üşüşsün diyorum  >:(  :D

Güncellemeler :

25 Şubat 2007
- Korunma extrası eklenmiştir.
Bu versiyonla birlikte üyeler yazdıkları iletilerin kelime veya karakter sayısına göre de para kazanabilecekler..
Extraları admin panelinden kategorize edebiliyoruz..
Kayıt esnasında üyelere para verebiliyoruz..
Üye profilinde kazanılan para görünüyor..
Paket içerisinde yeni extra var..
Extralar daha güvenli ve bahsedilen birçok bug düzeltilmiş.
vs vs

forsakenlad

Dosyanın adını Shop.turkish.php yapacaksın...
Eren "forsakenlad" Yaşarkurt
SMF Friend & Former Team Member

slaytcafe.com

Bu modu bilmeyenler için bir açıklama gereği duydum, çünkü çok eğlenceli güzel bir mod...
İsterseniz modun içeriğini açıklayayım :
Bu modla forumda bir kredili sistem oluşturuyorsunuz.Üyeler kredileri her yeni konu ve her yeni ileti için kazanıyorlar..
Sonra bu kredilerini shop ( ben market olarak çevirdim ) ta değerlendiriyorlar.Nasıl değerlendiriyorlar ?

Forum için extra özellikler satın alabiliyorlar...
Kullanıcı adını değiştirme, görüntü ismini değiştirme, diğer bir üyenin görüntü ismini değiştirme, mesaj sayını artırma, karma puanını artırma ya da başka bir üyenin karmasını ya da kredisini düşürme, online süreni artırma ve bunun gibi birçok özellik..
Bir de isteyenler forumun bankasına kredilerini bırakıp günlük kazanç sağlayabiliyorlar. ( Ben %5 veriyorum  :D )

Bir özellik daha : Belirlediğiniz stok extralar biterse üyeler kendi aralarında satış yapabiliyorlar..

Bayaa bi ilginç ve de eğlenceli bir mod. Neden daha önce bu gündeme getirilmemiş anlamadım doğrusu.
Ben Shop.english dosyasının önemli kısımlarını çevirdim, isteyenler olursa verebilirim, veya nasıl vermem gerekiyorsa biri açıklasın.

Mod bölümündeki açıklamalara göre sanırım tüm smf versiyonlarında kurulabiliyor.Benimki 1.1.rc2 ,ancak ben kurarken Boardindex.template hata verdi, onu da manuel kurdum.Şu an sorunsuz çalışıyor, isteyenler forumdan bakabilir..

$כђiŹøƒ®ΣиiΛ™

ya dostum bu tam bneim aradığım şey. inan böyle bir şey olduğundan haberim yokdu.. ben bir forumda görmüştüm.. bir alman board unda görmüştüm. msj yazdıkça veya konu ekledikçe para kazanıyodun.. sonra  shop larından avatar alabiliodun yada rumuzunu değiştirebiliodun vs.. en son 130 euro para kazanmıştım. :D sanırım burning board du onlaırn kullandıkları. smf dede bunun olması çok güzel. bana türkçeleştirdiğin dosyları gönderirsen sevinirim. bende kurayım foruma :D

zoom

bu modun benzeri vb içinde var ;)

Elmacik

Home of Elmacik

UzunSamsun

Çok iyi bi mod yaw.. Türkçesini paylaşırsan sevinirim.. ;)

husmen73 (Gulhin)

Quote from: adsl on February 04, 2006, 01:38:56 PM
Ya buraya link vermek yasak mı? Ya da maillerinizi özelime atın yollayayım

turkçe dosyanın kimseye zararı olmaz...  gonder linki buraya
-Kurumsal Kimlik Web Tasarım Hizmeti.
Gülhin Portal Sistemi hakkında yorumlarınızı bekliyorum.
SMF
Referanslar --> http://www.gulhin.com/referanslar-portfoy/
-Web Tasarımı ve Tema Tasarımı Sitesi www.gulhin.com
-TOPLU MAİL GÖNDERİMİ --> http://www.toplumailsms.com
E-Ticaret Sistemi yaptırmak mı istiyorsunuz?

tvgozde

teşekkürler dostum  :)

zoom

Quote from: Elmacik on February 04, 2006, 11:49:13 AM
Quote from: zoom on February 03, 2006, 12:53:59 PM
bu modun benzeri vb içinde var ;)

Eeeee ?

önceki mesajlarda birisi başka forumlarda yok igbisinden bişiy demişte onun için dedim

tvgozde

Yukardaki shop yazısını market olarak değiştirmek istiyorum nerden değişebilirim... ???

$כђiŹøƒ®ΣиiΛ™

tşk ler dostum paylaşımın için :D

iyide biz şimdi bunu nasıl kullacağız.. üyeler msj yazdıkça veya konu açtıkça. nasıl puan toplayıp shoptan istediklerini alabilecekler..??  :-\

slaytcafe.com

Dostum, admin panelinde bir bölüm açılıyor, orada genel ayarlar bölümünde her yeni konu ve her yeni ileti için kazanacakları krediyi belirliyorsun, kredi dedim ama sen suffix yazan yere herhangi bir para birimi de yazabilirsin.

Yine admin panelinde üyelerin satın alabilecekleri extraları ( extra olarak çevirdim ) belirliyorsun, zaten modun içerisinde 10-15 tane extra yüklü geliyor..Bunların çevirisini de admin panelinde "extra düzenle / sil" den yaparsın..
Admin panelindeki çeviremediğiniz extraları buraya yazın burdan yardımcı olalım..

slaytcafe.com

Quote from: tvgozde on February 04, 2006, 02:51:26 PM
Yukardaki shop yazısını market olarak değiştirmek istiyorum nerden değişebilirim... ???

Eğer modu kurduysan index.template.php dosyasında şu kodu bul :
<a href="', $scripturl, '?action=shop">Shop</a>

Alttakiyle değiştir..
<a href="', $scripturl, '?action=shop">Market</a>

tvgozde

Tekrar teşekkürler dostum  ;)

slaytcafe.com

Bir de mesajlardaki profilinizde görülen "View Inventory" kelimelerini çevirmek için display.template.php dosyasında şu kodu bulun :
//BEGIN SMFShop MOD 1.31 (Build 7) CODE
         echo "<a href='$scripturl?action=shop;do=invother2;member={$message['member']['username']}'>View Inventory</a><br>";

İstediğiniz gibi çevirin, link üyenin satın aldığı extralara gittiği için ben "Extrasını Görüntüle" olarak çevirdim..

$כђiŹøƒ®ΣиiΛ™

ya dostum. ben sanırım çok beceriksizim. verdiğin dil dosyasını indirdim ama mod u bulamıyorum iyi mi :D mod un ismi smf_shop mu? yada link verebilirmisin sana zahmet.. shop diye aratıyorum ama bulamıyorum  :-[

slaytcafe.com

http://mods.simplemachines.org/index.php?action=download;mod=65;id=12537

Bir uyarı : benim kurulumda Boardindex.template dosyası hata vermişti, onu da manuel değiştirirsin..

$כђiŹøƒ®ΣиiΛ™

bir kez daha tşk ler, uyarıların, bilgiliendirmelerin vs için.. şu modu bir kurmayı deneyeyim bakalım.. becerebilecekmiyim :D

bozkurt18

ben kurdum bu modu ama atılan mesaja baköak istediğim zaman

Unknown column 'money' in 'field list'
Dosya: /home/forumex/public_html/smf/Sources/Load.php(1607) : eval()'d code
Satır: 335

diye bir hata ile karşılaşıyorum yardım edebilirmisiniz lütfen

Advertisement: