News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Modifikasyonların Manuel Kurulumu - Basitleştirilmiş Anlatım

Started by Arbalot, June 04, 2006, 01:10:10 PM

Previous topic - Next topic

Elmacik

osenmer,
Mod otomatik kurulursa o dediğin komut ile varsayılan temanın klasörüne gider.
Çünkü $themedir değişkeni /Themes/default klasörüne karşılık geliyor.
Ama sen modu manuel ve kendi temana kurduğun için, tabi ki kendi temanın klasöründeki index.template.php dosyasını düzenleyeceksin.
Home of Elmacik

osenmer

teşekkürler elmacık,

birde mesela değiştirilmesi gereken kod o dosya içinde yoksa biz o kısımları değiştirmeden geçmelimiyiz, bu durumda ne yapmalıyız?

Elmacik

Bu durumda benzerlerini aramalısın. Yine bulamıyorsan, o dosyayı silip varsayılan temadan aynı dosyayı o klasöre kopyalayarak yapabilirsin.
Ama bu durumda görüntüde bazı değişiklikler olabilir. Çünkü temayı varsayılana biraz daha benzetmiş olursun.
Home of Elmacik

mgimadu

Merhaba ben paketi yükledim... Ancak Paketi Uygula dediğim zaman işte bakın su hatayı veriyor

2: fopen(): SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid/gid is 4122/100 is not allowed to access /home/kilislim/public_html/Packages/temp owned by uid/gid 33/33
Dosya: /home/kilislim/public_html/Sources/Subs-Package.php
satır: 1476

SMF 1.0.7 kullanıyorum.. neden oldugunu bilen varmı acaba yardım lütfenn
.ıl I love you simplemachines lı.
Forumgil.com - Enter my site.
My Mods        - Enter my Mods.
I wait you SMF 2.0

Arbalot

hostun güvenlik moduna almıs sunucuyu ole bişi işle bunu hostunla gorusmelisin...
safe mode neden açık de...

Elmacik

kilislim,
/Packages klasöründe temp isimli bir klasör yarat ve chmod 777 yap (chmod için sık sorulan sorular)
Eğer öyle bir klasör zaten varsa sil, baştan oluştur ve chmod 777 yap.
Sonra modu kurarsan kurulacaktır.
Home of Elmacik

mgimadu

Abi hepsi başarılı oldu diyor, daha sonra ftp şifremi yazıp devam deyince

2: fopen(): SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid/gid is 4122/100 is not allowed to access /home/kilislim/public_html/Packages/temp owned by uid/gid 33/33

diyor :-[
I wait you SMF 2.0

Elmacik

O zaman hepsi başarılı dedikten sonra devam tuşuna tıklamadan önce yukarıda dediğim şeyi yap sonra devam tuşuna tıkla.
Home of Elmacik

mgimadu

Merhaba,

Senin dediklerini  aynen uygulkadım, daha sonra hepsi başarılı dedi, dediklerini tekrar uyguladım.. devama basınca yine aynı sayfa geldi... Bende tekrar devama basıyorum bakın bu sayfa geliyor..

I wait you SMF 2.0

Harzem

Quote from: Arbalot on June 15, 2006, 03:37:08 AM
hostun güvenlik moduna almıs sunucuyu ole bişi işle bunu hostunla gorusmelisin...

Bunu denedin mi? Doğru sebep bu.

[-Delete-]

helal olsun güzel bi anlatım bakl ben bunu anladım işte :) elmacık yanlış anlama seninki zaten güzel ama aklımız uzun yazıda karışıyo :P böle bi anlatımdan sonra elmacık ın paylaştığı anlatım artık anlaşılır olacaktır. tekrar teşekkürler ;)
Pess..!

mgimadu

Quote from: HarzeM on June 16, 2006, 07:57:27 AM
Quote from: Arbalot on June 15, 2006, 03:37:08 AM

Bunu denedin mi? Doğru sebep bu.

1.1RC2 ye geçtim sorunum ortadan kalktı tşkler yardımınız için..
I wait you SMF 2.0

Elmacik

kilislim, bence sen benim dediğim bir şeyi yanlış yapıyorsun :-\
Home of Elmacik

mgimadu

Quote from: Elmacik on June 17, 2006, 08:31:01 AM
kilislim, bence sen benim dediğim bir şeyi yanlış yapıyorsun :-\

Olabilir abi, bende bilmiyorum nerede yanlıs yaptıgımı ama artık oluyo düzeldi yani  :-*
I wait you SMF 2.0

T@LH@

Kurulum anlatılmıs lakin kaldırımda sanırım tam tersi ancak benim default temamda kurulu modlarım var tam tersini denediğimde kodları bulamıyorum kelimeleri parcaladım yine aynı sorun ...

Arbalot

evet kaldırmak ta tam tersi yanlız kaldırırken <add></add> arasında ki kodları arıyacaksın vs vs...

T@LH@

Quote from: Arbalot on June 19, 2006, 02:13:33 PM
evet kaldırmak ta tam tersi yanlız kaldırırken <add></add> arasında ki kodları arıyacaksın vs vs...

member colorlink paket yuklemede varmıs gözüküyor lakin dosyları acdığımda hicbisisi yokdu manule kurdum ve su an hicbir sorun yok bir kac nick renklerini değiştirmedi sanırım onlarda online olunca düzelir ...

sorum su kodları dosyalarda olmadığı halde paket yuklemede nasıl var gözküyor ?

ikincisi ise benim bazı dosylarım cifter cifter yani mesela display.php ve display.php- bazı dosylarım bu sekilde yani cizgi olan yerde yaklasık işareti varda benim klavyede cıkmadı bi turlu işde dosylarım neden bu sekilde ciftli bunların ciftini silersem sorun cıkar mı ?

Arbalot

şimdi modun kurulu gozukmesinin sebebi packages klasorundeki dosyalarda kaydının olmasıdır senin için bi sorun yoksa sistem içinde bir sorun yoktur...
2. soruna gelince  yanında ~ işaret olan dosyalar yedek dosları die biliyorum ben değişiklik yapamdan onceki halin...ama  yine de tam emin değilim...

do1LaToR

ben dokumanı okuyarak ilk defa manuel mod kurulumu yapacam fakat <code>VisualWarningPdb.php</code> de bu php dosyasını sitede bi ere attım ve sonra tarayıcıyla actım bana Fatal error: Call to undefined function: db_query() in /home2/anilpala/public_html/VisualWarningPdb.php on line 44 dedi sorun ne olabilir??

Arbalot

o dosyanın içeriğini bir yazabilirmisin?
neymiş bakalım bir...

Advertisement: