Yeni sürümlere güncelleme (upgrade) nasıl yapılır?

Started by 4LP3RUZ1, June 26, 2006, 11:29:35 AM

Previous topic - Next topic

kostad.org

kendi serverımda problem olduğundan başka bir servera geçtim ve oraya, smf 1.1.1 kurdum elimde eski sitemin, forumun yani veritabanı yedeği var eski serverdaki forum da smf 1.1 rc2 ydi şimdi bu yedekleri smf 1.1.1 e yüklesem sorun olurmu veya nasıl yapmam gerekiyor

SacmaliK

önce rc2 kurup veritabanını yükle sonrada upgrade dosyalarını indirip sürümü yükselt son sürüm scripte rc2 veritabanı yükleyemezsin

My Mods
Veoh Bbc Tag:here
Topic get Keywords:here
...

Prodeer

Benim Katgorilerle ilgili bir hata oluşmuştu. hata yı bul düzelti kullanın diyordu onu kullanıncada veritabanı versionu 1.1  upgrade.php yi çalıştırın dedi ve hatamı düzeltmedi . bende upgate.phph yi yükleyip çalıştırdım .. oda %95  e gelince sayfa görütüle hatası veriyor browser . firefox la denedim acaba browser danmı kaynaklanıyor diye yine % 95 de sayfa görüntülenemiyor hatası veriyor ..  ama lanet olsun dedim olmasın bari dedim bu seferde yeniden yükleyemiyorum hiç bir şeyi . ne yapmak gerekiyor arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim ....

bu arada smf versionu 1.1.1 di  db 1.1
hxxp:img172.imagevenue.com/img.php?image=76571_1_122_576lo.jpg [nonactive]

SacmaliK

Quote from: Prodeer on January 16, 2007, 02:40:00 PM
Benim Katgorilerle ilgili bir hata oluşmuştu. hata yı bul düzelti kullanın diyordu onu kullanıncada veritabanı versionu 1.1  upgrade.php yi çalıştırın dedi ve hatamı düzeltmedi . bende upgate.phph yi yükleyip çalıştırdım .. oda %95  e gelince sayfa görütüle hatası veriyor browser . firefox la denedim acaba browser danmı kaynaklanıyor diye yine % 95 de sayfa görüntülenemiyor hatası veriyor ..  ama lanet olsun dedim olmasın bari dedim bu seferde yeniden yükleyemiyorum hiç bir şeyi . ne yapmak gerekiyor arkadaşlar yardım ederseniz sevinirim ....

bu arada smf versionu 1.1.1 di  db 1.1

valla birader ben tam o senin gösterdiğin yerde 3 saat bekledim yukarda bundan bahsetmiştim çok sinir bozucu bişi

My Mods
Veoh Bbc Tag:here
Topic get Keywords:here
...

BAYGÖLGE

dil dosyası bölümünde iki adet dil dosyası var üsttekini indirdim doğrumu

ByGeCe

eger sıfır yani hiçbir bilgi olmayan bir forum kuracaksan utf-8 kullan dil dosyasının yanıda yazar zaten utf-8 diye veritabanınıda utf-8 e cevir eger önceki forumunu yukseltiyorsan kullanmanı tavsiye etmem

Soru Sormadan Once

www.devrekanim.com

Çözüme Katkin Yoksa Sorunlardan Bahsetme

aslihan12

Sürüm yükseltecektim dosyalari attim upgrade yi de calistirdim ama olmadi sonra ne var ne yol sildim yeniden yukledim yine olmadi cogu sey acilmadi sonraa yine sildim yine yukledim yine burdan indirdigim yukseltme dosyalarini attim yine olmuyo ve su uyariyi veriyo

Unknown column 'a.attachmentType' in 'field list'

ayrica yukseltmek istememin sebebide forumda baska baska insanlar baskalarinin üyelikleri ile girebiliyo google ye yazmis öle bi sonuc cikmis direk herhangi birinin uyeligi ile girdi foruma bu nasil oldu anlamadim ama yardimci olursaniz sevinirim ?  :(

aslihan12

yedek ten yukledim yine bu seferde herkesin sifresi yanlis heralde kabul etmiyo bende admin olarak giremiyorum foruma sifreniz yanlis diyo :o

Haruns

forum bakımında utf 8 dönüştür dedim .forumu kullanamıyorum acil yardımm...site bağlantısı koptu.

saqo

arkadaşlar ben smf 1.1.1. yükledim benim 2 forumum var birincisi hxxp:www.rainclub.net/forum [nonactive] bu smf 1.1.Rc2 ile yüklü hxxp:www.silasohbet.com/forum [nonactive] buda smf 1.1.1 ben smfin son sürümünü beğenmedim açıkçası hiç bişe yapamıyorum rc2 ye dönmek istiyorum ama üyelerim kaybolmasın istiyorum nasıl yapabilirim bilgisi olan varmı ilk mesajda forum sürümünü yükseltebilirsin ama düşüremessin deniliyor çözümü yok mu_?

adu

yeni surumu basarıyla guncelledım dıl dosyalarını atdım ama tema degısdırmek ısdedıgımde tema degısmıyor aynı tema duruyor neden acaba...

sipsaq

Sitemi 1.1 Rc3 den 1.1 e çevirdim ama upgrade php yi çalıştırdığım zaman şu hatayı alıyorum neden olabilir ???

HAta bu
The upgrader found some old or outdated language files.

Please make certain you uploaded the new versions of all the files included in the package, even the theme and language files for the default theme.

Neden olabilir ?
Dostluk Bitmiş

İlgilenenler Pm Atabilir..

Rally©i

WeBdoST

Quote from: sipsaq on February 12, 2007, 03:49:37 PM
Sitemi 1.1 Rc3 den 1.1 e çevirdim ama upgrade php yi çalıştırdığım zaman şu hatayı alıyorum neden olabilir ???

HAta bu
The upgrader found some old or outdated language files.

Please make certain you uploaded the new versions of all the files included in the package, even the theme and language files for the default theme.

Neden olabilir ?

Ben de yüksellttim aynı hatayı alıyorum ama dil paketlerini yükledim eksik olan başka birşey olmalı ???

By_NeFReT

ya ben bir turlu yapamadım  rc3 sıfırdan yukleyince bir sorun yok  hersey normal ama rc2 db yukleyince ya index acılmıyor beyaz bir sayfa halinde gozukuyor yada karakter sorunu cıkıyor anlamadım ne ettiysem  olmadı

rizem53

sitem rc2  1.1.1 upgrade yapmak istiyorum onun icin localhosta denemesini yaptm (acemi oldugum icin onceden denemesini yapiyorum ondn sonra siteye deniyorum) hersey gayet güzel olduda mod kuramiyorum neden acaba ???

Anti-Greece

Belki senin yaptığın modifikasyonlar 1.1.2 uyumlu değildir.

a11

1.1.2 yüklü..

Ama bugün veritabanı hatası aldım.

KimlerOnline listesinde görünen isimlerin daha belirgin olması için ( kalın olsun diye ) manuel olarak bir değişiklik yaptım. Ve yaptığım değişikliği ftp'den gerekli olan yere attım ve bana bir hata çıkardı.
Forum 1.1.2 ama veritabanı 1.1.1 olarak görüyor. ( bunun gibi birşeydi sanırım. )

Ne yapmam lazım acaba ?

x5

yaptığın manuel değişikliği geri düzelt. ne hatası verdi ?
ƒσяυм ѕüяüмü: ѕмƒ 1.1.7
güη¢єℓ ѕмƒ ѕüяüмü: ѕмƒ 1.1.7

Advertisement: