Yeni sürümlere güncelleme (upgrade) nasıl yapılır?

Started by 4LP3RUZ1, June 26, 2006, 11:29:35 AM

Previous topic - Next topic

a11

online color moderatörü kurdum manuel olarak..
veritabanı hatası verdi. yukarıda söylediğim gibi birşeydi.

Forum 1.1.2 ama veritabanı 1.1.1 olarak görüyor.( bunun gibi birşeydi sanırım. )

dijital

rc3 ten 1.1.2 ye gectim asagıdaki hatayı aldım dil dosyaları yüklendi eksiksi olarak neden olabilir...

Fatal error: Call to undefined function: show_topofpageads() in /home/forummek/public_html/forums/Sources/Load.php(1726) : eval()'d code on line 290

trcharlom

pekı bu guncelle yapıldıktan sonra sıtenın herşeyı gıdıyormu yuklenen tum paketler flaan gıdıyorsa eskı halına nasıl getırırız aket ve modullerıyle bırlıkta ? yanı değişiklik yapmadan guncelleme nasıl yapılır ?  
[nofollow]

Huzeyfe

evet kurmuş olduğunuz modlar gider sürüm farklılığ nedeniyle modların sürümünü de değiştirmeniz gerek
Bazı zamanlar vardır dostluğun, sevginin göstergesidir. Yürek yüreğe değer. Sadık dost EBUBEKİR mağarada yılan deliğine ayağını kapattığında, miracı duyunca " EĞER O SÖYLÜYORSA DOĞRUDUR" dediğinde yüreği Allah dostunun yüreğine dokunmuştur.

SiveroN

Quote from: trcharlom on March 07, 2007, 09:14:41 AM
pekı bu guncelle yapıldıktan sonra sıtenın herşeyı gıdıyormu yuklenen tum paketler flaan gıdıyorsa eskı halına nasıl getırırız aket ve modullerıyle bırlıkta ? yanı değişiklik yapmadan guncelleme nasıl yapılır ? 

Merhaba..

@trcharlom

Ftp nizdeki Forum dizinindeki Packages klasörünün icinden Paketlerinizi bilgisayarınıza yedekleyebilir.

Daha sonra package-info.xml deki install ve uninstall satırlarındaki sürümler listesine upgrade ettiginiz sürümü yazıp paketlerden yükleyerek tekrar kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Huzeyfe

Selamun aleykum
Ben rc2den rc3'e geçmiştim uzun zaman önce dün tabloları en iyi hale getire bastım ve herşey mahvoldu veritabanı hatası verdi ardından 1.1.2 dosyalarını atıp upgrade işlemi yapmaya çalıştım ama dünden beri hiçbir sonuç alamadım hep hata hep hata ayaralari_onar.php yapıyorum hata veritabani_geri_yukle.php yapıyorum hata ne yapmam lazım

Şu an ki hata: Can't open file: 'smf_messages.MYI' (errno: 144)
Bazı zamanlar vardır dostluğun, sevginin göstergesidir. Yürek yüreğe değer. Sadık dost EBUBEKİR mağarada yılan deliğine ayağını kapattığında, miracı duyunca " EĞER O SÖYLÜYORSA DOĞRUDUR" dediğinde yüreği Allah dostunun yüreğine dokunmuştur.

Elmacik

Eğer aldığın hata bu ise çözmesi çok basit. Dokümantasyonda "hata mesajları ve çözümleri" başlığında var bu sorun ve çözümü. Yine de söyleyeyim; şu SQL sorgusunu çalıştırıp upgrade işlemini öyle yap:
REPAIR TABLE smf_messages;
Home of Elmacik

Huzeyfe

Dediğinizi aynen yaptım üstad şu an 1.1.2 görünüyor kontrol edeyim bakalım

Elmacik

Home of Elmacik

Huzeyfe

Sağolasın Hocam başarı ile 1.1.2'ye geçtim Allah razı olsun

memur

Merhaba siteden indirdiğim upgrade ve dil dosyaları 0 kb olarak iniyor içi yok nedeni ne olabilir?

denizonline

upgrate yaptık fakat modlar calısmadı kaldırmamada ızın vermıyor ne yapabılırım
tesekkurler

oziturka

bişi soracam abi ben şimdi bunu güncellesem temada bozulm olur r3 kullanıyom ama tema default tema sadece renklerini değiştirmişitim kodlarla
isteye bi baksın www.emrealtugfan.net/forum

asi_b_boys

Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

bu uyarı alıyorum!!!

Qarizma

merhaba,1.1rc3 kullanıyorum ,önce şunu sorayım 1.1.2 yevdirek upgrade dosyasını bulamadım linkini verebilirseni iyi olur,ayrıca 1.1.1 upgrade zipli dosyayı açıp ftp ye aynen attığımda eski dosyalarla değiştirdi ve forumu tekrar çalıştırdığımda upgrade.php dosyasını çalıştırmaya gerek kalmadan(forumda upgrade.php dosyasını çalıştırın çıkan mesaja tıklayın hepsi bu kadar denmiş) sürümün 1.1.1 olduğunu gördüm,sorrun da yok,bu normal midir?
şöyle bir sıra mı takip edilmeli upgrade işleminde;
1.1.rc3  -1.1.1 --- 1.1.2  upgradeleri sıra ile mi yapılmalıdır?
diğer sorunum da 1.1.rc3 e tinyportal paketi ekledim admin de tiny portal kısımı boş görünüyor,temaları da değiştirince tiny portal çalışmıyor ve sadece bir ana sayfa çıkıyor,ayar mı yapmak lazım?ne lazım sa yardımcı olursanız sevinirim...selamlar..

yusufreis

ben en ust surme guncellestırcem ama tema edıtlemıstım onlar ne olcak temayı nasıl kurtarrım

burakco

arkadaşlar admin panelinden 1.1.1 sürümünü 1.1.2 sürüme update etmiştim ama, veritabanının hala 1.1.1 olduğuna dair bi hata alıyorum.

konuda yazan gerekli upgrade dosyalını verilen linkte bulamadım, bana linkini vermeniz mümkün mü? şimdiden teşekkürşer kolay gelsin herkese....

poolman

1.1.rc ten 1.1.2 ye forumumu upgrade etmek istedim ama şu hatayı aldım nasıl düzelteceğimide bilmiyorum suanda foruma  girilemiyor lutfen yardım edebilrimisiniz.

Sources/Load.php(1726) : eval()'d code on line 187

albayrak

arkadaşlar yardım lütfen forumumu rc3 ten 1.1.2 ye upgrade ettim  sitemin adresini explorer a yazdıgımda şu hatayı alıyorum :
Upgrading the forum...
Don't worry, we will be back shortly with an updated forum. It will only be a minute ;).

birde upgrade ederken http://www.siteadresi.com/smf/upgrade.php [nofollow]   yazdıktan sonra Sayfa görüntülenemiyor hatası veriyor adreskısmındada yazan şu :
http://www.siteadresi.com/smf/upgrade.php?step=1;backup=1;maint=1;debug=1;stats=1;substep=27 [nofollow]

yenile desemde atnı şekilde sayfa görüntülenemiyor yazıyor ustalar sizlere sesleniyorum lütfen yardım  mail: [email protected]

not mevcut db enson baktıgımda rc3 te iken 80 mb idi..
[nofollow]

antitezz

Quote from: albayrak on June 09, 2007, 05:45:02 AM
arkadaşlar yardım lütfen forumumu rc3 ten 1.1.2 ye upgrade ettim  sitemin adresini explorer a yazdıgımda şu hatayı alıyorum :
Upgrading the forum...
Don't worry, we will be back shortly with an updated forum. It will only be a minute ;).

birde upgrade ederken http://www.siteadresi.com/smf/upgrade.php   yazdıktan sonra Sayfa görüntülenemiyor hatası veriyor adreskısmındada yazan şu :
http://www.siteadresi.com/smf/upgrade.php?step=1;backup=1;maint=1;debug=1;stats=1;substep=27

yenile desemde atnı şekilde sayfa görüntülenemiyor yazıyor ustalar sizlere sesleniyorum lütfen yardım  mail: [email protected]

not mevcut db enson baktıgımda rc3 te iken 80 mb idi..
bendede aynı hatayı verdi.. yardımm..

Advertisement: