News:

SMF 2.1.4 has been released! Take it for a spin! Read more.

Main Menu

adres satırının başındaki resim (logo)

Started by bozkurt18, June 17, 2006, 06:49:44 PM

Previous topic - Next topic

bozkurt18

mozilla tarayıcı kullananlarda mutlaka çıkar ie de bazen çıkıyo bazwen çıkmıyo.
demek istediğim şu, mozilla tarayıcı ile deneyelim mesela .
http://www.simplemachines.org/community/index.php?board=76.0 girelim ve bu satırın başındaki logonun benim forumumu açtıgımdada çıkmasını istiyorum.
bilgilerinize arz olunur.

Sindorf

Ben anlamadım bozkurt18... belki resimlerle açıklasan daha güzel olur...

Bu arada zaten firefox dışında bir tarayıcı kullanma şansım yok ;) Onunla deniyorum, fakat demek istediğini anlamadım yine de...

keal

abi firoxtan girince adres çubuğunun yanında smf nin işareti olan değirmen çıkıyor ya ondan bahsediyor onu nasıl yaparız diyor? anladığım kadarıyla
www.solararea.net

SMF 1.1 RC2
Çöl Ateşi teması

Arbalot

sitede bir konu vardı bununla ilgili bulabilirse ne mutlu ona bulmazsa konu ile ilgili ve bilgili bi kişinin gelmesini beklicek...

Sindorf

favicon dosyası mı? :) Amanın...

index.template.php dosyasına <head> <head> tagları arasında herhangi bir yere şunu ekleyin...

(örn:

</head>

kısmından hemen önce...)

<link rel="shortcut icon" href="', $scripturl, '"/favicon.ico />

Daha sonra forumunuzun içine favicon.ico dosyasını atın (tabii önce yaratmanız gerekir :))

Bu kadar :D

Arbalot

Quote from: Arbalot on June 17, 2006, 08:01:44 PM
bulmazsa konu ile ilgili ve bilgili bi kişinin gelmesini beklicek...

konu ile ilgili ve bilgili kişi de geldi iste sağolasın kardeşim...

Sindorf

2 saniye index.template.php dosyasına baktım :) sen mesaj atmışsın o arada ;)

Arbalot

o zaman bana sunu acıkla ilk kurulum yaptıgımızda ampul resmi cıkıyor onu nerden alıyor?

keal

Abiler aşmış  :D :D

peki size bişey sorma istiyorum hide board modunu yükledim ama admin panelinde onla ilgili bişey göremedim
Türkçeleştirilmiş modlardan baktım ama sadece açıklaması yazıyordu admin panelinde nerde olduğu yazmıyordu :D Biliyorsanız söyler misiniz acaba şimdiden teşekkürler
www.solararea.net

SMF 1.1 RC2
Çöl Ateşi teması

bozkurt18

Quote from: Sindorf on June 17, 2006, 08:07:11 PM
favicon dosyası mı? :) Amanın...

index.template.php dosyasına <head> <head> tagları arasında herhangi bir yere şunu ekleyin...

(örn:

</head>

kısmından hemen önce...)

<link rel="shortcut icon" href="', $scripturl, '"/favicon.ico />

Daha sonra forumunuzun içine favicon.ico dosyasını atın (tabii önce yaratmanız gerekir :))

Bu kadar :D
kusura bakma cevap yazamadım başka şeylerle ilgileniyodum. hemen deniyorum. cevap yazarım yaparsam/yapamassam.

Sindorf

Quote from: Arbalot on June 17, 2006, 08:17:40 PM
o zaman bana sunu acıkla ilk kurulum yaptıgımızda ampul resmi cıkıyor onu nerden alıyor?

öyle bir şey çıkmıyor canım ;) şimdi bana forum kurdurma tekrardan :) yoksa çıkıyor mu? :D

Düzenleme: çıkmıyor :D

Arbalot

nasıl forum kuruyorsun ben bilmiyorum ki :D

Sindorf

keal

valla ben hiç bişey yapmadım ama firefoxta bi dosya kağıdı gibi bişey çıkıyor :D :D
www.solararea.net

SMF 1.1 RC2
Çöl Ateşi teması

Sindorf

Quote from: keal on June 17, 2006, 08:31:36 PM
valla ben hiç bişey yapmadım ama firefoxta bi dosya kağıdı gibi bişey çıkıyor :D :D

Firefox temana göre değişir işte o dosya kağıdı ;)

Arbalot

tamam sustum o firefox un bi zımpırtısıymış...
gelme üzerime lütfen sonra ilerde cıkarım karsına bi zamanlar favicon.ico yu bilmeyen ama gururlu bi genc vardı derim bak...

bozkurt18

yalnız bu ico dosyasının boyutu tam olarak ne olması gerekiyor.birde ftp den nereye atacagız. /images klasörünemi yoksa direk forumun bulundugu klasöremi.

Arbalot

, $scripturl, ' diyor yani buda demek oluyor ki direk forum ana dizinine...

Sindorf

Direkt forumun bulunduğu klasöre atacaksın ;)

Quote from: Arbalot on June 17, 2006, 08:33:08 PM
tamam sustum o firefox un bi zımpırtısıymış...
gelme üzerime lütfen sonra ilerde cıkarım karsına bi zamanlar favicon.ico yu bilmeyen ama gururlu bi genc vardı derim bak...

aman Arbalotçuğum yapma gözünü severim :D Sen biliyorsundur bunu ama üşenip yazmak istememişsindir... ;) :)

bozkurt18

Quote from: Arbalot on June 17, 2006, 08:35:00 PM
, $scripturl, ' diyor yani buda demek oluyor ki direk forum ana dizinine...
o tamam  da ben photoshopta .ico uzantılı resim yapamadım. gif yaptım onu atsam olurmu.
.ico uzantısı yapmam için seçenek çıkmadı birde boyut önemli değilmi 25*25 px yaptım.

Advertisement: