Benim Modlar - 02-02.2007 - GenÇTürK

Started by GenÇTürK, April 01, 2006, 11:44:50 PM

Previous topic - Next topic

Cenk

arkadaşlar boardicon u manuel olarak kurdum yanlız
forum ana sayfamda kategori ile ilgili resim için yer çıktı ama RESİM ÇIKMADI herşeyi kontrol ettim ama nafile resim çıkmıyor

ne yapmam gerekiyor

oLgan

P e s i m i s t     z 0 m b i e
http://nerdekalmistik.com

Teknoloji Kurdu

Quote from: fcbursa on April 03, 2006, 04:55:13 PM
forum ana sayfamda kategori ile ilgili resim için yer çıktı ama RESİM ÇIKMADI herşeyi kontrol ettim ama nafile resim çıkmıyor

ne yapmam gerekiyor

tema klasörünün içerisinde "icon" ve "icons" diye 2 tane klasör olacak, sen ikonları "icon" olan klasörün içine atacaksın.
Cici Firefox, Kaka IE

Cenk

Quote from: Teknoloji Kurdu on April 03, 2006, 05:33:15 PM

ne yapmam gerekiyor

tema klasörünün içerisinde "icon" ve "icons" diye 2 tane klasör olacak, sen ikonları "icon" olan klasörün içine atacaksın.

ben zaten icon adlı yeni bi klasör açıp onun içine attım resimleri ama yinede olmadı acaba sorun nedir ya :(:(:(

Teknoloji Kurdu

Quote from: fcbursa on April 03, 2006, 05:43:43 PM
Quote from: Teknoloji Kurdu on April 03, 2006, 05:33:15 PM

ne yapmam gerekiyor

ben zaten icon adlı yeni bi klasör açıp onun içine attım resimleri ama yinede olmadı acaba sorun nedir ya :(:(:(

sen niye açtınki
Cici Firefox, Kaka IE

GenÇTürK

Quote from: fcbursa on April 03, 2006, 05:43:43 PM

sorun yinede sendedir
sitenin adresini ver bi
bi bakalım bakalım
tekrar kontrol et
icon.txt defautl temanın içindemi...
icon.txt içindeki bölüm noları doğrumu...
mesela default 1 olarak ayarlanmış sende nosu 1 olan bölüm olmayabilir
bi kontrol et bakalım

evrimsel

Quote from: doem on April 03, 2006, 04:47:15 PM
teşekürler dostum emegine sağlık
ama birde sorunmu degilmi benmi yapamıyorum sonradan ekledigim katagorideki  bölümü ilk sıraya koydum ve
1 | resim.gif onda cıkmıyor yine alttaki katagorideki 1 bölümde cıkıyor bunun sorunu ne olabilir

hehe sorun bendeymiş son ekledigim için 1 olmuyormuş onun için bölüme yıkladım sonundaki yazıdan anladım numarasını kac oldugunu /index.php?board=58.0  burdaki gibi numara 59 | resim.gif yaptım oldu tşkler kolay yolu arkadaşlar için benim gibi ugraşmasınlar :D

Dostum aynı şey bendede oldu  ama ben çözemedim..Biraz daha kolayca anlatabilirmisin sıralamayı nasıl yaptığını...
Aynı şekilde Bende sadece bir tane gif resmi çıktı  Oda nasıl bulmuşsa kendini Tamda yerine gitmiş :)  Diğer gif ressimlerinin hiç biri çıkmıyor Boyutla bir alakası var mı yoksa  Bilmediğim birşey mi var Yardım ederseniz sevinirim teşekkürler..

GenÇTürK

Quote from: evrimsel on April 04, 2006, 01:43:32 AM
Dostum aynı şey bendede oldu  ama ben çözemedim..Biraz daha kolayca anlatabilirmisin sıralamayı nasıl yaptığını...
Aynı şekilde Bende sadece bir tane gif resmi çıktı  Oda nasıl bulmuşsa kendini Tamda yerine gitmiş :)  Diğer gif ressimlerinin hiç biri çıkmıyor Boyutla bir alakası var mı yoksa  Bilmediğim birşey mi var Yardım ederseniz sevinirim teşekkürler..
Kardeş her bölümün üzerine gelince altta /index.php?board=58.0 veya tıklarsa yukarda adres çubuğunun da /index.php?board=58.0 yazar...burdaki 58 o bölümün numarasıdır...noktadan sonrasını almıyacaksın yane....Çıkan bir tanede default olarak ayarlanmışta o yüzdendir....
bundan sonrasını az çok tahmin ediyosundur...bölüm numarası|bölüm resmi  diye iki satır atlayarak yazıcaksın olup bitcek

evrimsel

Gençtürk Çok teşekkürler..Bir aydır yapmaya çalıştıklarımı senin sayende 2 günde bitirdim...Bunuda çok güzel anladım :) Herşey için teşekkürler

osenmer

Quote from: HarzeM on April 03, 2006, 01:54:07 PM
Quote from: osenmer on April 03, 2006, 12:09:27 PM
1 - forumumuzun üstünde veya altında banner alanları açan bir mod.

2 - birde wysıwyg editör gibi, kopyalanan tüm linkeleri aynen yapıştırabileceğimiz bi mod. :D

1 - "Ad Management Mod" neredeyse seninle yaşıt ;)

2 - Hiç tavsiye etmem. Sana kolaylık gibi görünüyor ama bir çok zararı var. Yükleme süresi, bandwidthi kurabiye canavarı gibi yemesi, veletlerin onu görüp her renkte saçma sapan yazılar yazması gibi. (aynısıyine aynısı. bu ikisi benden. Forumda aratırsan, herkesin aynı şeyi dediğini göreceksin. burada, ve burada)

teşekkürler HarzeM ad management modun hem türkçesini hemde 1.5 versiyonu kurmaya çalıştım ikisinde de index.templata.php dosyasında 440. satırda hata verdi

A table is used because IE 6 just can't handle a div.

bu satırı sildiğim zamanda admin panelden forum seçeneklerine giremedim. merak ettiğim bi konuda bu modları kurduğumuz zaman özelliklerini nereden kontrol edecez, bunun için bir tuş veya satır açılmadı.

ayrıca wysıwyg çok büyük kolaylık olduğunu düşünüyorum hala, benim bandwich sorunum yok. benim gibi düşünenler buna benzer bir mod geliştirildiğinde çok sevinecektir. hatta karşı çıkanlar bile kullanacaktır bence. :D

Harzem

Quote from: osenmer on April 04, 2006, 08:18:44 AM
benim gibi düşünenler buna benzer bir mod geliştirildiğinde çok sevinecektir. hatta karşı çıkanlar bile kullanacaktır bence. :D

Seni anlıyorum tabii ki de, wysiwyg editörü, "reddedilen istekler" bölümünde şu an.
http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=33170.0

İşin alt yapısını çok iyi bilmediğin için sana güzel görünüyor. Ancak bandwidth sorunun olmaması için en az ayda 20 dolar ödüyor olman gerek hostuna. Sınırsız bandwidth veren yerler, tüm dünyada standard olarak dolandırıcı sayılırlar :) Çünkü imkansızdır bu. Her bit için para öderler hosttakiler. Sen de belli bir sınırı geçince ya para isterler ya hosttan atarlar.

Ayrıca, wysiwyg editörü güvenlik açığı oluşturur.

Bu forumda wysiwyg kelimesini aratırsan her defasında beğenilmediğini göreceksin, tabii ingilizcen varsa.

doem

Quote from: evrimsel on April 04, 2006, 01:43:32 AM
Quote from: doem on April 03, 2006, 04:47:15 PM
teşekürler dostum emegine sağlık
ama birde sorunmu degilmi benmi yapamıyorum sonradan ekledigim katagorideki  bölümü ilk sıraya koydum ve
1 | resim.gif onda cıkmıyor yine alttaki katagorideki 1 bölümde cıkıyor bunun sorunu ne olabilir

hehe sorun bendeymiş son ekledigim için 1 olmuyormuş onun için bölüme yıkladım sonundaki yazıdan anladım numarasını kac oldugunu /index.php?board=58.0  burdaki gibi numara 59 | resim.gif yaptım oldu tşkler kolay yolu arkadaşlar için benim gibi ugraşmasınlar :D

evrimsel anlattıgım gibi ve genctürkün dedigi gibi bölüme tıklıyon örnegini yazmıştım 58.0 bu demek 58 bölüm demek sorunu cözmüşsün başarılar ben 1 saatt kurdum olayı

RuHSuZ

Ben Modların 3 tanesını denedım Ve gayet Güzel Çalışıyor Eline Sağlık Kardeş
Türkçe Rap

Greenleaf

Board icon mod unda sorunlar var incelerseniz sevinirim.

GenÇTürK

Quote from: Greenleaf on April 06, 2006, 02:50:50 PM
Board icon mod unda sorunlar var incelerseniz sevinirim.
Kardeş ne gibi sorunlar mesela...
Burda kuranlar oldu ve onlarda çalıştı mod....
Eğer ne gibi sorun olduğunu söylerseniz inceler ve gidermeye çalışırımm

Harzem

Alt bölümler varsa alt bölümlerin çıktığı tablonun sonu kesik oluyor. colspan="3" yazan yeri 4 yapmanı bekliyor ;) Çünkü mod hücre ekliyor, ama alt bölümlerin birleşik olduğu hücreyi bir hücre uzatmıyor. Sorun o sanırım :D

EpsilonMurat

Dostum yaptığın çalışmalar için çook teşekkürler...
Ama ben bu boardicon'u forumuma koymayı çook istiyorum.Bunuda ilk senin sitende gördükten sonra istemeye başladım.Doğruya doğru ama gel görkü 2 haftadır uğraşmama rağmen yapamadım.

Eğer bana msn adresini verirsen çoook mutlu olurum.Yardımcı olursan sevinirim.Eğer sen bana ulasırsan msn adresim sitemin en altında profil kısmında yazıyoo.Yok sen bana ulaş diyosan sana ulasabileceğim adresini sööle ilgilenirsen sevinirim..Pls...Yeniden Teşekkür ederim ilgilenmesen bile bayaa uğraşmıssın...Ellerine sağlıkk

nestb

mesela vbulletinde  konu acarken  Message icon: bolumunden icon u sectiginizde forum un ana sayfasında o icon cıkıyor su sekilde

bu sistemi smf uzerinde yapmamız mumkunmu yada gencturk sen boyle bir mod hazırlayabilirmisin?

GenÇTürK

Quote from: EpsilonMurat on April 07, 2006, 12:24:15 PM
Dostum yaptığın çalışmalar için çook teşekkürler...
Ama ben bu boardicon'u forumuma koymayı çook istiyorum.Bunuda ilk senin sitende gördükten sonra istemeye başladım.Doğruya doğru ama gel görkü 2 haftadır uğraşmama rağmen yapamadım.

Eğer bana msn adresini verirsen çoook mutlu olurum.Yardımcı olursan sevinirim.Eğer sen bana ulasırsan msn adresim sitemin en altında profil kısmında yazıyoo.Yok sen bana ulaş diyosan sana ulasabileceğim adresini sööle ilgilenirsen sevinirim..Pls...Yeniden Teşekkür ederim ilgilenmesen bile bayaa uğraşmıssın...Ellerine sağlıkk
[email protected]

eklersen görüşürüz

Quote from: nestb on April 07, 2006, 05:12:01 PM
mesela vbulletinde  konu acarken  Message icon: bolumunden icon u sectiginizde forum un ana sayfasında o icon cıkıyor su sekilde

bu sistemi smf uzerinde yapmamız mumkunmu yada gencturk sen boyle bir mod hazırlayabilirmisin?

bunun bu konuyla alakası yok sanırım...

Advertisement: