Yeni sürümlere güncelleme (upgrade) nasıl yapılır?

Started by 4LP3RUZ1, June 26, 2006, 11:29:35 AM

Previous topic - Next topic

Elmacik

Bir defa güncellediysen neden tekrar yapmaya ihtiyacın olsun ki?
Forum sürümün 1.1 ise ve herşey normalse hiç bir işlem yapmaya gerek yok.
Home of Elmacik

progenic

:P bilmem. Arasında fark vardır diye düşündüm.Biri küçük güncelleme öteki büyük güncelleme olunca.
hxxp:www.frpturk.com [nonactive]

PHaRUcK

Slm arkadaşlar.Benim bi sorunum war.ben Türkçe Dil Desteğini Foruma Attıktan Sonra

Sorry, the copyright must be in the template.
Please notify this forum's administrator that this site is using an ILLEGAL copy of SMF!

diye sayfanın en altında bi hata almaya başladım.Ve [nofollow] bu forumun bütün sayfalarının en altında kocaman gözüküyor..Bunu halledebilmem için ne yapmam lazım??Yardımcı olursanız seviniriim..

Alhan

Tw-Turkiye

Ben admin-forum kontrol paneli-paketler bölümünden girdim 1.1.1 sürümünü yükle dedim. FTP şifremi adımı yazdım yükledim paket yüklendi dedi. Şimdi sürümü 1.1 görünüyor hatta admin panelince girince forum sürümü kırımızı renkte 1.1 ve güncel sürüm  1.1.1. diyor halbuki ben yükledim (paket yerinde değişecek dosyaları uygula dedim paket başarıyla yüklendi yazısı geldi) karmaşık bir durum   :( sizce ne yapmalıyım

Gr@fiker

Quote from: Tw-Turkiye on December 23, 2006, 04:32:05 AM
Ben admin-forum kontrol paneli-paketler bölümünden girdim 1.1.1 sürümünü yükle dedim. FTP şifremi adımı yazdım yükledim paket yüklendi dedi. Şimdi sürümü 1.1 görünüyor hatta admin panelince girince forum sürümü kırımızı renkte 1.1 ve güncel sürüm  1.1.1. diyor halbuki ben yükledim (paket yerinde değişecek dosyaları uygula dedim paket başarıyla yüklendi yazısı geldi) karmaşık bir durum   :( sizce ne yapmalıyım

yazma izinlerini kontrol etmelisin :) hepsi 777 olacak mod kurulmamış seninkine  :)
İ dont have a msn

hayalci

selam,
ben basarIyla upgrade islemini gerceklestirdim, yalNIZ, temam default olmadIGI icin, tema ile ilgili dosyalara, dil dosyalarIda dahil, herhangi bir güncelleme i$lemi yapmadIM. Simdilik bir Sorun gözükmüyor. acaba yaptiGIM seyler dogrumu?
Daha önce kulllandIgIm sürüm 1.1 RC3'dü.
CevabllarInIz icin tesekkürler...

Tw-Turkiye

Quote from: Gr@fiker on December 23, 2006, 07:50:03 AM
Quote from: Tw-Turkiye on December 23, 2006, 04:32:05 AM
Ben admin-forum kontrol paneli-paketler bölümünden girdim 1.1.1 sürümünü yükle dedim. FTP şifremi adımı yazdım yükledim paket yüklendi dedi. Şimdi sürümü 1.1 görünüyor hatta admin panelince girince forum sürümü kırımızı renkte 1.1 ve güncel sürüm  1.1.1. diyor halbuki ben yükledim (paket yerinde değişecek dosyaları uygula dedim paket başarıyla yüklendi yazısı geldi) karmaşık bir durum   :( sizce ne yapmalıyım

yazma izinlerini kontrol etmelisin :) hepsi 777 olacak mod kurulmamış seninkine  :)

nerden ulaşırım dediğin panele

demon20

Arkadaşlar ben localhostan 1.1 RC2 den 1.1.1 e upgrade yaparken şöyle bir hata meydana geldi. sorunu nerde acaba?

Cleaning up database... Unsuccessful!
This query:

ALTER IGNORE TABLE smf_log_errors
    DROP INDEX IP,
    CHANGE COLUMN IP ip char(16) NOT NULL default ' ',
    ADD INDEX ip (ip(16));

Caused the error:

Table 'smf_log_errors' is marked as crashed and should be repaired

reyes

'smf_log_errors'  tamir edilmiş olmak zorunda dio galiba...

<iframe>Sen!!</iframe>   

İçimdeki Şeytanın ensesindeyim

jamesbont

rc2 den rc3 e geçiş yapıp ondan sonra diğerini yüklemen gerekliydi

4LP3RUZ1

Quote from: jamesbont on January 07, 2007, 03:45:28 AM

hayır, upgrade dosyası kullanılırsa istediği sürümden geçebilir.
Frozen frogs are back :(

HaYaLeT_07

Quote from: jamesbont on January 07, 2007, 03:45:28 AM

İstediğinizi Sürümden Direk Geçebilirsiniz..

the jackal

Quote from: alperuzi on June 26, 2006, 11:29:35 AM
Soru:Forum sürümümü yeni bir versiyona nasıl yükseltirim/güncellerim ?
Cevap: Öncelikle:
1) Downloads bölümünden yükseltme yapmak istediğiniz sürüme ait upgrade paketini indirin. Dikkat edin, update değil, upgrade. Mesela forum sürümünü 1.0.5'ten 1.1 RC1'e güncellemek istiyorsunuz. Örnek dosya adımız budur: smf_1-1-rc1_upgrade.zip
2) Daha sonra dil dosyaları bölümünden güncelleme yapmak istediğiniz sürüme ait Türkçe dil dosyalarını indirin. (Forumu Türkçe kullanıyorsanız tabi) Örneğimizdeki dosya adı: smf_1-1-rc1_turkish.zip
Şimdi elimizde iki adet paket var. Bunları dilersek bilgisayarımızda paketten çıkarabilir, dilersek de (cPanel'i olanlar için) sitemize yükleyip doğrudan sunucu üzerinde paketten çıkarabiliriz.
Şimdi en basiti olan birinicisini yapalım. Bu iki paketin içindekileri Winzip veya benzeri yardımıyla bilgisayarımıza çıkartıyoruz. Sonra aynen olduğu gibi sitemize yüklüyoruz. (FTP veya benzeri ile)
Eski dosyaları üzerine yazıyoruz.
3) Son olarak upgrade.php isimli dosyayı çalıştırıyoruz. Ör: http://www.site.com/forum/upgrade.phpBunu açınca bir tane düğme çıkacak. Ona basın yeter :)
Yeni sürümünüz hayırlı olsun. upgrade.php dosyasını silmeyi unutmayın.

Notlar:

• Güncelleme işlemi genellikle 1.0.x sürümlerinden 1.1RCx sürümlerine doğru olur. 1.1-RCx sürümünden 1.0.x sürümüne geri dönemezsiniz!
  • Bu işlemle kessinlikle forumununzdaki mesajlar, konular, bölümler, vs. silinmez, kaybolmaz.
  • Kurulu bazı modifikasyonlar çalışmayabilir, modifikasyonların konularını okumanızda ve güncelleme işlemi öncesinde bütün modifikasyonlarınızın çalışacağından emin olmakta fayda var.
  • Kurulu temaların da güncellenmesi gerekebilir

dediklerini aynen yaptım rc2 den 1-1-1 e upgrade yaptım ama tablo ve konularda karakter hatası veriyor yani kurluyor site ama yazılar değişik sembollerle çıkıyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

woad.raider

ben smf 1.1 sürümünü indirdim klasöre çıkardım adını değiştirdim forum dedim sonra public_html içindeki foruma yazdırdım oldu ve forum smf 1.1 e yukseldi ama ftp de iki ayrı forum klasörü oldu bende ikisinide sildim.yeniden forum klasörünü atıyorum şuan bi aksilik olmaz değil mi arkadaşlar ?

vede bu ne hatası;

Warning: main(/home/srhtfrm/public_html/forum/Settings.php) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/srhtfrm/public_html/forum/index.php on line 46

Fatal error: main() [function.require]: Failed opening required '/home/srhtfrm/public_html/forum/Settings.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/srhtfrm/public_html/forum/index.php on line 46

reyes

<iframe>Sen!!</iframe>   

İçimdeki Şeytanın ensesindeyim

SacmaliK

bi upgrade 3 saat sürermi?
sürüyormuş gördüm
veritabanı 1 gb olunca 1 hafta bekleriz muhtemelen upgrade için

My Mods
Veoh Bbc Tag:here
Topic get Keywords:here
...

SiveroN

Quote from: SacmaliK on January 14, 2007, 03:50:47 PM
bi upgrade 3 saat sürermi?
sürüyormuş gördüm
veritabanı 1 gb olunca 1 hafta bekleriz muhtemelen upgrade için

aynen öyle başında uyukladım bi de sürüm güncelleyince veri tabanının boyutuda artıyor ne hikmetse...

ben Arif

YAPARSAN BİR ESER YAPMAZSAN YERİNDE YELLER ESER

SiveroN

Quote from: ben Arif on January 15, 2007, 01:19:25 PM
walla ben korktum vazgeçtim

Güvenlik ve yenilikler için geçmen gerekiyor yani yenilikleri o kadar önemsemediğini düşünürsen yükleme diyeceğim ama güvenlik ve olan hataların düzeltilmesi için geçilmesi şart.

Advertisement: