News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Yeni sürümlere güncelleme (upgrade) nasıl yapılır?

Started by 4LP3RUZ1, June 26, 2006, 11:29:35 AM

Previous topic - Next topic

Forumlarimiz.com

Upgrading...
Updating Settings.php... Successful.
Updating and creating indexes... Unsuccessful!

This query:
ALTER TABLE smf_smileys
ORDER BY LENGTH(code) DESC;
Caused the error:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '(code) DESC' at line 2

button var Try Again Diye Tıklıyorum Ama Malesef geri aynı sayfaya atıyor
www.sicaksohbet.org Sohbet Siteniz/ www.sohbetcok.com Düzeyli Sohbet Siteniz....  Msn İfadeleri www.msndiyari.com
www.forumlarimiz.com Forum Siteniz
www.bilmeceler.org  ilk forum bilmece :)

mustify

Quote from: alperuzi on June 26, 2006, 11:29:35 AM
Soru:Forum sürümümü yeni bir versiyona nasıl yükseltirim/güncellerim ?
Cevap: Öncelikle:
1) Downloads bölümünden yükseltme yapmak istediğiniz sürüme ait upgrade paketini indirin. Dikkat edin, update değil, upgrade. Mesela forum sürümünü 1.0.5'ten 1.1 RC1'e güncellemek istiyorsunuz. Örnek dosya adımız budur: smf_1-1-rc1_upgrade.zip
2) Daha sonra dil dosyaları bölümünden güncelleme yapmak istediğiniz sürüme ait Türkçe dil dosyalarını indirin. (Forumu Türkçe kullanıyorsanız tabi) Örneğimizdeki dosya adı: smf_1-1-rc1_turkish.zip
Şimdi elimizde iki adet paket var. Bunları dilersek bilgisayarımızda paketten çıkarabilir, dilersek de (cPanel'i olanlar için) sitemize yükleyip doğrudan sunucu üzerinde paketten çıkarabiliriz.
Şimdi en basiti olan birinicisini yapalım. Bu iki paketin içindekileri Winzip veya benzeri yardımıyla bilgisayarımıza çıkartıyoruz. Sonra aynen olduğu gibi sitemize yüklüyoruz. (FTP veya benzeri ile)
Eski dosyaların üzerine yazıyoruz.
3) Son olarak upgrade.php isimli dosyayı çalıştırıyoruz. Ör: http://www.site.com/forum/upgrade.phpBunu açınca bir tane düğme çıkacak. Ona basın yeter :)
Yeni sürümünüz hayırlı olsun. upgrade.php dosyasını silmeyi unutmayın.

Notlar:

• Güncelleme işlemi ileriye doğru olur. 1.1.x sürümlerinden 1.0.x sürümünlerine geri dönemezsiniz!
  • Bu işlemle kessinlikle forumununzdaki mesajlar, konular, bölümler, vs. silinmez, kaybolmaz.
  • Kurulu bazı modifikasyonlar çalışmayabilir, modifikasyonların konularını okumanızda ve güncelleme işlemi öncesinde bütün modifikasyonlarınızın çalışacağından emin olmanızda fayda vardır. En doğrusu upgrade yapmadan önce tüm modifikasyonları kaldırmaktır.
  • Kurulu temalar için de aynı şey geçerlidir.
  • Önemli güvenlik güncellemeleri (mesela 1.1'den 1.1.1'e veya 1.1.1'den 1.1.2'ye) modifikasyon paketi olarak da yüklenebilir. Paketler sayfasındaki uyarıyı izleyin.

Önemli: SMF 1.1 RC3 sürümünde eklenen UTF-8 çevirimi işlemini uygularken dikkatli olun, veri kaybına yol açabilirsiniz!

BEnmi yanlış Biliyorum Yoksa dosyalarmı yanlış Smf Download Bolümünde Upgrade Paketini indirdiğim zaman Update Paketi iniyio Update Paketini indirdiğim zaman ise Upgrade Paketi iniyo

Bi Yanlışlık mı war acaba??

starback

bende de 1,1,2 den 1,1,3 e yükseltirken şu hatayı alıyorum

The upgrader found some old or outdated language files.

Please make certain you uploaded the new versions of all the files included in the package, even the theme and language files for the default theme.

Click here to try again.

4LP3RUZ1

Upgrade yapmadan önce en son versiyon dil dosyalarını indirip yüklemeyi deneyin. Dil dosyalarınız eski diyor o mesajda.
Frozen frogs are back :(

starback

teşekkürler alperuzi. dil dosyasını güncelleyince sorunsuz güncelleme yaptı.

zough

Quote from: antitezz on June 09, 2007, 11:56:46 AM
Quote from: albayrak on June 09, 2007, 05:45:02 AM
arkadaşlar yardım lütfen forumumu  upgrade ettim  sitemin adresini explorer a yazdıgımda şu hatayı alıyorum :
Upgrading the forum...
Don't worry, we will be back shortly with an updated forum. It will only be a minute ;).

bendede aynı hatayı verdi.. yardımm..
bendede aynı hata var hatta sitem şu an açılmıyor..yardım acil lütfen

HoT_sOuRcE_

Korkma site şu anda upgrade ediliyor biraz beklemelisin bir kaç dakika alır diyor

bunun sebebi dosyaları ftp ye attıktan sonra

http://www.siteadı.com/upgrade.php yi çalıştırmamış olmanız sanırım

bunu tarayıcınızla açın oradaki işlemi tamamlayın sorun kalmayacaktır ;)
Ne Mutlu Türk'üm Diyene!!!

Bursa Gazi Anadolu Lisesi İnternet Sitesi ve Forumu
Forumuma Üye Olabilmek İçin Bursa Gazi Anadolu Lisesi Mensubu Olmanız Gerekli!

4LP3RUZ1

upgrade dosyasındakileri tekrar upload etmeyi deneyin, upgrade.php'nin takılması çoğu zaman düzgün yüklenmediği için oluyor.

zough

denedim dediğinizi alperuzi ve şu hata veriyor şimdide

Updating and creating indexes...
Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in D:\home\turkiyeyasam.org\httpdocs\forum\upgrade.php on line 1246

bunun için ne yapabilirim acaba?

4LP3RUZ1

upgrade.php'nin içinde set_time_limit(300) diye bir satır olması lazım, onu 600 veya 1200 gibi yükseltip tekrar dene, olmazsa 0 yapıp dene.

witchkingofangmar

Quote from: Forumlarimiz.com on June 27, 2007, 08:51:50 AM
Upgrading...
Updating and creating indexes... Unsuccessful!

This query:
ALTER TABLE smf_smileys
Caused the error:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '(code) DESC' at line 2

button var Try Again Diye Tıklıyorum Ama Malesef geri aynı sayfaya atıyor

bu sorunu çözebilen varmı arkadaşlar aynı sorun bende de var ve hala upgrade yapamadım

Elmacik

@witch ve Forumlarimiz.com, upgrade.php dosyasını açın.
Code (Bul) Select
Code (Değiştir) Select
ORDER BY code DESC;

Sonra upgrade'i tekrar çalıştırın sorunsuz çalışacaktır.
Home of Elmacik

nickimyoq

SMF Upgrade Utility
The upgrader found some old or outdated language files.

Please make certain you uploaded the new versions of all the files included in the package, even the theme and language files for the default theme.

Click here to try again.

diyor :( dediğinizi yaptım farklı bişey yapmadım

HoT_sOuRcE_

bu upgrade te eski yada tarihi geçmiş dil dosyaları bulmuş yeni versiyonun dil dosyalarını upload edip tekrar dene diyor ;)
Ne Mutlu Türk'üm Diyene!!!

Bursa Gazi Anadolu Lisesi İnternet Sitesi ve Forumu
Forumuma Üye Olabilmek İçin Bursa Gazi Anadolu Lisesi Mensubu Olmanız Gerekli!

nickimyoq

tamam uft-8 yüklemem gerekiyormuş ben diğerini yüklemişim
saolun halloldu

Paradoks

1.1.2 den 1.1.3 sürümüne güncelledim. Sorun çıkar diye çok korkuyordum ama gerçekten de çok kolay ve sorunsuz oldu. Teşekkürler :)

edys

Selam arkadaşlar yazılanları okudum ne yapacağıma karar veremedim ve sizden yardım sitiyorum benim forumun bilgileri bu banladıklarım bir şey yapıyor geri geliyorlar sonra geri banlıyorum gidiyorlar bende düşündüm smf sürümünümü güncellemeliyim.

hxxp:imageshack.us [nonactive]

işte bu ve neler yapmalıyım linkleriyle beraber anlatandan allah razı olsun dicem çünkü pekde bu konulardan anlamıyorum.
Sizin yardımlarınızı bekliyorum

Advertisement: