Yeni sürümlere güncelleme (upgrade) nasıl yapılır?

Started by 4LP3RUZ1, June 26, 2006, 11:29:35 AM

Previous topic - Next topic

L Lawliet

Alpay

Quote from: İlker ADIGÜZEL on November 09, 2009, 05:28:17 PM
Dosyaları FTP'den üzerine mi yazdırayım?

evet .

Quote from: Yağız... on November 09, 2009, 05:09:38 PM
Geçebilirsiniz. SMF 2.0 RC2 Large Upgrade paketini indirin ve kendi dosyalarınızla değiştirin.

ilhanA28

arkadaslar lütfen yardim..kac gündür ugrasiyorum bir türlü upgrade yapamadim..her yolu denedim

söyle bir yazi geliyor..ne demek istedigini de anlayamadim

The upgrader found some old or outdated language files.

Please make certain you uploaded the new versions of all the files included in the package, even the theme and language files for the default theme.

Click here to try again.

ne demek istiyo bi yardimci olursaniz cok makbule gececek

ßLUE

Executing database changes
Please be patient - this may take some time on large forums. The time elapsed increments from the server to show progress is being made!
Executing upgrade script 1 of 3.
Executing: "Converting activity logs..." (2 of 8 - of this script).

Database Updates Complete! Click Continue to Proceed.
Converting "log_boards"... done
Converting "log_boards"...
!!
Error!
Unknown column 'lmr.logTime' in 'field list'

arkadaslar smf_2-0-rc2_ guncelleme yapamıyorum eskı surumum 1.1.10 du sımdı bunu guncelleme yapalım dedım ustekı hatayı verıyo ama nedense bı turlu 4 basamagı gecemıyoruz yardım edermısınız ?

forumu ayarları onar php den actıgım zamanda bu kyzılar cıkıyo ?

Unknown column 'a.attachment_type' in 'field list'
ßeni tanıdıkça kendini unutursun!!!  ║
█║▌│█│║▌║││█║▌ ║▌ █║▌│█│║▌║││█║▌ ║▌║
''biz Heryerde mutLu oLmayı biLiriz . . .''

oyuncumekani.com

Hata 1.1.10'dan  2.0 RC2'ye yükseltirken, Aşama 4: Database Changes bölümünde gelen hata. Yardımcı olun...

!!
Error!
Illegal mix of collations (latin1_swedish_ci,IMPLICIT) and (latin1_general_ci,IMPLICIT) for operation 'like'

mert2407

bu hatanın sebebi nedir? :S 1.1.10 dan 2.0 RC2 ye yükseltirken oldu..?

Yağız...

click here yazan yere basıp tekrar tekrar deneyin. Olmazsa hosting sağlayıcınız ile iletişime geçin.

baycall

Desenize tüm modlar falan gidecek puffffffffffffffffffffffffff üstelik dökümanlarım da yok .

mert2407

Quote from: Yağız... on November 25, 2009, 07:35:37 AM
click here yazan yere basıp tekrar tekrar deneyin. Olmazsa hosting sağlayıcınız ile iletişime geçin.

sanırım veritabanımda bir tablo bu 4. aşamayı geçmeme izin vermiyor bu tablonun ne olduğunu nasıl bulup kaldırırm?

mert2407

42k üyeli bir forumum var upgrade yaklaşık 15 saattir sürüyor ama hala %50 ye gelemedi. normalmidir ?

Yağız...

mert2407

resimdeki aşamada şuan..? yavaş yavaş ilerliyor ama çok yavaş. :D :(

Yağız...

Hata kayıtlarınız çok doluymuş sanırım :) Normal olabilir, en son 10.000 üyeli bir forumu güncellemiştim onda 15 - 20dk bile sürmemişti sanırım :)

mert2407

Doğru diyorsunuz. Keşke güncellemeden önce hepsini sillseymişim. :/

sitede 42.000 üye var. 165.000 den fazlada hata kaydı vardı diye hatırlıyorum.. :D

Yokmu bunun bir çaresi hızlansa ?

SaFiR BiLGi

Merhabalar,
1.1.9 kurulumu yaptım, yedek veritabanımı yükledim. Sistem veritabanı upgrade yapmamı söyledi. 1.1.10 upgrade yi indirip forum klasörüne dosyaları yükledim ve upgrade.php yi çalıştırdım. Ve aşağıdaki hatayı aldım. Bu hata ile ilgili burada arama yaptım 4 başlık buldum ama çözümümü bulamadım. Bir çözüm yolu göstermenizi rica ederim.
---------------------------------------------
Converting activity logs...
Unsuccessful!

This query:
SELECT lmr.ID_BOARD, lmr.ID_MEMBER, lmr.logTime
FROM smf_log_mark_read AS lmr
LEFT JOIN smf_log_boards AS lb ON (lb.ID_BOARD = lmr.ID_BOARD AND lb.ID_MEMBER = lmr.ID_MEMBER)
WHERE lb.logTime < lmr.logTime;
Caused the error:
Unknown column 'lmr.logTime' in 'field list'
DiZi FiLM Bölüm Özetleri, Fragmanları ve Bölüm Videolarını Online iZLEME SAYFALARI: dizifilm.biz
internet hizmetleri: safirbilgisayar.com
Kurye hizmetleri: kuryesi.com

mert2407

merhaba,

upgrade yapmanıza gerek yok. her şey silin. 1.1.10 kurun ardından yedeğinizi atın. veritabanını güncellemenizi söylerse, phpmyadmin e girin. soldaki sütundan smf_setting.php tıklayın ardından sol üstten Yapı / Gözat a tıklayın ve aşağıda Smf version yazan yazının yanındaki kalem resmine basın açılan sayfada aşağı doğu 2. kutucukta smf veritabanı sürümünüz yazar. mesala 1.1.4 yazıyorsa, onu silin 1.1.10 yazın ve "Git" deyin. Veritabanınız güncellenmiş olucaktır. ;)

iyi çalışmalar...

SaFiR BiLGi

Bahsettiğiniz yerden bulup yapamadım ama veritabanını editörde açıp smf_settings bölümündeki versiyonları değiştirip yükleme yapınca sorunsuz çalıştı. Teşekkürler mert2407, teşekkürler SMF ;)
DiZi FiLM Bölüm Özetleri, Fragmanları ve Bölüm Videolarını Online iZLEME SAYFALARI: dizifilm.biz

SaFiR BiLGi

Yaptığım yüklemeyi phpmyadmin'den kontrol ederken farkettim, sizin bahsittiğiniz yer şimdi gözüküyor.

gulserayhan

Teşekkür ederim sayenizde ben de güncellemeyi yapabildim.

ares71

1.x sürümden smf2rc2 ye geçtimigim zaman veritabanındaki tablolar sıfırlanarak rc2 tablolarındanmı oluşur yoksa
örneğin
1.x.x de oluşan seo4 veya çeşitli modların oluşturduğu tablolar kalırmı?

Advertisement: