Yeni sürümlere güncelleme (upgrade) nasıl yapılır?

Started by 4LP3RUZ1, June 26, 2006, 11:29:35 AM

Previous topic - Next topic

Yağız...

aQuaL`

Selamun aleykum üstadlar.
Böle bir sorunla karsılastım. Ana sayfam mkkportaldır forumumda smf. Suan ana sayfam görünüyor ama forumum gözükmüyor. Ne yapmam gerekli. Önerilerinizi bekliyorum üstadlarım.

Upgrading...
Updating Settings.php... Successful.
Backing up old table data...
   Backing up "moderators"... done.
   Backing up "package_servers"... done.
   Backing up "permissions"... done.
   Backing up "personal_messages"... done.
   Backing up "pm_recipients"... done.
   Backing up "poll_choices"... done.
   Backing up "polls"... done.
   Backing up "related_topics"... done.
   Backing up "sessions"... done.
   Backing up "settings"... done.
   Backing up "smileys"... done.
   Backing up "staff"... done.
   Backing up "themes"... done.
   Backing up "topics"... done.
   Backing up "welcome"... done.
Successful.
Updating and creating indexes...
    Updating indexes on "messages"... done.
    Updating table indexes... done.
    Reordering boards and categories... done.
    Updating indexes and data on "smileys"... Unsuccessful!

This query:
ALTER TABLE xxxxxxxx_smileys
ORDER BY LENGTH(code) DESC;
Caused the error:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'LENGTH(code) DESC' at line 2

Try Again

işlem bundan sonra yarım kalıyor.  Forum ana sayfasındada su alttaki yazı cıkıyor.

Upgrading the forum...
Don't worry, we will be back shortly with an updated forum. It will only be a minute ;).

aQuaL`

Quote from: Elmacik on November 13, 2008, 04:09:26 PM
@DeliGeNnC, FTP'deki update_1-1-7.sql dosyasını aç.
Code (Bul) Select
Code (Değiştir) Select
ORDER BY code DESC;

Dosyayı kaydedip FTP'ye geri yükle. Sonra upgrade.php dosyasını tekrar çalıştır. Yine aynı hatayı verirse, FTP'de uzantısı .sql olan tüm dosyalarda aynı işlemi yap.

Tamam söz konusu benim dikkatsizliğim aynı sorun yansıtılmış.. kusura bakmayın yukardaki alıntıyı uygulayarak cözdüm sorumu. Koolaygelsin arkadaslar..

aQuaL`

Hersey tam yoluna girdi demişken. Şöyle bir sorunum olustu  :(

Paketler bölümünden paket yuklemek istedigimde ;

Bir hata meydana geldi!
Oturum doğrulaması başarısız. Lütfen tekrar deneyin.

Bu hatayı veriyor. Ya da aynı şekilde yüklü paketlerden birisine bastığımdada yine aynı şekilde uyarıyı alıyorum.

Bir hata meydana geldi!
Oturum doğrulaması başarısız. Lütfen tekrar deneyin.

Bunun sorunu nedir ne yapmam gereklidir acaba ? 

aQuaL`

Tamamdır sorunumu cözdüm.. bu hata hem admin'den hemde giriş cıkış yaparken veriyordu.OTurum doğralaması. Forumda coğu kişi bu sorunla karşılaşmış. Fakat bendekinde seo smf de vardı ona sebeb üstünebu kadar düşmüştüm çünki linkler seo olarak cıkıyordu

http://www.simplemachines.org/community/index.php?topic=112201.0

bu linkten sorunumu cözdüm (default tema üzerinden)

Tekrardan kolaygelsin..

kadir21

Upgrading log system... Unsuccessful!

This query:
SHOW COLUMNS
FROM smf_log_topics;
Caused the error:
Can't create/write to file '/tmp/#sql_f78_0.MYI' (Errcode: 30)

Bu sorunun nedeni nedir acaba

OziOn

smf 1.1.8 den >>smf_2-0-rc1 e upgrade yaptım ama upgrade.phpyi çalıştırdığımda kullanıcı bilgilerini girdiğimde bu hatayı veriyor:

!!
Error!
Server has not responded for 30 seconds. It may be worth waiting a little longer or otherwise please click here to try this step again

nerde hata yaptım acaba?

Yağız...

Yağız...

OsBoRNe

Merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacaktı.
Ben uzun süre forum işine ara vermiştim. Şimdi tekrar başladım ve üyelerim eski mesajlarında getirilmesini istiyor. Bende yedeklerini yükledim eski konularım mesajlarım yelerim hepsi yerinde fakat şöyle bir sorunum var. Forumumun yedekleri 1.1.3 sürümüne ait. şimdiki en güncel sürüm ise 1.1.8.
1. sorum: 1.1.3 sürümlü forumuma direk olarak 1.1.8 upgrade dosyalarını yükleyip güncelleme yapsam olurmu.
2. sorum: 1.1.8 kurup eski veri tabanımı bigdump ile bu foruma aktarsam sorun olurmu,
3. sorum: sadece üyeleri, konuları  ve mesajları alma şansım varmı.
4. sorum: rc1 ile 1.1.8 sürümlerinin veri tabanı yapısı aynımı (yani rc1 forumunda bulunan üyeleri ve mesajları alacağım olurmu)

İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler

muhrass

ben admin panelinden güncelleme yapmıştım. 1.1.7 den 1.1.8 e geçmiştim. herhangi bir sorun oluşmamıştı güncelleme esnasında ama daa sonra yeni üye gurubu eklerken staff listle alaalı bi hata verdi. klasik hata

QuoteDuplicate entry '23-view_stafflist' for key 1
Dosya: /home/ilahiyat/public_html/forum/Sources/ManagePermissions.php
Satır: 1210

Not: Veritabanızın güncellemesi gerekiyor. Sizin dosyalarınızın şuanki sürümü SMF 1.1.8, ama veritabanın sürümü 1.1.7. Upgrade.php'yi çalıştırmanız tavsiye ediliyor.

şimdi ben sadece upgrade.php yi upload edip onu mu çalıtşıracağım?
yoksa dğer dosyaları da ftp ye atacakm ıyım?

Maksat modifikasyonlarla uğraşmamak.

kariyer

slm bende 118 den    SMF 2.0 RC1   sürümüne geçmek istiyorum ve yeniyim lütfen bilgisi olan  bir arkadaş yardım edermi

ali osman bebek

Dosyaları ftp den atıp upgrade dosyasını çalıştırmaya çalıştığımda böyle bir hata verdi arkadaşlar sorun ne olabilir..

Updating and creating indexes... Unsuccessful!

This query:
ALTER TABLE smf_smileys
Caused the error:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'LENGTH(code) DESC' at line 2

ali osman bebek

yaptım arkadaşlar kurduğum tüm modlar uçtu gitti..şimdi hepsini yeniden mi kurmalıyım..

ibrahim80

downloads bölümünde eski upgrade dosyalarını yok galiba nereden bulabilirim. eski ile kastım 1.1.4, 1.1.5, 1.1.6 gibi

sabırsız

Arkadaşlar Merhaba

Ben sistemi 1.1.9 paket olarak kurup yükselttim..

Şimdi thema değiştireceğim ve istediğim şey bütün modları kaldırmak tı

kaldırım paketler bölümünden hepsini ve msgl tabloları şu an 41 tane.

Hiç bir sorun yok normalde, fakat ben thema değiştirirken aynı zamanda önceden yapmış olduğum ve manual kurduğum bazı modlar var onların da yok olmasını ben dizindeki bütün dosyaların sıfır olmasını istiyorum. Şimdi bunu için bu upgrade işlemini, mi yapmam lazım ? veya ne yapmalıyım.

Teşekkürler...

Alpay

Quote from: sabırsız on May 30, 2009, 07:58:53 AM
Arkadaşlar Merhaba

Ben sistemi 1.1.9 paket olarak kurup yükselttim..

Şimdi thema değiştireceğim ve istediğim şey bütün modları kaldırmak tı

kaldırım paketler bölümünden hepsini ve msgl tabloları şu an 41 tane.

Hiç bir sorun yok normalde, fakat ben thema değiştirirken aynı zamanda önceden yapmış olduğum ve manual kurduğum bazı modlar var onların da yok olmasını ben dizindeki bütün dosyaların sıfır olmasını istiyorum. Şimdi bunu için bu upgrade işlemini, mi yapmam lazım ? veya ne yapmalıyım.

Teşekkürler...

Tema değiştiginde modifikasyonlarda kaybolur %90 olarak bazıları tema bazlı değildir.

Ancak kaynak - sources de de değişiklik yapıldıgı için hata mesajları alabilirsiniz.

Plus

Error!
Can't find file: '.\smf1110\smf_im_recipients.frm' (errno: 2)

>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

€®Ю€∏∏----®

arkadaşlar upgrade.php çalışmıyor neden olabilir acaba ?

Advertisement: