Yeni sürümlere güncelleme (upgrade) nasıl yapılır?

Started by 4LP3RUZ1, June 26, 2006, 11:29:35 AM

Previous topic - Next topic

çakır

çözümü kendim buldum..

direk 1,1,4 ten 2,0 rc 3 e geciliyormuş.. denedim oldu..

((efe))

önüme gelen yere yaziyorum artik belki burdan biyardim cikar
1.1 den 2.0 rc3e  gectim sonrada rc4 update dosyasi calistirdim
hata verdi sonra large upgradeyi denedim dil dosyalari bozuk cikti
sildim hepsini 1.1 i yeniden kurup üstüne rc3 ü yine yükledim
isrte o an geri dönelemiycegini anlamis oldum
naptiysam simdi maalesef forum gitti calismiyo ne aciliyo ne de upgrade calisiyo
varsa yoksa fatal error, modifikasyonlari da silemiyom haliyle forum acilmadigindan
ve .... öyle bakiniyom iste heryere hostcunun da yedek aldigini sanmiyom,
3 gündür anasi agladi forumun hangibirini alicaktiki, ulasirsam bisorucam bi ihtimal o kaldi sanirim

artmen

güncellemeden sonra tiny portal görünmez oldu. bende 1.1.11'de yedek aldığım index.php yi kullandım açıldı. çünkü 1.1.12'nin index.php sinde tinyportalla ilgili bölümler yoktu. yaptığım doğrumu ya da nasıl yapabilirim?
selamlar
www.okulplatformu.com
EĞİTİMİN YÜKSELEN DEĞERİ
www.avanosgazetesi.com

Fussilet

doğru değil yaptığın, yeni index'i tekrar ekle ve paketlerden tinyportalı tekrar yükleyip kur...

webamaster1

smf [nofollow]

kırık düşler

Çok iyi anlatım. Teşekkürler. Öbür haftaya deneyeceğim.

ybass2003

Merhabalar,
Anlatıldığı gibi upgrade dosyalarını dil paketide dahil ftp den yükleyip varolan dosyanın üzerine yazdırdım. Sonrasında upgrade.php dosyasını çalıştırdığımda SMF Upgrade Utility sayfasında

Upgrading...
Updating and creating indexes... Unsuccessful!

This query:
SHOW KEYS
FROM irf_messages;
Caused the error:
Table './iriders_ir/irf_messages' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed

Try again

Ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

imazy

ya arkadaşlar ben alttaki kelimeyi 1.0 ve 1.1 sql nın içinde bulamadım.

ORDER BY LENGTH(code) DESC;

undergrand

ben upgrade linkini yazdığımda şu yazı çıkıyor neden olabilir

No input file specified. ve aynı zamanda sitede uzun mesaj yazıldığında sql hatası veriyor

TAM olarak hata :

Veritabanı Hatası: MySQL server has gone away
Dosya: /home/smf4u/domains/smf4u.com/public_html/Sources/Post.php
Satır: 1533

Ghosttt

RC4'ten RC5'e güncelleyeceğim modları kaldırıcazda temayı nasıl kaldırıp tekrar yükleyecem ???

sene1983

forumum SMF 2.0 RC4 bir güncelleme yapmasam bir problem olur mu?

kullandığım bir çok modifikasyon var, onun haricinde kodlarda değişiklikler de yapmıştım. Mesela butonlar eklemiştim, footera reklam linkleri vs. şeyler eklemiştim.

o kadar çok problem olmuş ki, şimdi güncelleme yapmaya korkuyorum.

saMet464

ybass2003

Upgrading...
Updating Settings.php... Successful.
This query:
ALTER TABLE irf_smileys
Caused the error:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '(code) DESC' at line 2

şekilinde bir hata alıyorum ne yapmam lazım teşekkürler

ybass2003

Upgrade yaptığımda böyle bir hata alıyorum ne yapabilirim, teşekkürler

Upgrading...
Updating Settings.php... Successful.
This query:
ALTER TABLE irf_smileys
Caused the error:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '(code) DESC' at line 2

CİHAD_EHLİ

Admin panelden güncelleme yapamıyorum..forum sürümü 2.0.4 diyor..güncelleme sürümü 2.0.9 diyor ama paket olarak yüklemeye kalktığımda ne 2.0.5 nede 2.0.9 sürümüne bağlanmıyor hata veriyor..hatada dosyaya erişim için gerekli izniniz yok gibi bir yazı çıkıyor..

Emre A.

Quote from: CİHAD_EHLİ on February 05, 2015, 04:55:21 PM
Admin panelden güncelleme yapamıyorum..forum sürümü 2.0.4 diyor..güncelleme sürümü 2.0.9 diyor ama paket olarak yüklemeye kalktığımda ne 2.0.5 nede 2.0.9 sürümüne bağlanmıyor hata veriyor..hatada dosyaya erişim için gerekli izniniz yok gibi bir yazı çıkıyor..

Güncellemenizi Large olarak mı? yoksa Small olarak mı gerçekleştirdiniz?

CİHAD_EHLİ

Quote from: eмre on February 06, 2015, 01:49:27 PM
Quote from: CİHAD_EHLİ on February 05, 2015, 04:55:21 PM

Güncellemenizi Large olarak mı? yoksa Small olarak mı gerçekleştirdiniz?

eskiden largesini filan bilmemde admin panelden install olarak güncel sürüme yüklüyebiliyordum ama şimdi olmadı bende buradan large olarak indirip tek tek 2.0.9 sürüme paket olarak yükledim şimdi 2.0.9 oldu sürüm..

Advertisement: