Yeni sürümlere güncelleme (upgrade) nasıl yapılır?

Started by 4LP3RUZ1, June 26, 2006, 11:29:35 AM

Previous topic - Next topic

di_jean

This query:

SHOW COLUMNS
    FROM log_topics;

Caused the error:

Can't create/write to file '#sql_7c88_0.MYD' (Errcode: 17)

Bu hatanın çözümü nedir arkadaşlar ?

asaddas

Arkadaşlar sitemi güncellemek istiyorum.. Admin panelinden paket olarak direkt güncelleştirmek isteyince:

Bu paket kurulumu aşağıdaki eylemleri gerçekleştirecek:  Tür Eylem Açıklama
1. Değişiklik Yapılacak ./index.php Test Başarılı
2. Değişiklik Yapılacak ./Sources/ManageAttachments.php Test Başarısız
3. Değişiklik Yapılacak ./Sources/ManageBans.php Test Başarısız
4. Değişiklik Yapılacak ./Sources/ManageRegistration.php Test Başarısız
5. Değişiklik Yapılacak ./Sources/Packages.php Test Başarısız
6. Değişiklik Yapılacak ./Sources/PersonalMessage.php Test Başarısız
7. Değişiklik Yapılacak ./Sources/Post.php Test Başarısız
8. Değişiklik Yapılacak ./Sources/Profile.php Test Başarısız
9. Değişiklik Yapılacak ./Sources/Register.php Test Başarısız
10. Değişiklik Yapılacak ./Sources/Subs-Auth.php Test Başarısız
11. Değişiklik Yapılacak ./Themes/default/Register.template.php Test Başarısız
12. Değişiklik Yapılacak ./Sources/ManageRegistration.php Test Başarılı
13. Değişiklik Yapılacak ./Sources/Packages.php Test Başarılı
14. Değişiklik Yapılacak ./Sources/PersonalMessage.php Test Başarılı
15. Değişiklik Yapılacak ./Sources/Register.php Test Başarılı

Çoğunda test başarısız dedi.. Sitemde pekte mod kurulu değil. Kurarkende hata iletisi alınca haliyele devam etmiyorm zaten. Neden böyle çıktı anlamadım. Bu hataları bulup düzeltebilme imkanımız var mı? Yoksa bütün kurduğum modları kaldırıp bu dosyaları sıfırıylamı değiştirmem gerekyior

BiSpA

arkadaşlar ben upgrade.php yi çalıştırdıktan sonra böyle bi uyarı geldi

Upgrading...
Updating Settings.php... Successful.
Updating and creating indexes... Unsuccessful!
This query:

ALTER TABLE smileys
    ORDER BY LENGTH(code) DESC;

Caused the error:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'LENGTH(code) DESC' at line 2

foruma girmek istediğimdede

Upgrading the forum...
Don't worry, we will be back shortly with an updated forum. It will only be a minute ;).

diyor

sorun nedir ve ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin :(

BiSpA

Quote from: Elmacik on November 13, 2008, 04:09:26 PM
@DeliGeNnC, FTP'deki update_1-1-7.sql dosyasını aç.
Code (Bul) Select
ORDER BY LENGTH(code) DESC;
Code (Değiştir) Select
ORDER BY code DESC;

Dosyayı kaydedip FTP'ye geri yükle. Sonra upgrade.php dosyasını tekrar çalıştır. Yine aynı hatayı verirse, FTP'de uzantısı .sql olan tüm dosyalarda aynı işlemi yap.

sorunda bu ya ben o dosyayı bulamadım :( diğer .sql uzantılı dosyalarda deniycektim ama onlarda aramam gereken kelimeyi bulamadım :S

upgrade_1-1.sql imiş arkadaşlar benimki düzeldi sonunda çok şükür

herkese çok teşekkürler yardımlarınızdan dolayı :D

yakup efe

Selam arkadaşlar, benim de arkadaş yanlışlıkla Admin Panelinden Sunucu Ayarlarında "Localhost" yazan yere forumu host ettiğimiz paralı sunucunun adresini girmiş.

Ve böyle bir uyarı var. Sorun yok diyor ama saatlerdir de böyle.

Upgrading the forum...

Don't worry, we will be back shortly with an updated forum. It will only be a minute ;).

Çözümü var mıdır?

Acil yardım lütfen..

Elmacik

@Yakup, forum ana dizininde bulunan Settings.php dosyasını Notepad ile aç $maintenance yazan yerin karşısındaki 2 rakamını 0 yap ve kaydet. Eğer site açılır fakat başka hatalar verirse, Ayarlari_onar.php dosyasını kullanarak ayarlarını onar.
Home of Elmacik

yakup efe

Quote from: Elmacik on September 14, 2009, 05:29:16 AM
@Yakup, forum ana dizininde bulunan Settings.php dosyasını Notepad ile aç $maintenance yazan yerin karşısındaki 2 rakamını 0 yap ve kaydet. Eğer site açılır fakat başka hatalar verirse, Ayarlari_onar.php dosyasını kullanarak ayarlarını onar.

Hemen deniyorum.

yakup efe

Maalesef olmadı Elmacık hala forum upgrade ediliyor yazısı duruyor..

Forum dosyalrını yeniden yüklesem sorun çözülür mü acaba?

Elmacik

Hayır çözülmez. Tahmin ediyorum yanlış bir dosyayı düzenledin. Dosyanın (Settings.php) adını değiştir, eğer site başka bir hata verirse, kesinlikle yanlış bir klasörü düzenliyorsun, senin siten başka bir yerde olmalı.

Ya da belki dosya izinlerinden dolayı kaydedemedin. $maintenance karşısında rakam olarak kaç yazıyor o dosyada?
Home of Elmacik

yakup efe

Elmacik

Home of Elmacik

yakup efe

Öyle yaptım bu sefer de veritabanına ulaşılamıyor diyor.

Connection Problems

Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Elmacik

O zaman Settings.php dosyasının adını başka bir şeye değiştir, sonra da Settings_bak.php dosyasının adını Settings.php yap. Yine işe yaramazsa, veritabanı bilgilerini yanlış girmişsin demektir. Az önce bağlantı verdiğim ayarlari_onar.php dosyasını çalıştırarak doğru veritabanı bilgilerini girip kaydetmelisin.
Home of Elmacik

yakup efe

Quote from: Elmacik on September 14, 2009, 06:28:26 AM
O zaman Settings.php dosyasının adını başka bir şeye değiştir, sonra da Settings_bak.php dosyasının adını Settings.php yap. Yine işe yaramazsa, veritabanı bilgilerini yanlış girmişsin demektir. Az önce bağlantı verdiğim ayarlari_onar.php dosyasını çalıştırarak doğru veritabanı bilgilerini girip kaydetmelisin.

Settings.php dosyasını başka ad verip Settings_bak.php dosyasını Settings php yapınca sorun çözüldü..

Çok teşekkürler Elmacık..:)

Kolay gelsin.

Elmacik

Çözülmesine sevindim. İleride ayarlarını değiştirdiğinde sorun yaşamamak için başka ad verdiğin eski dosyanın adını da Settings_bak.php yapman iyi olur.
Home of Elmacik

yakup efe

Quote from: Elmacik on September 14, 2009, 06:59:48 AM
Çözülmesine sevindim. İleride ayarlarını değiştirdiğinde sorun yaşamamak için başka ad verdiğin eski dosyanın adını da Settings_bak.php yapman iyi olur.

Hemen yapıyorum..Çok teşekkürler.

Pяηѕѕ LF

merhaba, ben bisey sormak istiyorum.

mesela benim forum suan 1.1.10 sürümünde. Ancak bir türlü script tarzi vs lerden kurtulamiyorum.

kaç kez temizleyip dosyalari atsamda kisa bir sure sonra tekrar bulasiyo.

suan dosyalarim virus 'lu gibi.

ben 2 sürümüne gecsem ve dosyalari oldugu gibi biraksam viruslu halde. bir sorun olurmu? veya olurmu ? birseyler kaybederimmi?

nasil yapabilirim? yardimci olurmusunuz ?
1.1.21 Default

Fussilet

Quote from: Pяєηѕєѕ 丂√丂 on November 05, 2009, 05:06:01 PM
merhaba, ben bisey sormak istiyorum.

mesela benim forum suan 1.1.10 sürümünde. Ancak bir türlü script tarzi vs lerden kurtulamiyorum.

kaç kez temizleyip dosyalari atsamda kisa bir sure sonra tekrar bulasiyo.

suan dosyalarim virus 'lu gibi.

ben 2 sürümüne gecsem ve dosyalari oldugu gibi biraksam viruslu halde. bir sorun olurmu? veya olurmu ? birseyler kaybederimmi?

nasil yapabilirim? yardimci olurmusunuz ?

onlardan kurtulmak için FTP şifreni değiştirmen yeterli...

L Lawliet

1.1.10'dan 2 RC2'ye geçebilir miyim? Sunucumun kontrol panelinde RC1 yazıyor, desteklemiyor mu acaba? Bir de güncelleme dosyasını indirip yüklemeyi denedim, hata verdi.

Yağız...

Geçebilirsiniz. SMF 2.0 RC2 Large Upgrade paketini indirin ve kendi dosyalarınızla değiştirin.

Advertisement: