News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Yeni sürümlere güncelleme (upgrade) nasıl yapılır?

Started by 4LP3RUZ1, June 26, 2006, 11:29:35 AM

Previous topic - Next topic

aypare70

arkadaşlar sorunum çözülmüştür
aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar için yazıyorum

Bu soruna İzinler neden oluyormuş. Paket seçeneklerine gelin tüm dosyaları yazılabilir şekilde yapılandır deyin.Sonra bu hata ile karşılaşmazsınız,bilginize....

nypdblue58

Quote from: Elmacik on September 07, 2007, 12:50:25 PM
@witch ve Forumlarimiz.com, upgrade.php dosyasını açın.
Code (Bul) Select
ORDER BY LENGTH(code) DESC;
Code (Değiştir) Select
ORDER BY code DESC;

Sonra upgrade'i tekrar çalıştırın sorunsuz çalışacaktır.

upgrade.php nini içinde böyle bir kod yok benmi körüm

hangi satırda ?
www.technodroom.org
www.ayazagaspor.com

OzqaN

Quote from: nypdblue58 on November 08, 2007, 11:17:08 AM
Quote from: Elmacik on September 07, 2007, 12:50:25 PM
@witch ve hxxp:forumlarimiz.com [nonactive], upgrade.php dosyasını açın.
Code (Bul) Select
Code (Değiştir) Select
ORDER BY code DESC;

Sonra upgrade'i tekrar çalıştırın sorunsuz çalışacaktır.

upgrade.php nini içinde böyle bir kod yok benmi körüm

hangi satırda ?

Eğer Varsa Bende Körüm O zaman

halikarnas

Arkadaşlar ellerinize ve yüreğinize sağlık forumum eskiydi ve birsürü hata veriyordu üstüne tüm paketleri yükledim ve sorunsuz çalışıyor. burada emeği geçen herkeze teşekkür ederim

icalya

merhaba arkadaşlar benim site sürümü smf 1.1.4 benim yapmak istediğim ise ben 1 ay önce host değişikliği yaptım ve smf 1.1 rc3 teki db zimi 1.1.4 e direk yükledim şimdide ufak tefek hatalar alıyorum ve veritabanı hatası..... ben sitemi upgrade etmicem fakat upgrade.php çalıştırmam lazım şimdi ben onuda yaptım yani 1.1.4.upgrade.zip indirdim içindeki upgrade.php dosyasını ftpden public.html içine attım yani ana dizine ve http://www.sitemadı.com/upgrade.php diye linki açtım önüme bi sayfa çıktı 4 butonlu 1isi kendiliğinden işaretiydi ben hiçbişey ellemeden continue vardı ona bastım ve başka bi sayfa 2 snyede geldi ing. yazıyodu kapadım sora dosyayı ftpdende sildim acaba yapabildimmi bilmiyorum emin değilim çünkü hata gibi bişey vardı şimdi bidahada yapmaya korkuyorum açıkcası

Bitirim

Selamın aLeykum Hocam Birşey sormak istiyordum cahilliğime bağışlayın forumum Türkçe Karakterli kelimeleri çoğunu desteklemiyor yani i harfini ? olarak ßelirtior ş mesela ? olarak çıkıor yani desteklemior ama arkadaşlar yeniden kurmaktan ßaşka çaren yok gißilerinden kelimeler kullandılar dblerim silinmicek şekilde.. bunu düzeltmeme yardım ederseniz sevinirim.. yada yardım edeßilecek ßir arkadaş MSN adresini yazaßilirse memnun olurum şimdiden teşekkürler yardımlarinizi ßekliyorum..

Webi

Arkadaşlar Bu ne ya Bu hatayı Verdi napmam gerek  :'(

Upgrading...
Updating Settings.php... Successful.
Updating and creating indexes... Unsuccessful!

This query:
ALTER TABLE smf_smileys
Caused the error:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'LENGTH(code) DESC' at line 2
WwW.KoMiKPaRK.OrG

RaDYo & FoRuM SiTeSi

Fussilet

upgrade_1-0.sql  veya 1.1 içinde

bulun

değiştirin
ORDER BY code DESC;

kolay gelsin efendim ;)

Webi

Tşk Ederim Kardeşim Çok saol  ;D Valla çok iyi oldu yha  :D
WwW.KoMiKPaRK.OrG

RaDYo & FoRuM SiTeSi

Emre_Ustegmen

1.1 RC2 kullanıyorum. 1.1.4'e geçmek istiyorum ama yönetici panelinde hiçbir yerde güncelleme dosyası falan yok. Manuel kurulum da istemiyorum modlarım gitmesin. Bir yardım edin lütfen.

Alhan

Fussilet çok teşekkürler işe yaradı...

Merakımdan soruyorum o değişiklik tam olarak ne anlama geliyor acaba?

elalem

Arkadaşlar ben RC1.1.3 ü 1.1.4 e yükselteyim dedim, forum şöyle bir hata veriyor, yardımcı olur musunuz:

$maintenance = 2; $mtitle = 'Upgrading the forum...'; $mmessage = 'Don\'t worry, we will be back shortly with an updated forum. It will only be a minute ;).'; ?>
Notice: Undefined variable: db_server in /home/.melbourne/........./............./forum/upgrade.php on line 47

Notice: Undefined variable: db_user in /home/.melbourne/........../.............../forum/upgrade.php on line 47

Notice: Undefined variable: db_passwd in /home/.melbourne/........./................./forum/upgrade.php on line 47

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /home/.melbourne/............/.............../forum/upgrade.php on line 47

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /home/.melbourne/e...........li/....................../forum/upgrade.php on line 47

akinciyiz

1.1.4 den 1.1.5 e geçiş yapmayı denedim verdiği hata
Upgrading...
This query:

SHOW KEYS
    FROM smf_messages;

Caused the error:
Table './xxxxx/smf_messages' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed

bu sorunu nasıl çözerim site açılmıyor
hxxp:www.bilgegenc.com [nonactive]
hxxp:www.cinebulten.com [nonactive]
>>>hxxp:bilgegenc.com [nonactive]

Alpay

Quote from: akinciyiz on June 04, 2008, 01:58:57 PM
1.1.4 den 1.1.5 e geçiş yapmayı denedim verdiği hata
Upgrading...
This query:

SHOW KEYS
    FROM smf_messages;

Caused the error:
Table './xxxxx/smf_messages' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed

bu sorunu nasıl çözerim site açılmıyor

Yedeginizi yükleyiniz sonrasinda güncelleme yapmadan önce veritabanınızı onarınız yani repair yapınız.Büyük ihtimal olması lazım.

akinciyiz

sildim tekrar kurdum bi yedek vardı elimde ama gene olmadı şimdide şöle bi hata veriyor :(
This query:

SHOW KEYS
    FROM smf_messages;

Caused the error:

Table 'xxxx.smf_messages' doesn't exist

hxxp:www.bilgegenc.com [nonactive]
hxxp:www.cinebulten.com [nonactive]
>>>hxxp:bilgegenc.com [nonactive]

SELÇUK03

hxxp:img116.imageshack.us/img116/7647/hatadx0.jpg [nonactive]

bu çıkıyor ne yapmalıyım? şuan site servis dışı kaldı :(

hxxp:forum.ilkmat.com [nonactive]

greSS

Quote from: Fussilet on January 29, 2008, 01:09:37 PM
upgrade_1-0.sql  veya 1.1 içinde

bulun

değiştirin
ORDER BY code DESC;

kolay gelsin efendim ;)
Allah Razı Olsun çok işimize yaradı. :)

amca

Alttaki gibi hata alıyorum:?????

Table 'takvicom_takvam.smf_wthanx' doesn't exist
Dosya: /home/takvicom/domains/takvaehli.com/public_html/forum/Sources/Display.php
Satır: 705

Not: Veritabanızın güncellemesi gerekiyor. Sizin dosyalarınızın şuanki sürümü SMF 1.1.5, ama veritabanın sürümü 1.1.4. upgrage.php'yi çalıştırmanız tavsiye ediliyor.

amca

upgrade.php  yi çalıştırdım forum açılmıyor

Upgrading the forum...
Don't worry, we will be back shortly with an updated forum. It will only be a minute

Advertisement: