News:

Bored?  Looking to kill some time?  Want to chat with other SMF users?  Join us in IRC chat or Discord

Main Menu

Yeni sürümlere güncelleme (upgrade) nasıl yapılır?

Started by 4LP3RUZ1, June 26, 2006, 11:29:35 AM

Previous topic - Next topic

Sinan ANDIRMAN

The upgrader found some old or outdated files.

Please make certain you uploaded the new versions of all the files included in the package.

ben bu hatayı alıyorum amacım 1.1.4 ten 1.1.6 ya yükseltmek

UzM@N

ya bu hatada ne arkadaşlar yardım lütfen

Updating and creating indexes... Unsuccessful!

This query:
ALTER TABLE smf_smileys
ORDER BY LENGTH(code) DESC;
Caused the error:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'LENGTH(code) DESC' at line 2
UzM@N

a11

Quote from: Fussilet on January 29, 2008, 01:09:37 PM
upgrade_1-0.sql  veya 1.1 içinde

bulun

değiştirin
ORDER BY code DESC;

kolay gelsin efendim ;)

Bir kaç mesaj üstte çözüm verilmiş..

UzM@N

tamam sorun düzeldi çok teşekkürler index tabi çözüm yolu içinde fusilet çok teşekkürler.
UzM@N

uthec

yükseltmeyi yaptım ama forum hala acılmadı..

Upgrading the forum...
Don't worry, we will be back shortly with an updated forum. It will only be a minute ;).

diyor..ne yapcaz..

denemem

Installation Readme

Install Actions
Installations actions for "SMF 1.0.14 / 1.1.6 Update":
Installing this package will perform the following actions:  Type Action Description
1. Execute Modification smf_1-1-5_to_1-1-6_patch.mod Modification parse error
2. Execute Modification smf_1-1-6_can_fail.xml Modification parse error
3. Execute Modification - Modification parse error

bu hatayı alıyorum index kardesin dedigini yapdım ama olmadı

Vipek

database yedek aldım forumu yanlışlıkla sildim 1.1.2 vardı şimdi onun dosyalarını bulamıyorum yüklediğim sürüm dosyalarıda ydek db yi kabul etmiyor ne yapabilirim

samet_1905

The upgrader found some old or outdated language files.

Please make certain you uploaded the new versions of all the files included in the package, even the theme and language files for the default theme.

upgrade.php yi calistirdim bunu verdi   

samet_1905

Fussilet

Quote from: samet_1905 on September 16, 2008, 04:51:11 AM
The upgrader found some old or outdated language files.

Please make certain you uploaded the new versions of all the files included in the package, even the theme and language files for the default theme.

upgrade.php yi calistirdim bunu verdi  

adminden forum dilini ingilizce yapıp upgrade.php'yi öyle çalıştır kardeş

ghostmumy

arkadaslar benım form sıtem

1.5 dı .16 ya yukselttım ama sorun var sanırım

Updating Settings.php... Successful.
This query:

ALTER TABLE smf_smileys

Caused the error:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'LENGTH(code) DESC' at line 2

bu tahayı verıyo yardıme debılecek varmı acaba

Hoochie Coochie Man

Quote from: ghostmumy on September 20, 2008, 12:01:08 PM
arkadaslar benım form sıtem

1.5 dı .16 ya yukselttım ama sorun var sanırım

Updating Settings.php... Successful.
This query:

ALTER TABLE smf_smileys

Caused the error:

bu tahayı verıyo yardıme debılecek varmı acaba

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=252515.msg1636774#msg1636774
İnadına SMF 1.1.X

Wolt

herşey güzelde şu kurulu modların silinmesi kötü

yapmak için çok uğraşmıştım

anladığım kadarıyla
Sources klasörü ve index.php değişiyor

bu dosyaları upgrade ( yani eskileri ) yaptıktan sonra geri atsam ne olur

ayrıca 1.1.3 den 1.1.5 e upgrade olurmu?

eren

Ben güncellemeleri yönetim panelinden yaptırıyorum. Default tema, source gibi dosyalar değişmiyor. Bunları değiştirmemek sorun yaratır mı?

kadir21

Duplicate entry '11903-19' for key 3
Dosya: /home/ehlibeyt/public_html/forum/Sources/RepairBoards.php
Satır: 190

arkadaşlar ne yaptıysam bu sorunu gideremdim forumu günceledim olmadı sıfır kurdum olmadı yok yok yok repair dosyasınında sıfırını attım olmadı çözümü nedir bunun yahu

Hoochie Coochie Man

Bir fikrim yok ancak Türkçe bölümünde "Duplicate entry" diye aratırsanız sonuçları inceleyebilirsiniz.
İnadına SMF 1.1.X

muhrass

admin panelinden, yeni forma güncelleyin uyarısı çıktığında oradan güncelleme işlemini gerçekleştirmiştirm..

ancak ftp ile herhangi bir dosyayı vs. atıp da upgrade.php yi çalıştırmamıştım.. fakat bir sorun oluşmamıştı..

fakat, yeni kullanıcı gurubu geklemeye çalışırken şu anki sürümünüz 1.06 kullandığınız database sürümü isi 1.0.4 hatası verdi. bunun üzerine, small update'i indirdim ve yalnızca upgrade.php ve upgrade_1-1.sql dosyasını yükledim..

updade ederken bazı hatalar verdi, managesmiley.php dosyasını ve upgrade_1-1.sql içindeki bazı yerleri düzelttim ve güncelleme tamamlandı.

yeni grup ekle derken:

Duplicate entry '22-view_stafflist' for key 1
Dosya: /home/sitemiz/public_html/forum/Sources/ManagePermissions.php
Satır: 1210

hatsını veriyor.. ama yine de kullanıcı grubunu ekliyor..

acaba doğru mu yaptım? update değil de upgrade 'i mi kullanacaktım, ve update.zip in içindeki tüm dosyaları ftp ye atacak mıydım?

Gurbet_42

Arkadaşlar ben daha önce upgrade yapmıştım sorunsuz paketlerden ama ne olduysa bugün  forum sürümü 1.5 olmuş ve aşagıda göründügü gibi yeniden yüklerken bu hataları alıyorum.

Yapılacak yükleme işlemleri: "SMF 1.0.14 / 1.1.6 Update":

Bu paket kurulumu aşağıdaki eylemleri gerçekleştirecek:

Tip    Eylem    Açıklama
1.    Değişiklik Yapılacak    ./index.php                                     Test Başarılı
2.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Admin.php                     Test Başarısız
3.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Load.php                             Test Başarısız
4.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/LogInOut.php                     Test Başarısız
5.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/ManageMembers.php    Test Başarısız
6.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/ManageRegistration.php    Test Başarısız
7.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/PersonalMessage.php    Test Başarısız
8.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Profile.php                   Test Başarısız
9.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Register.php                   Test Başarısız
10.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Reminder.php                  Test Başarısız
11.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Security.php                  Test Başarısız
12.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/SplitTopics.php          Test Başarısız
13.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Stats.php                  Test Başarısız
14.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Subs.php                         Test Başarısız
15.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Subs-Auth.php         Test Başarısız
16.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Subs-Compat.php         Test Başarısız
17.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Subs-Graphics.php         Test Başarısız
18.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Subs-Members.php         Test Başarısız
19.    Değişiklik Yapılacak    ./Sources/Subs-Sound.php         Test Başarısız
20.    Değişiklik Yapılacak    ./SSI.php                                    Test Başarısız

sorun ne olabilir acaba?

Sorunu yedekdeki sources klasörünü yeniden yükledim sorun düzeldi şimdilik.

´cnrdzn

hangi sürümü kullanıyordun?

1.0.4 kullanıyorsan eğer  1.1.6 Upgrade dosyasını indirip çalıştır.

Advertisement: