Modifikasyonların Manuel Kurulumu - Basitleştirilmiş Anlatım

Started by Arbalot, June 04, 2006, 01:10:10 PM

Previous topic - Next topic

do1LaToR

// Insert the settings.
foreach ($toSet as $key => $value)
   db_query("
      INSERT IGNORE INTO {$db_prefix}settings
      (`variable`, `value`)
      VALUES ('$key', '$value')", __FILE__, __LINE__);

bu boyle hadi bunu bosver manuel kurulum için farklı bir modu denedim
(yeni uyeleri hoşgeldin mesajı) bu modda da package info da denenleri yaptım xml dosyasını kurmam lazımdı sonra(<modification type="file" reverse="true">pm.xml</modification>) pm.xml i actım orda yazan <search position="before"><![CDATA[// Admin gets informed here...
      adminNotify('approval', $memberID, $regOptions['username']);
   }
]]</search>
   <add><![CDATA[// Mesaj bilgileri
   $pmfrom = array(
      'id' => 1,
      'name' => 'Site Yöneticisi',
      'username' => 'Site Yöneticisi'
   );
   $pmto = array(
      'to' => array($memberID),
      'bcc' => array()
   );

// Hoşgeldin mesaj ayarları:)
   sendpm($pmto, 'Hoşgeldiniz!!!', 'Sitemize üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Bol eğlenceler dileriz.', 0, $pmfrom);]]</add>
   </operation>
</file>
bundaki kodu eklemek için subs-members.php yi actım ve subs-members daki o ksım su hale geldi
// Admin gets informed here...
      adminNotify('approval', $memberID, $regOptions['username']);

// Mesaj bilgileri
   $pmfrom = array(
      'id' => 1,
      'name' => 'Site Yöneticisi',
      'username' => 'Site Yöneticisi'
   );
   $pmto = array(
      'to' => array($memberID),
      'bcc' => array()
   );

// Hoşgeldin mesaj ayarları:)
   sendpm($pmto, 'Hoşgeldiniz!!!', 'Sitemize üye olduğunuz için teşekkür ederiz. Bol eğlenceler dileriz.', 0, $pmfrom);
   }
herşey normal die dusunurken bir de baktım ki çalışmıo mod calışması için ne yapmam gerekir

RuHSuZ

Öncelikle Bütün Anlatımlar İçin teşekkür Ederim Ve Ayrıca Hüsmen Kardeşime de Çok Çok Teşekkür ederim harikasınız Arkadaşlar Bende Manuel Kurulumu Yapmayı Başardım Sonunda :)
Türkçe Rap

Arbalot

do1LaToR bunu modun yazarı ile gorusmen gerekiyor...

GökTuğ

Eyvallah güzel anlatım. Hazır kurulum yapmaktansa elle kurulum yapmak bence daha iyi. Bu sayade neyin ne olduğunu anlamak daha kolay.

ahmet_gd

beyler kızmayın ama benim ki 1.1 rc2 ama  bir türlü banner mod bulamadım reklam yapacam anlasmayı yaptım ama yok bir türlü yapamadım bana şunu çalısacağı bir şekilde linki verirmisiz isterseniz msn adreside verim ama yardımcı olun lütfen
www.dijitalgrup.org Hepinizi Bekleriz.

2 Modifikasyonum:

Msn Durumu 1.0 : Msn Durumunuzu Forumda Gösterir (1.1RC2)
Arka Fon Müziği  : Kullanıcı İstediği Müziği Kendi Profiline Girildiği Anda Çalırmasını Sağlar (1.1RC2)

Önemli:ahmet_0734@hotmail Olarak Kullandığım Adresi Artık Kullanmıyorum. [email protected] 'u Kullanıyorum.

Arbalot

kardeş badboyun modifikasyonları arasında Banner Management diye bir mod var onu indir
daha sonra admin panelinde paketlere gel yeni paket yukle de paket yuklendikten sonra uygula de ve admin panelini biraz kurcala uyguladıktan sonra...

ahmet_gd

ha işte ora nere link bulamıyorum linki buraya yapıstırımısınız ben bi bulsam ztn kodlardan yapmaya çalsırım

2 Modifikasyonum:

Arka Fon Müziği  : Kullanıcı İstediği Müziği Kendi Profiline Girildiği Anda Çalırmasını Sağlar (1.1RC2)

Önemli:ahmet_0734@hotmail Olarak Kullandığım Adresi Artık Kullanmıyorum. [email protected] 'u Kullanıyorum.

ahmet_gd

sağolun ama ben onu mod suz yaptım index.template.php dosyasına yazdım oldu ama yazılar buyudu onu nasıl hallederim acaba

2 Modifikasyonum:

ahmet_gd

2 Modifikasyonum:

Arbalot

ahmet_gd

2 Modifikasyonum:

ahmet_gd

Buradan hiç kimse 1.1 rc2 helios multi ile uyumlu yapmadımı yapan varsa bana yolalsaolamz mı?

2 Modifikasyonum:

ment36

amma zor mus  :D
en sonunda yapabildim

cok tesekürler usta anlatim icin

ellerine dert görmesin

Saygilar

STRONGHOLD

Dostum Ellerine Sağlık. Turkish Sticky modunu bu yolla kurdum. Elmacik'a da sana da teşekkürler  ;D

keal

Abi bi sorum olcak.
$themedir Bu nedir?
ben mesela col atesine yüklicem diyelim bi modu manuel yapabilirim ama ben istiyorumki o "$themedir" yerine ne gelicekse yazalım defaulttaki indexçtemplate.php yi falan düzeltmesin col atesindekini düzeltsin ::)
Böyle bişey mümkün mü?

Anlatamadıysam söyleyin daha açıklayıcı anlatmaya çalışırım :D
www.solararea.net

SMF 1.1 RC2
Çöl Ateşi teması

Elmacik

@keal, dediğin şey teorik olarak mümkün ama hemen hemen hiç bir temada işe yaramaz.
$themedir yerine $boarddir/Themes/colatesi  (örnek...)
Home of Elmacik

keal

Quoteposition="before" Aranacak kodların eklenecek kodlardan sonra olacagını anlatıyor...

Quote<file name="$themedir/index.template.php">
---> İndex.template.php dosyasını açıyoruz

Quote from: operasyon başlıyor<operation>
Quote<search position="before"><![CDATA[
// Show the menu here, according to the menu sub template.
   template_menu();]]></search>
  ---->// Show the menu here, according to the menu sub template.
   template_menu();diye arama yapıyoruz

Quote<add><![CDATA[echo '<br /><table align="center" width="100%"><tr><td class="catbg" align="center">Manuel Mod Kurulumu</td></tr></table>';
]]></add>
---> hemen sonra echo '<br /><table align="center" width="100%"><tr><td class="catbg" align="center">Manuel Mod Kurulumu</td></tr></table>'; bu kodları ekliyoruz

Abi üstteki dediğinle alttaki birbirine zıt mı oluyor, yoksa gece olduğundan dolayı benim kafam mı karıştı? ::)
www.solararea.net

SMF 1.1 RC2
Çöl Ateşi teması

cairnebh

ya ben shoutbox tr yi manuel .mod olarak kurdum ama şu hata çıktı birden :'(

Parse error: parse error, unexpected $ in /home/www/wapworld.awardspace.com/forum/Sources/Subs.php on line 3428

neden kaynaklanıyo bu acaba?
Subs.php nin 3427 ve 3428. satırında şunlar var:

// Remove special accented characters - ie. sí.
$clean_name = strtr($filenam

ne yanlış acaba?

cairnebh

Subs.php nin yedeğini almıştım onu geri yükledim oldu,ama ondan önce tüm yaptığım manuel shoutbox ayarlarını tek tek sildim.

Subs.php de şu koddan sonrası yok olmuş nası olduysa,neyse ben bi daha deniyeyim.

Quote// Remove special accented characters - ie. sí.
   $clean_name = strtr($filenam

Advertisement: