Yeni sürümlere güncelleme (upgrade) nasıl yapılır?

Started by 4LP3RUZ1, June 26, 2006, 11:29:35 AM

Previous topic - Next topic

DeLiGeNnC

ya ßen 1.1.5 den 1.1.7 yükselmek istedim. upgrade dossyasını attım  upgrade.php yi çalıştırdım  şöyle bir hata verdi.

Updating and creating indexes... Unsuccessful!

This query:
ALTER TABLE smf_smileys
ORDER BY LENGTH(code) DESC;
Caused the error:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'LENGTH(code) DESC' at line 2

Yardım edebilirmisiniz eksik bişeymi var yoksa Hatamı yapmısım ?

Elmacik

@DeliGeNnC, FTP'deki update_1-1-7.sql dosyasını aç.
Code (Bul) Select
Code (Değiştir) Select
ORDER BY code DESC;

Dosyayı kaydedip FTP'ye geri yükle. Sonra upgrade.php dosyasını tekrar çalıştır. Yine aynı hatayı verirse, FTP'de uzantısı .sql olan tüm dosyalarda aynı işlemi yap.
Home of Elmacik

tahirarit

Bir türlü güncelleyemiyorum arkadaşlar... upgrade.php 'yi çalıştırdıgımda 2. adımda bu hata ile karşılaşıyorum, yardım ederseniz sevinirim...

This query:
ALTER TABLE sertabsmileys
Caused the error:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'LENGTH(code) DESC' at line 2

Elmacik

@tahirarit, bu konuya yollanan son mesaj zaten senin sorununla ilgili. Yani mesaj yazmadan evvel bir üstteki mesaja bakmış olsan hiç bir şey yazmana gerek kalmadan sorununu çözmüş olacaktın. :)
Home of Elmacik

tahirarit

tahirarit

Peki benim sistemde şöyle bir durum daha var... Tinyportal kurulu smf nin üzerine.. ben bunu güncelledim, güncelleme sonunda index.php dosyasıda degişti dogal olarak... Güncellemeden önceki index.php dosyasındaki 1.1.6 kısımlarından başka bir degişiklik varmı acaba? Yani beni eski 1.1.6 versiyondaki üzerine tinyportal kurulu olan index.php 'deki 1.1.6 kısımları 1.1.7 yapsam güncellemede bir problem olurmu acaba... Anlatabildimmi?

Elmacik

Açıkçası tam olarak anlayamadım, ama kuracağın güncelleme paketi (1.1.6 'dan 1.1.7'ye) gayet küçük değişiklikler yapacağı için senin manuel olarak hiç bir şey yapmana gerek kalmadan ve sorun da çıkarmadan güncellemeyi tamamlayacaktır.
Home of Elmacik

tahirarit

güncellemeyi zaten tamamladı onda bir problem yok...

Güncelleme yapmadan önce;
1.1.6 'nın üzerine Tinyportal kuruluydu... Tinyportal kurunca index.php üzerine eklemeler yapıyor bildiginiz gibi...

1.1.7 güncellemesini yaptıktan sonra;
index.php dosyası degişiyor... Dolayısı ile , Tinyportal kurulumunda degişen index.php dosyası yerini 1.1.7 güncellemesinden sonraki yeni index.php ye bırakıyor...

Güncelleme sonunda;
index.php dosyası degiştiği için, Tinyportal görünümü yok oluyor...

Çözüm olarak;
Eski index.php dosyamdaki 1.1.6 kısımları 1.1.7 olarak degiştirip FTP ye attım ve sorunsuz çalıştı...

Sorum;
Yeni index.php ile eski index.php arasındaki fark sadece versiyon numarası kısımlarımı? Başka degiştirmem gereken biryer varmı.

Anlatabilmişimdir umarım :)

Elmacik

Hayır zor sormadın, cevaplayacak vaktim yoktu. Yalnız bu şekilde kısa sürelerde ard arda mesaj yazman pek hoş bir durum değil. Çünkü destek almak isteyen binlerce kişi var, fazladan gereksiz mesaj, yardım almayı zorlaştırdığı gibi, yardım etmek isteyenlerin de daha çok zamanını ve emeğini alıyor.

Soruna gelince, yaptığın şeyin hiç bir zararı yok, tahmin ettiğin doğru, index.php dosyasında değişen tek şey sürümü numarası. :)
Home of Elmacik

DJRECEP

mrb arkadaşlar bende 1.1.6 dan 1.1.7 e geçmek istedim ftpden eksiksiz şekilde yükledim ama upgrade yapamıyor şu hatayı veriyor hxxp:www.awardspace.com/webads/404.html [nonactive] nedeni ne olabilir ne olur yardım edin...

♀φ®♪└┘δ

Bedava  alan kullanıyorsun  index ini  görmemiş galiba onun için sayfa  bulunamadı  hatası vermiş. sayfalarının tam olup  olmadığına bak.

Alhan

Arkadaşlar 1.1.4 den 1.1.7 ye güncellemem lazım...Bunun içinde Large upgrade paketini indirip yüklemem yeterlimi? yoksa ayrı bir upgrade dosyasımı var?

Sinan ANDIRMAN

Alhan

Quote from: Sinan ANDIRMAN on November 17, 2008, 04:20:50 AM
bunun için large upgrade i yüklemen yeterli

Yaptım fakat aşağıdaki hatayı verdi..
Tam olarak ne yapabilirim? Forum şu an kullanımdışı...

Upgrading...

This query:
ALTER TABLE smf_smileys
Caused the error:

Alhan

Biraz uğraştım bu hata ile ilgil olarak aşağıda önerilen şeyi yaptım...

http://docs.simplemachines.org/index.php?topic=1079

Fakat bu seferde aşağıdaki hatayı verdi...

Upgrading...

This query:
CHANGE COLUMN smileyOrder smileyOrder smallint(5) unsigned NOT NULL default '0';
Caused the error:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'COLUMN smileyOrder smileyOrder smallint(5) unsigned NOT NULL default '0'' at line 1

♀φ®♪└┘δ

Arkadaşlar 1.1.7 den  2.0 b 4 e geçmek için bir konu  yok  galiba.Localde Normal 1.1.x yükseltmesi  gibi yaptım (sıfır foruma) sorunsuz upgrade oldu, ama ingilizce  bölümde  bazı  sorunlar  olduğunu gördüm. Bu  bölümde  ise böyle  bir  konuya denk gelmedim.  Sitede seo, arcade  gibi bazı modlar var. Yükseltme  yaparken sorun olabilir mi?
1.1.x  den 2.0 b 4  e  sorunsuz  geçmek için ne yapılmalı?

Yağız...

2.0 sürümüne geçerken tüm modifikasyonlarınız silinir. Bu yüzden sorun olacağını zannetmiyorum. Tabi modifikasyonlarınız dışında :).

♀φ®♪└┘δ

Yağız  tüm  modların silineceğini  biliyordum  ama  ben  seonun sorun çıkarmasından korkuyordum ve az  önce  upgrade ettim ve korktuğum gibi de  oldu seo sorun çıkardı.

Fatal error: Call to undefined function db_query() in /home/gencturk/public_html/forum/seo4smf-redirect.php on line 105

Konulara  girerken  bu  hatayı veriyor. Mesajlarda, profilde vs bu tarz  hatalar var, seodan kaynaklanıyor belli. seo4smf-recident.php yi sildim olmadı, htcss i  sildim olmadı, yönetimden  arama motorları dostu  url tikini  kaldırdım yine olmadı. db_query dediğine  göre veri tabanıyla  ilgili bir sorun galiba ? Nasıl düzeltebiliriz? (site www.gencturkler.biz)

Yağız...

2.0 versiyonunda db_query yerine $smcFunc['db_query'] kullanılıyor. Ve bunun gibi birçok değişiklik var. Yedek aldıysanız geri dönmenizi tavsiye ediyorum.

Advertisement: